2013 YAZ DÖNEMİ ÖZÜR DURUMU ATAMA TASLAĞI

Kodla Büyü
wezyr' Alıntı:
hocam 2 aşamalı başvuru yapılacak siz önce il ilçe sececeksiniz.bu aşamada sizni okulunuz muhtemel boşalacak okullar listesine düşecek aynı şekilde sizin istediğiniz ilde boş okullar haricinndeki özür tercihi yapılan okullarda boş okulmuş gibi size görülecek eğer sizin branşınızdan o il ve ilceden kimse özür grubu istemez ise sadece size boş okullar acılacak tabi açık okul varsa (egenelde tüm okulları açık göstermezler) siz 2 aşamada tercihlerinizi bu duruma göre yapacaksınız.. inşallah hayrılısı ne ise o olur..
Geçen seneyi bilmiyorum ama 2 yıl önce eşim eş durumundan tayin istemişti ve tüm okullar açılmıştı sanırım. Birinci maddeye göre yine tüm boş normlar ve muhtemel boşalacak okullar açılacak bence.

2013 iliçinden tayinimiz çıkınca 2013 yaz eş durumu isyeyebiliyormuyuz? teşekkürler..

arkadaşlar taslaktan tam olarak anlayamadığım durumu sormak istiyorum.
Eşimle aynı ilçedeyiz fakat o köyde ben ilçe merkezinde çalışıyor. Eşim benim bulunduğum ilçe merkezine eş durumu isteyebiliyor mu??
Bu arada bulunduğumuz şehir büyükşehir değil..

armndi' Alıntı:
Eşimle aynı ilçedeyiz fakat o köyde ben ilçe merkezinde çalışıyor. Eşim benim bulunduğum ilçe merkezine eş durumu isteyebiliyor mu??
:idea:

zibula' Alıntı:
2013 iliçinden tayinimiz çıkınca 2013 yaz eş durumu isyeyebiliyormuyuz? teşekkürler..
il içi klavuzu gayet acık ve net dıyor kı ıl ıcınde tercıh yapanlar ıldısı yada ozur durumundan faydalanamaz fakaaaattt dıyorkı ıl ıcı atamasından sonra oluşacak ozur durumların netıcesınde başvuruda bulunabılır dıyor
yanı ıl ıcı başvuruda bulundun esının ıl dışı tayının cıktı o zaman sonradan doğan ozur olduğundan tercıh yapabılıyorsun , ayrıca kars ıl mıllı egıtımede sormuştum aynı seyı onayladılar

eş özrü için gerekli belgeleri bugünden hazırlasak olur mu? yoksa 12 ağustos başvuru başlama tarihinden sonra mı hazırlamalıyız..bir sıkıntı çıkar mı arkadaşlar?

zibula' Alıntı:
armndi' Alıntı:
farklı bir belediye sınırları içindeyse başvurabilir,merkeze bağlı köy ise başvuramaz..kesin..tecrübeyle sabit.
"Yer değişikliği işlemlerinde; il merkezleri; ilçeler; büyükşehir belediyesi statüsünde olan illerin ilçeleri, beldeleri ve köylerinin her biri ayrı bir yerleşim yeri olarak değerlendirilecek ve bu yerleşim yerleri arasında yer değişikliği başvurusu yapılabilecektir."

köyden ilçeye gelebilir hocam. kılavuza göre oluyor.

ferdierdem55' Alıntı:
zibula' Alıntı:
armndi' Alıntı:
farklı bir belediye sınırları içindeyse başvurabilir,merkeze bağlı köy ise başvuramaz..kesin..tecrübeyle sabit.
"Yer değişikliği işlemlerinde; il merkezleri; ilçeler; büyükşehir belediyesi statüsünde olan illerin ilçeleri, beldeleri ve köylerinin her biri ayrı bir yerleşim yeri olarak değerlendirilecek ve bu yerleşim yerleri arasında yer değişikliği başvurusu yapılabilecektir."

Köyden ilçeye gelen var, hemde yollukla :+1:

eş özrü için gerekli belgeleri bugünden hazırlasak olur mu? yoksa 12 ağustos başvuru başlama tarihinden sonra mı hazırlamalıyız..bir sıkıntı çıkar mı arkadaşlar?

ferdierdem55' Alıntı:
zibula' Alıntı:
armndi' Alıntı:

:++:

Arkadaş 27 Ağustos diyor. Yuh artık. Kararnamelerin okula gelmesiyle beraber eylülden önce ilişik kesilmesi çok zor. Hangi ara ev tutacağız, hangi ara evi taşıyacağız. Çocuğu olanlar hangi ara çocuklarına uygun okul bulacak, bakıcı bulacak. Hiç mi mantığı yok bu takvimi hazırlayanların. 10 gün içinde yapılabilecek işi bir ayda yapamıyorlar. Bunu hazırlayan vatandaşa sormak lazım hiç hayatında ilden ile kendi imkanlarıyla taşınmış mı...

Re: Ynt: 2013 YAZ DÖNEMİ ÖZÜR DURUMU ATAMA TASLAĞI

mustafa_ogr' Alıntı:
Arkadaş 27 Ağustos diyor. Yuh artık. Kararnamelerin okula gelmesiyle beraber eylülden önce ilişik kesilmesi çok zor. Hangi ara ev tutacağız, hangi ara evi taşıyacağız. Çocuğu olanlar hangi ara çocuklarına uygun okul bulacak, bakıcı bulacak. Hiç mi mantığı yok bu takvimi hazırlayanların. 10 gün içinde yapılabilecek işi bir ayda yapamıyorlar. Bunu hazırlayan vatandaşa sormak lazım hiç hayatında ilden ile kendi imkanlarıyla taşınmış mı...
İçimden geçenlere tercüman olmuşsun hocam. Ne ev arayabilir ne de ev sahibine şu tarihte çıkacağım diyebilirim. Allah a havale ediyorum bu iş bilmezleri

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, öğretmenlerin özür gurubu tayineri ve Bakan Avcı’nın öğretmen toplantılarıyla ilgili açıklama yaptı.

