2016 Tübitak Bilim Fuarı Örnek Projeler

Kodla Büyü
N kadar özverili bir paylaşım. Çok beğendim, inşallah ilk kez yapacak olanlara iyi örnek olacak. Çok teşekkürler

Arkadaşlar 4006 kapsamında yapılan 20 proje için en fazla kaç sorumlu öğretmen olabiliyor, egzersizi kaç kişi alabiliyor? Okulumuzda proje yapalım diyen öğretmen sayımız fazla gibi de.

Hocam toplam 20 proje zaten. Yani en fazla 20 kişi :)
Egzersiz olarak herkese açılabilir diye biliyorum tek sorun ekderslerin %6 sini geçemez okulda açılan egzersizler. Eğer sorun yoksa açılır.

Arkadaşı tebrik ediyorum ama bu projeler 1500 tl lik setlerle yapılan projeler. Elde böyle bir bütçe olunca tabiki ortaya güzel şeyler çıkacak. Devlet okullarındaki öğretmenler için pek yararlı olacak şeyler değil maalesef. Ben dün 80 tl lik sipariş verdim yapacağım proje için. Arada muazzam bir uçurum var.

İlk önce youtube kanalı olan Meraklı Maymun'la başladık. Burdaki ilk 4 video başlangıç için gerçekten çok güzel. Kitap olarak Bora Karakuş hocamızın hazırladığı e kitabı kullandık. S4A programı ile birlikte anlatılmış ama biz uygulamalarımızı mBlock üzerinden yaptık. İkiside scratch tabanlı olduğundan anlaşılması kolay oldu. Aslında hocamız mBlock ile hazırlanmış bir e kitap hazırlamıştı. Neden bilmiyorum ama onun bağlantısını kaldırdı.

Linkler;

https://www.youtube.com/watch?v=poBIqdA ... W&index=23

http://www.alikesfet.org/download/ardui ... rduino.pdf

hocam tebrikler bayağı emek harcamışsınız, proje kodlarında uzantılar ino mblock uzantısı değil sanırım başka bir programla mı tasarladınız anlayamadım

Hocam toplam 20 proje zaten. Yani en fazla 20 kişi :)
Egzersiz olarak herkese açılabilir diye biliyorum tek sorun ekderslerin %6 sini geçemez okulda açılan egzersizler. Eğer sorun yoksa açılır.
Ek derslerin değil hocam tüm derslerin toplamının %6'sını geçemez.
Arkadaşlar 4006 kapsamında yapılan 20 proje için en fazla kaç sorumlu öğretmen olabiliyor, egzersizi kaç kişi alabiliyor? Okulumuzda proje yapalım diyen öğretmen sayımız fazla gibi de.
Bir projeye en fazla 3 öğretmen danışmanlık yapabiliyor.
14. Fuar kapsamında sergilenecek bir projede en fazla kaç öğrenci / danışman yer alabilir?

Fuar kapsamında sergilenecek bir projede en fazla 5 danışman öğretmen ile 20 öğrenci görev alabilir. Bir proje için görev verilebilecek kişi sayısı en fazla 25 kişidir.

Bu sene değişmiş sayılar hocalarım. Yani 20 projeye 100 öğretmen 400 öğrenciye kadar gideri var :) Tabi o kadar öğretmen bulunan ya da bulunsa bile bu öğretmenlerin 6'şar saat egzersiz açabilmesi için 3000 küsür saat dersi olan kaç tane okul vardır oda ayrı bir konu.

Çok güzel çalışmalar hocam emeğinize sağlık ve paylaşımınız için de teşekkürler

isteyenlere özelden referans verilir.....

Ekli dosyalar

• Öğüt1.jpg
    Öğüt1.jpg
    90.2 KB · Görüntüleme: 189
Merhaba.okul idaresi tubitak bilim fuarı için örnek proje taslağı istedi.durum şu ki okulda ne akıllı tahta ne projeksiyon ne de lab var.öğrenci seviyesi oldukça düşük sınıflar kalabalık.geçen yıl scratch a giremedim bile hoş anlatsam uygulama da yapamayacaktık zaten de.sadece basit algoritma işlem basamaklarını bile zor öğrettim ya da öğrettiğimi düşünüyorum.ne gibi bir proje hazırlayabilirim fikirlerinizi almak istiyorum

Merhaba.okul idaresi tubitak bilim fuarı için örnek proje taslağı istedi.durum şu ki okulda ne akıllı tahta ne projeksiyon ne de lab var.öğrenci seviyesi oldukça düşük sınıflar kalabalık.geçen yıl scratch a giremedim bile hoş anlatsam uygulama da yapamayacaktık zaten de.sadece basit algoritma işlem basamaklarını bile zor öğrettim ya da öğrettiğimi düşünüyorum.ne gibi bir proje hazırlayabilirim fikirlerinizi almak istiyorum

ben elektronik devre tasarımı ve imalatı yapıyorum kendim el yapımı projelerim var tübitak bilim fuarı için hocalarımıza satıyorum isterseniz refernas da veririz...

Tüm paylaşım yapan hocalarımın ellerine emeğine sağlık..

Arkadaşı tebrik ediyorum ama bu projeler 1500 tl lik setlerle yapılan projeler. Elde böyle bir bütçe olunca tabiki ortaya güzel şeyler çıkacak. Devlet okullarındaki öğretmenler için pek yararlı olacak şeyler değil maalesef. Ben dün 80 tl lik sipariş verdim yapacağım proje için. Arada muazzam bir uçurum var.
hocam benim projelerimin toplamı ancak o fiyata denk geliyor :) başlangıç setleriyle de güzel projeler yapılabilir.

Geri