2014 yerel seçimleri

Kodla Büyü

user67

Site Gezgini
arkadaşlar az önce ysk dan bir sms geldi. 30 mart yerel seçimlerinde görev talep etmediğim halde sandık kurulu başkanı olarak görevlendirilmişim. Verilen görevi iptal ettirme gibi bir hakkım varmı bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirm.. şimdiden teşekkürler.

hocam benzer mesaj bana da geldi, ben de o vesileyle bakayım forumdan varmı böyle birşey diye, bence iptal edilebiliyor.

bu görevi bildiğim kadarıyla iptal ettirme gibi bir lüksünüz yok malesef görev verildi ise mecbur yapacaksınız...Olaki rapor falan alırsanız hastalığınız gerçek olsun..Yoksa idari soruşturma açıyorlar hemen

2 sene önce bir arkadaşım görev istemiyordu ben ise istiyordum, birlikte seçim bürosuna gittik görevini bana devretmişti.

arkadaşlar bana da ysk dan mesaj geldi memur üye olarak görevlisiniz diye?? daha önce hiç görev almadığım için bilmiyorum. tam olarak ne yapıyor bu görevi alanlar bilginiz var mı??

aynenbadi' Alıntı:
görev aln hocam ne olacak sanki,1 gün uğraşacan 300 tl alıcan az paramı

Hocam allahını seversen kim 300 lira alıyor ya ben bi önceki seçimde başkanlık yaptığım halde 180 tl aldık bunda da taş patlasın 220 olsun oda sanmıyorum ya...

Yerinize birini bulup kaymakamlık veya valilikte bu işlerle ilgilenen bir birime danışın, çünkü bildiğim kadarıyla yerinize birini bulunca sizin yerinize o kişiye verebiliyorlar.

Sandık kurulu Başkanı hakim böyle bir şeye izin vermez ise görev değişimi yaptırmazlar.
Bu yüzden tek yol o tarihlerde hasta olmaktır.
Fakat doğrusu bu görevi yapmaktır.Yoksa sandıkta şu oldu,bu oldu,oylar çalındı demek işin kolayıdır.Gereğini yapın.

abtani' Alıntı:
Sandık kurulu Başkanı hakim böyle bir şeye izin vermez ise görev değişimi yaptırmazlar.
Fakat doğrusu bu görevi yapmaktır.Yoksa sandıkta şu oldu,bu oldu,oylar çalındı demek işin kolayıdır.Gereğini yapın.
:alkis: bu arada herkese mesaj gitmiş bizde ses seda yok yaw ben nasıl öğrenecem çok merak ettim şimdi :D

yes_im' Alıntı:
arkadaşlar bana da ysk dan mesaj geldi memur üye olarak görevlisiniz diye?? daha önce hiç görev almadığım için bilmiyorum. tam olarak ne yapıyor bu görevi alanlar bilginiz var mı??
Bir sandık kurulu başkanı(sizin gibi devlet memuru),siz ve 5 adet en yüksek oy olan 5 partinin bildirmiş olduğu 5 üye ile birlikte toplam 7 kişi sandık kurulusunuz.Seçim kurulunun dediği bir gün eğitim alacaksınız.Seçim evraklarını sandık kurulu başkanınız teslim alacak.Seçimden bir gün önce oy verilecek seçim yerini düzenleyeceksiniz.Seçim günü seçimi kurallarına göre yapıp,sayım yapacaksınız.Tutanakları imzalayacaksınız.Sizin başkan ve 2 üye seçim evraklarını seçim kuruluna teslim edecek.Siz biraz daha şanslısınız.Teslim süreci başkanın sorumluluğundadır.

fatih22222' Alıntı:
abtani' Alıntı:
:alkis: bu arada herkese mesaj gitmiş bizde ses seda yok yaw ben nasıl öğrenecem çok merak ettim şimdi :D
Belki il bazında sıra ile geliyordur,bana da gelen giden yok.

bana da bugün tebliğ edildi.
az önce de sms geldi.
başka bi arkadaşa devrettim görevimi.

abtani' Alıntı:
yes_im' Alıntı:
Bir sandık kurulu başkanı(sizin gibi devlet memuru),siz ve 5 adet en yüksek oy olan 5 partinin bildirmiş olduğu 5 üye ile birlikte toplam 7 kişi sandık kurulusunuz.Seçim kurulunun dediği bir gün eğitim alacaksınız.Seçim evraklarını sandık kurulu başkanınız teslim alacak.Seçimden bir gün önce oy verilecek seçim yerini düzenleyeceksiniz.Seçim günü seçimi kurallarına göre yapıp,sayım yapacaksınız.Tutanakları imzalayacaksınız.Sizin başkan ve 2 üye seçim evraklarını seçim kuruluna teslim edecek.Siz biraz daha şanslısınız.Teslim süreci başkanın sorumluluğundadır.
Teşekkür ederim hocam.

arkadaşlar ben nasıl öğrenebilirim çıkıp çıkmadığı bilgisi olan yokmu

hayırlı olsun bana da az önce sms ile bilgi geldi görev alan herkese kolaylıklar dilerim

fatih22222' Alıntı:
arkadaşlar ben nasıl öğrenebilirim çıkıp çıkmadığı bilgisi olan yokmu
evet ben de merak ettim.. Sadece sms ile mi öğreniyoruz? Çünkü okuldaki memur arkadaş talep az olursa resen görev verilebilir demişti..