Tekin twitterden yaptığı açıklamada, "Değerli arkadaşlar yoğun talep üzerine özür grubu tayinlerinde ilçe değil il genelinde değerlendirme yapacağız. Yani özür başvurusunda bulunan arkadaş il genelinde açık olan bütün okulları listeleyebilecek" bilgisini verdi. :idea:

KAYNAK:
http://www.memurlar.net/haber/393705/

Acaba iliçi özür tayinide de bütün ilçeler açılacak mı açılacaksa süper :++:
Açılmıcaksa.... :verymad:

İl içinde eşim le ben ilimizin farklı merkez ilçelerine atandık, eş durumunda eşim benim çalıştığım merkez ilçeye tayin isteyebiliyor değil mi?

arkadaşlar ben eşimle farklı ilçelerdeyim. Eşimin çalıştığı ilçe zorunlu hizmet o benim yanıma gelemiyor. Bende onun olduğu ilçeye gidemiyorum. Çünkü orda bir tane boş okul var onunda yolları kışın kapanıyor. Yani kısacası ben kendi ilcemde başka bir okula tayin isteyebilecek miyim. Son açıklamadan anlaşılan bu sanki.

Taslak için benim de her ikisi öğretmen olan eşler için fikrim:

1- Öğretmen eşler karşılıklı olarak birbirilerinin bulunduğu il veya ilçeye aynı anda tercih yapabilir. Hangi ilin veya ilçenin önceliği belirtilerek buna göre atama gerçekleşebilir.
2-İki eşin tercihleri ortak yapılabilir. Sıralama da A ili X branşı ve B ili Y branşı karışık yazılabilir.

eyyupo' Alıntı:
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, öğretmenlerin özür gurubu tayineri ve Bakan Avcı’nın öğretmen toplantılarıyla ilgili açıklama yaptı.

Tekin twitterden yaptığı açıklamada, "Değerli arkadaşlar yoğun talep üzerine özür grubu tayinlerinde ilçe değil il genelinde değerlendirme yapacağız. Yani özür başvurusunda bulunan arkadaş il genelinde açık olan bütün okulları listeleyebilecek" bilgisini verdi. :idea:

KAYNAK:

Zaten İl dışından gelen tüm ili isteyebiliyordu müsteşar burada il içi tayinleri kastetmiş oluyor bence değil mi?

yesimk06' Alıntı:
eyyupo' Alıntı:

KAYNAK:

Zaten İl dışından gelen tüm ili isteyebiliyordu müsteşar burada il içi tayinleri kastetmiş oluyor bence değil mi?

il dışı her yer istenmiyordu, bu kılavuzla istenilebiliyor,
bence bundan bahsetmiş

eşlerden biri tayin oldu. Diğeri de öğretmen. İlişik kesmesek ya da kessek. Diğer eşin eş durumu tayini için resmi olrak tayini öteki eş yapmalı mıdır?

3. Birinci aşama başvurularının son günü itibarıyla son iki yıllık süre zarfında en az 360 gün sigortalı hizmeti olduğunu ve sigortalılığının hâlen devam ettiğini gösterir belge,

bu maddedeki son günü itibari ile den ne anlamamız gerekiyor. cuma başvurularun son günü cuma mı alınacak bu belge

yok hocam önceden alacaksınız. Son gün itibarı ile toplam 360 gün sigortasi yatmış olması gerekir

Arkadaslar bir sorum olucakti. Il disi klavuzda tayin isteyen esler ayni ilin farkli ilcelerine tayini cikmissa goreve baslayip il ici ozur grubu ister diyordu. Ama bu taslakta bunla ilgili birsey gormedim. Bu durumdayiz esimle ben.

eemree' Alıntı:
yesimk06' Alıntı:
eyyupo' Alıntı:

KAYNAK:

bence bundan bahsetmiş

Nerde istenmiyordu hocam 2010 da ben ordu fatsa ya geldim eşimin tüm tercihleri farklı ilçelerdi

tmy83' Alıntı:
Arkadaslar bir sorum olucakti. Il disi klavuzda tayin isteyen esler ayni ilin farkli ilcelerine tayini cikmissa goreve baslayip il ici ozur grubu ister diyordu. Ama bu taslakta bunla ilgili birsey gormedim. Bu durumdayiz esimle ben.

Doğrudur hocam ama goreve başladıktan sonra diğer il içi atama dönemi 1 sene sonra oluyor

Hocam oyle degildir ya simdi icimi korku kapladi bizim sucumuz ne ikimizinde tayininin ayni ile cikmasimi. Cikmayana hak varda cikana niye yok.

sert_hard' Alıntı:
eemree' Alıntı:
yesimk06' Alıntı:
eyyupo' Alıntı:

KAYNAK:

bence bundan bahsetmiş

Nerde istenmiyordu hocam 2010 da ben ordu fatsa ya geldim eşimin tüm tercihleri farklı ilçelerdi

2010 da ordu büyükşehir değildi şimdi oldu sanırım
büyükşehirlerde kısıtlama vardı

Geri