2017 Ankara Norm Fazlası Atamaları

Kodla Büyü
Hocam Sosyal Bilimler Lisesi yazabiliyor muyuz?

Kılavuzda fen lisesi ve sosyal bilimler lisesi yönetmeliğine uygun atama yapılacağı yazıyor. Sosyal bilimler yönetmeliğine bakmak lazım. Fen lisesi ile alakalı olarak Danıştayın iptal edilen bir kararına dayanrak sınavsız atama yapılamıyor. İlk aşamada Özkent Akbilek Fen lisesi için atama yapılmadı.

ankabis tercihlerim sayfasında yazıyor. (ÇANKAYA benim ilçem birde aşağıdakiler car)

Bu Aşamada Tercih Yapmaz veya Tercihlerinize yerleştirilemezseniz Resen Yerleştirme işleminde öncelikle kendi ilçeniz içinde atamanız yapılmaya çalışılacak.
Şayet kendi ilçenize yerleştirilemezseniz aşağıda yapacağınız ilçe sıralaması dikkate alınarak atamanız yapılacaktır.
Taşra ilçelerde görev yapan öğretmenlerimiz yalnızca kendi ilçeleri içerisinde değerlendirileceğinden sıralama yapmasına gerek yoktur.Bu nedenle liste boş gelebilir.

• 2 ALTINDAĞ
  • 3 ETİMESGUT
  • 4 GÖLBAŞI
  • 5 KEÇİÖREN
  • 6 MAMAK
  • 7 PURSAKLAR
  • 8 SİNCAN
  • 9 YENİMAHALLE
Yukarıdaki bilgiler tarafımdan doğru ve ilgili kılavuza uygun olarak doldurulmuştur. Aksi ortaya çıktığında idarece yapılacak işlemlerden doğacak hukuki sonuçlara katlanmayı kabul ederim. Yer değiştirme suretiyle atamamın yapılması için gereğini arz ederim.

Bu dokuz ilçede kaç kişi var ki acaba? Ayrıca kılavuzda bu dokuz ilçe yazmıyordu ki, böyle olduğunu bilseydim ben tayin istemezdim ki.. kılavuzda il geneli olacağı yazıyor, il geneli olunca da birçok okul var.
bu durumda ciddi bir haksızlık yok mu

Arkadaşlar 90 km sınırı var. Aslında sınır yok. Ankara içinde istediği yere atar. Ama aile birligi için açılan davalar kazanıldığı için meb 3 sene s önce hukukçularını toplayıp nasıl yaparsak geri dönmez diye görüş sormuslardı. Hakimler 90 km sınır kabul ediyorlar bunun dışındaki uzakliklarda aile birliğine zarar verdiği için iptal kararı verdigini söyledi hukukçular. Meb bu sene değiştirmezse yukarıdaki arkadaşın yazdığı bölge geçerli olur.

Ama Merkez ilçelerde bile yapsa keciorendeki birisi için sincan a gitmek zulüm gelir.benim tavsiyem iyi kötü bir okul varsa gidip ziyaret edin. Ordaki normu ve mevcut öğretmenlerin puanlarını sorun. Uyiyotsa cok dusunmeyin Tercih edin ve gidin. Diğer türlü uzulebilirsiniz

Ama Merkez ilçelerde bile yapsa keciorendeki birisi için sincan a gitmek zulüm gelir.benim tavsiyem iyi kötü bir okul varsa gidip ziyaret edin. Ordaki normu ve mevcut öğretmenlerin puanlarını sorun. Uyiyotsa cok dusunmeyin Tercih edin ve gidin. Diğer türlü uzulebilirsiniz
Haklısınız ama benim puanım yüksekti ve kılavuzda il geneli atama yapılacağı için ben tercihde bulunup atandım. 2. Aşamada ise merkezdekiler için 9 ilçe gözüktüğü yzıyor, böyle birşey olacağı ilk aşamada söylenseydi ben tayin istemezdim.
Ciddi anlamda hakkımız yeniyor şu anda.

Böte - 150 puanım vardı.
merkezde 20-25 okul açık sadece. norm fazlalarının sayısı da 50-60 civarında olması lazım.

Haklısınız ama benim puanım yüksekti ve kılavuzda il geneli atama yapılacağı için ben tercihde bulunup atandım. 2. Aşamada ise merkezdekiler için 9 ilçe gözüktüğü yzıyor, böyle birşey olacağı ilk aşamada söylenseydi ben tayin istemezdim.
Ciddi anlamda hakkımız yeniyor şu anda.
Hocam eğer bu durum 1.aşama öncesinde klavuzda belirtilmediyse kesinlikle yapılamaz. Zira sizin gibi tercih yapıp giden olur. Hak kaybı olur. Ama 1.aşamadan önce bilgilendirme yapıldıysa yapacak birsey yok.

Hocam eğer bu durum 1.aşama öncesinde klavuzda belirtilmediyse kesinlikle yapılamaz. Zira sizin gibi tercih yapıp giden olur. Hak kaybı olur. Ama 1.aşamadan önce bilgilendirme yapıldıysa yapacak birsey yok.

