2014 Ek Ders Ücretine “Büyük” Zam

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Ek ders ücretine “3 kuruşluk” zam yapıldı. Fakat net ödeme dikkate alınırsa -ele geçecek- bir saatlik ek ders ücreti “2 kuruş” artmış oldu.

Ek derse yapılan 2 kuruşluk “büyük” zam 2015 yılına kadar geçerli olacak.

Gündüz öğretimli 1 saatlik ek ders net ödemesi 9,06 TL iken yapılan zamla 1 saatlik ödeme 9,08 TL‘ye yükselmiş oldu. 0,02 TL‘lik net zam öğretmenlerin yüzünü güldürmedi.

Ayrıca gece öğretimi 1 saatlik ek ders net ödemesi 9,70 TL‘den 0,03 TL‘lik zamla 9,73 TL‘ye yükseldi.

%0,27‘lik enflasyon farkından kaynaklanan zamlı ek ders, öğretmenlerin büyük tepkisini çekti.

Komik zam sosyal medyada “kibrit kutusuna koysan dolmaz” yorumlarına neden oldu.

Yetkili konfederasyon Memur Sen‘in imzaladığı ve büyük tepkiye neden olan toplu sözleşmeye göre maaş katsayısı değişmediği için, 2014 yılı ek ders miktarlarında ayrıca bir artış olmayacak.

Ek derse yapılan net 2 kuruşluk zam 2015 yılına kadar geçerli olacak.

Kaynak: http://www.egitimciyiz.com/2014-ek-ders ... z2pemYqSRP

Harca harca bitmez. :lol:

Ekli dosyalar

• zam.jpg
    zam.jpg
    8.9 KB · Görüntüleme: 1,677
Hemen harcamayın, enflasyonu yükseltirsiniz.. Alıştıra alıştıra, zamana yayarak piyasaya verin paranızı ekonomimizi de düşünün...

Öyle demeyin 1 Kuruşun piyasa değeri 2,5 Kuruş (1 Kuruş basmanın maliyeti 2,5 kuruş)
Bize 2 kuruş zam yapıldığına göre yani aslında 5 kuruş gizli zam yapıldı :mrgreen:
Bu sayede ekonomi canlanacak ayakkabı kutucukları dolacak :p

Ekders ücretlerinin düşürülüp ham maaşın arttırılması gibi bir amaçla yapılmışsa doğru buluyorum..
Ekderslerin emekliliğimize hiçbir faydası olmadığı gibi,neredeyse yarım maaş getirisiyle cazip olmasından dolayı öğretmenleri ekders peşinde koşan (ekders-kurs-egzersiz) bir zihniyete sürüklüyor.Halbuki 20-22 dersten fazlasına giren bir öğretmenin verimli olacağına inanmıyorum.

Hocam sence maddi durumu iyi olan bir öğretmen neden kendine ve ailesine ayıracağı güzelim zamanını egzersiz yada kurs için harcasın :?: :!:
QML' Alıntı:
Ekders ücretlerinin düşürülüp ham maaşın arttırılması gibi bir amaçla yapılmışsa doğru buluyorum..
Ekderslerin emekliliğimize hiçbir faydası olmadığı gibi,neredeyse yarım maaş getirisiyle cazip olmasından dolayı öğretmenleri ekders peşinde koşan (ekders-kurs-egzersiz) bir zihniyete sürüklüyor.Halbuki 20-22 dersten fazlasına giren bir öğretmenin verimli olacağına inanmıyorum.

erkna' Alıntı:
Hocam sence maddi durumu iyi olan bir öğretmen neden kendine ve ailesine ayıracağı güzelim zamanını egzersiz yada kurs için harcasın :?: :!:
QML' Alıntı:

Bende onu diyorum hocam,zam yapılacaksa ekderse değil maaşa yapılsın,makul bir maaş alan öğretmen ekders peşinde koşmak yerine kendine ve ailesine zaman ayırır.

"Ekders peşinde koşan" ifadesi pek hoşuma gitmediği için böyle bir soru sormuştum... :roll:
Anlatmak istediğiniz şeyi yanlış anlamışım :oops:

çok duygulandım :alkis: acaba hangi planlarımı gerçekleştirsem bu parayla :?

"0,02 TL‘lik net zam öğretmenlerin yüzünü güldürmedi."

aaaaa çok yanlış düşünüyorlar, ben bayağı güldüm :p

Tatilde %25 indirim öğretmen biletiyle trenle Adanaya gideceğim.Adanada bir kebapçı söyleyin Allahaşkına ustaya 75tlyi vereceğim son kuruşuna kadar yiyeceğim.Artık öğrenciye kitap mitap kalem yok kardeşim çatır çatır yiyeceğim

Notebooku satıp eylülde şu 850 lirayı da üstüne koyup PS4 konsol alacağım oyun oynamam lazım bilgisayar kesmiyor artık

biz sınıf öğretmeniyiz 15 senedir örtü diktir sınıfı boyat cücüklere kalem silgi al dağıt okula bir şey lazım olur müdür para toplar öğretmenden veririz devir PS4 devri artık oyun oynama vakti zam mam dinlemem

Geri