Bölgeniz ile ilgili seçim kurulunuz çalışmayı bitirmemiş olabilir.

Sayın hocam bende sizin gibiyim,.meraktayız.Üniversite sınavında görev isteriz,çıkmaz ise kızarız.Burada görev verilir kızarız.Bırakmak isteriz.Sadece para boyutu ile ilgileniriz.Seçim sonrasında oluşan olumsuzluklara sayfalarca yazı yazarız,fakat elimizi taşın altına sokmayız.Aslında ben de görev istemiyorum.Fakat kıdem yılı olarak kurumumda liste başıyım.Sanırım listeler kıdem yılı sıralaması ile istemişler burada.Gelirse de gereğini yerine getireceğiz,devretme rapor peşinde koşmayacağız..Sandık görevinden kaçmamalıyız.Bende meraktayım.Sanırım bu hafta netleşecek durum.

İlçe seçim kuruluna gidip görevleri iade edebilirsiniz. ama belli bir süre içinde, onlarda tekrardan dağıtacaklar....

abtani' Alıntı:
Sayın hocam bende sizin gibiyim,.meraktayız.Üniversite sınavında görev isteriz,çıkmaz ise kızarız.Burada görev verilir kızarız.Bırakmak isteriz.Sadece para boyutu ile ilgileniriz.Seçim sonrasında oluşan olumsuzluklara sayfalarca yazı yazarız,fakat elimizi taşın altına sokmayız.Aslında ben de görev istemiyorum.Fakat kıdem yılı olarak kurumumda liste başıyım.Sanırım listeler kıdem yılı sıralaması ile istemişler burada.Gelirse de gereğini yerine getireceğiz,devretme rapor peşinde koşmayacağız..Sandık görevinden kaçmamalıyız.Bende meraktayım.Sanırım bu hafta netleşecek durum.

sayın hocam görevden falan kaçtığım yokk benim durumum farklı . şöyle ki ikamet ettiğim ilçe ile görev yaptığım ilçe farlı . yani görev verildiği için kendi ilçemde oy kullanamayacağım. sonuçta buda yerel seçimler kendi ilçemdeki adaylardan birine oy veremedikten sonra başka bir ilçede de oy kullanmak bana çok anlamsız geliyor o nedenle verilen görevi iptal ettirmek istiyorum.

Arkadaşlar bana da mesaj geldi şu numaralı sandıkta memur üye olarak görevlendirildiniz diye. Sadece sandık numarası yazıyor. Hangi okuldur nerdedir belli değil.
Görev yeri belgenizi almayı unutmayın demiş mesajda acaba bu belge okullara mı gelecek ki yoksa biz mi gidip alacağız il seçim bürosundan.

Arkadaşlar bildiğim kadarıyla gönüllü birisi olursa onunla birlikte giderseniz devredebiliyosunuz o kişiye.

Birde ikincisi yukarıdaki yazıların birinde 300TL alacaksın yazmışlar.
300TL değil 3 yevmiye alıyosunuz. Yevmiye de 70 TL civarıymış dolayısıyla 210 TL gibi bişey oluyo...

Bana mesaj gelmedi. Umarım çıkmamıştır. Çıkarsa da almak isteyene verebilirim :)

user67' Alıntı:
abtani' Alıntı:

sayın hocam görevden falan kaçtığım yokk benim durumum farklı . şöyle ki ikamet ettiğim ilçe ile görev yaptığım ilçe farlı . yani görev verildiği için kendi ilçemde oy kullanamayacağım. sonuçta buda yerel seçimler kendi ilçemdeki adaylardan birine oy veremedikten sonra başka bir ilçede de oy kullanmak bana çok anlamsız geliyor o nedenle verilen görevi iptal ettirmek istiyorum.
belki haklısınız fakat,ikametinizi görev yaptığınız yere almanız gerekiyordu.Belki bu durumda eşler de farklı yerlerde kalıyor olacaktı,sistem diyelim.Eğer büyük şehir iseniz sandık kurulunuz bu durumu dikkate almalı idi.Belki bu neden dolayısı ile ilçe seçim kuruluna başvursanız,göreviniz bile iptal edilmeli.(Dediğim durumda iseniz büyükşehir'e ve il genel meclisine oy kullanırsınız,ilçe belediye ve muhtarlığa oy kullanamazsınız.)

Geri