Teşekkürler Hocam, kılavuzu ekliyorum.. Kılavuzda il geneli yapılır dendiği için bizde il genelindeki atamaya kalmamak için tercih yapıp atandık.Herhangi Bir bilgilendirmede yapılmadı.
Fakat ikinci aşamada merkez ilçeler açıldı.

https://ankara.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2017_12/01165643_norm_fazlasY_atama_onay_ve_duyurusu.pdf

Son düzenleme:
Teşekkürler Hocam, kılavuzu ekliyorum.. Kılavuzda il geneli yapılır dendiği için bizde il genelindeki atamaya kalmamak için tercih yapıp atandık.Herhangi Bir bilgilendirmede yapılmadı.
Fakat ikinci aşamada merkez ilçeler açıldı.

https://ankara.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2017_12/01165643_norm_fazlasY_atama_onay_ve_duyurusu.pdf
2014 yilinda bölge kavramı vardı. Merkez ilceler 1.bölgeydi. diğer ilçeler kendi aralarında 2 serli 3 erli gruplandirilmişti. Yani 1.bolgedeki ogretmenin diger bolgelere atanmayacagi belliydi. Bu durum klavuzda yazıyordu. Bunu yarın il mem é gidip atama subesiyle birebir görüşerek anlatın derim.

hocam il genelinde 70 okul açık ama toplamda 81 tane açık kadro var. ve toplamda 81 tane de norm fazlası var. normalde tam denk geliyor resen atamada ama böte ve tef olayı biraz işi karmaşık hale getiriyor.

Hatta eklemé yapayım. Bilişimden açık çoktu. Elektrikten 1.bölgede açık yoktu. Ama diğer bölgelerde vardı. Elektrik öğretmeni arkadaş ile norm fazlası olduk. İkimizde tercih yapmadan resen é kaldık. O okulda kaldı. Ben resen atandım.

29 meslek lisesinin kaç tanesi merkez ilçede yukarıdaki 9 ilçenin. Listeyi paylaşacak tef li bir arkadaş varmı?

AKYURT 733833 Büğdüz Ortaokulu 3 1
ALTINDAĞ 751811 Ahmet Yesevi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 2
ALTINDAĞ 118551 Aktaş Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 3
ALTINDAĞ 711833 Altındağ Ertuğrul Gazi Ortaokulu 1 1
ALTINDAĞ 951068 Altındağ İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 1
ALTINDAĞ 290916 Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 1
ALTINDAĞ 763131 Halil Kut Paşa İmam Hatip Ortaokulu 1 1
ALTINDAĞ 966456 İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 1
ALTINDAĞ 711877 Karapürçek Ortaokulu 1 1
ALTINDAĞ 757965 Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi 1 1
BEYPAZARI 734306 Beypazarı İmam Hatip Ortaokulu 2 1
BEYPAZARI 757964 Hatice-Cemil Ercan Sosyal Bilimler Lisesi 2 1
ÇANKAYA 119676 Balgat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 2
ÇANKAYA 119688 Dikmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 1
ÇANKAYA 878649 Fatma Yaşar Önen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 1
ÇANKAYA 757962 Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi 1 1
ÇUBUK 715880 Akkuzulu Ortaokulu 5 1
ÇUBUK 734393 Bekir Yılmaz Ortaokulu 2 1
ÇUBUK 757516 Çubuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2 1
ÇUBUK 278021 Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2 1

ÇUBUK 823713 Hayri Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2 1
ÇUBUK 715645 Yavuz Selim Ortaokulu 2 1
ELMADAĞ 970902 Elmadağ Hasanoğlan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2 2
ELMADAĞ 758476 Hasanoğlan Atatürk Fen Lisesi 2 1
ELMADAĞ 715493 Hasanoğlan Öğretmenler Ortaokulu 2 1
ELMADAĞ 709005 Hasanoğlan Ortaokulu 2 1
ELMADAĞ 715449 Namık Kemal Ortaokulu 2 1
ETİMESGUT 974369 Ankara Etimesgut Hayriye-Ethem Turhanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 2
ETİMESGUT 763781 Etimesgut Şehit Kalender Özdemir İmam Hatip Ortaokulu 1 1
ETİMESGUT 340555 Fatma-Hacı Hüseyin Akgül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 1
ETİMESGUT 760153 Özkent Akbilek Fen Lisesi 1 1
GÖLBAŞI 953915 Ali Güder Çok Programlı Anadolu Lisesi 3 1
HAYMANA 725115 Alahacılı Ortaokulu 5 1
HAYMANA 725106 Balçıkhisar Ortaokulu 5 1
HAYMANA 120546 Halk Eğitim Merkezi 4 1
KALECİK 120654 Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu 5 1
KALECİK 759953 Mehmet Doğan Fen Lisesi 5 1
KEÇİÖREN 710111 Aşık Veysel Ortaokulu 1 1
KEÇİÖREN 121049 Aydınlıkevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 1
KEÇİÖREN 121001 İncirli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

KEÇİÖREN 745616 Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 1
KEÇİÖREN 964608 Keçiören İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 1
KEÇİÖREN 758484 Mehmet Örücü İmam Hatip Ortaokulu 1 1
KEÇİÖREN 758178 Nuri Pakdil Anadolu Lisesi 1 1
KIZILCAHAMAM 317415 Kızılcahamam Anadolu Lisesi 2 1
KIZILCAHAMAM 121660 Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2 1
MAMAK 751066 Battalgazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 4 1
MAMAK 710581 Coşkun Ertepınar Ortaokulu 4 1
MAMAK 974821 Nahit Menteşe Anadolu Lisesi 1 1
MAMAK 351312 Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 1
MAMAK 764118 Şehit Erhan Yıldırım İmam Hatip Ortaokulu 4 1
MAMAK 725261 Selçuklu Ortaokulu 1 1
MAMAK 751343 Suzan-Mehmet Gönç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 2
MAMAK 121971 Üreğil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 1
NALLIHAN 757956 Bilal Güngör Sosyal Bilimler Lisesi 4 1
NALLIHAN 711561 Tapduk Emre İmam Hatip Ortaokulu 4 1
POLATLI 761818 Polatlı Gazi İmam Hatip Ortaokulu 2 1
POLATLI 747217 Polatlı Huzurevi Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) 2 1
POLATLI 757955 Polatlı TOBB Fen Lisesi 2 1
PURSAKLAR 725529 Sirkeli Ortaokulu 2 1

SİNCAN 733686 Bucuk Ortaokulu 3 1
SİNCAN 733665 ODTÜ Mezunları Ortaokulu 3 3
SİNCAN 762297 Sincan Şehit Zafer Er İmam Hatip Ortaokulu 1 1
SİNCAN 760783 Süleyman Şah Ortaokulu 1 1
SİNCAN 963528 Yenikent Ahmet Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 4 1
YENİMAHALLE 123239 Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 1
YENİMAHALLE 123193 Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 2
YENİMAHALLE 123156 Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 1
YENİMAHALLE 123168 Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 2
YENİMAHALLE 123181 Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Tum okullar bunlar.

Arkadaşlar bence tef liler icin liste guzel. Ama söyleyim. Bazıları şişirme norm. Şöyle ki. Biliyorsunuz bep li öğrencilerde grup sayısı +1 oluyor. Dolayısıyla norm artıyor. Fakat sonraki sene 10.sınıflarda istenilen öğrenci sayısının olmaması nedeniyle bir anda norm fazlası olabilirsiniz.

Hatta eklemé yapayım. Bilişimden açık çoktu. Elektrikten 1.bölgede açık yoktu. Ama diğer bölgelerde vardı. Elektrik öğretmeni arkadaş ile norm fazlası olduk. İkimizde tercih yapmadan resen é kaldık. O okulda kaldı. Ben resen atandım.

bu sene bölge yoktu, hatta merkez ilçe olayı bile 2. aşamada geldi.
yarın Ankara Meb'e gidip bu konuyu konuşacağım. Tabi ki direnç gösterip atama iptal olmaz diyeceklerdir.
iki gündür araştırıyorum, atamam durmazsa idari dava açmayı düşünüyorum.

Başvuru takviminde bugün saat 17:00 de tercihler bitiyor olarak belirttiler diye koştur koştur tercih yaptık yine verdikleri formdaki tarihe dönmüsler. Çok yanarlı dönerli bir atama süreci oluyor Allah sonunu hayır etsin (Amin)

hocam il genelinde 70 okul açık ama toplamda 81 tane açık kadro var. ve toplamda 81 tane de norm fazlası var. normalde tam denk geliyor resen atamada ama böte ve tef olayı biraz işi karmaşık hale getiriyor.
sadece böte tef değil taşra merkez de olayı da var durum çok karışık hatta fen lisesi anadolu lisesi de farklı

Her ilçenin en yüksek puanlıları resen kendi ilçe içinde yerleşecek. İlçe. Dolduk’tan sonra en düşük puanlılar il genelinde re sen atanacak yönetmelikte böyle mi ?

Şu maddeye göre
- Tercihlerine atanamayanlar ile tercihte bulunmayanların, hizmet puanı en fazla olandan başlamak üzere öncelikle görev yapmakta oldukları ilçe içinde, bunun mümkün olmaması durumunda ise hizmet puanı en az olandan başlamak üzere görev yapmakta oldukları il içinde resen,

Şu maddeye göre
- Tercihlerine atanamayanlar ile tercihte bulunmayanların, hizmet puanı en fazla olandan başlamak üzere öncelikle görev yapmakta oldukları ilçe içinde, bunun mümkün olmaması durumunda ise hizmet puanı en az olandan başlamak üzere görev yapmakta oldukları il içinde resen,
Aynen bu şekilde , bende bu maddeye göre il genelinde atamaya kalmamak için 1. Aşamada tercih yapıp yerleştim. Fakat 2. Aşamada il genelinin yerine merkezdekiler için 9 ilçe açıldı . Böyle olunca da 1. Aşamada yerleşen yüksek puanlılar için mağduriyet oluştu .

Geri