2012 Qashqai(Benzinli) Otomatik mi? Yarı otomatik mi?

Kodla Büyü

CodeDitoR

Site Gezgini
2012 Qashqai(Benzinli) otomatik araç planlıyorum,
ancak sahibinden ilanlarında bu araç yarı otomatik olarak geçiyor, cvt şanjıman deniyor
kafam karıştı kullanan arkadaşlar bu araç tam otomatikmi yarı otomatik midir.
yokuşta bayılma gibi bir problemi varmı.

Daha önce tam otomatik kullanmış isen, yarı otomatiğe alışman zaman alıyor,

ben resmen şok olmuştum, vites geçişleri felan alışana kadar bayaa sürüyor.

recepata' Alıntı:
Daha önce tam otomatik kullanmış isen, yarı otomatiğe alışman zaman alıyor,

ben resmen şok olmuştum, vites geçişleri felan alışana kadar bayaa sürüyor.
soru yanlış anlaşıldı sanki,
otomatik honda kullanıyorum , yarı otomatik araç test ettim araç hızlanırken bayağı birisi vites atıyor gibi içinde,

benim sorum hangisini alayım değil bu araçlar tam otomatik mi yarı otomatik mi?

CVT şanzıman ne yarı otomatiktir nede klasik tam otomatiktir çalışma şekline ve yapısına bakılırsa. Devir saatinden bile vitesin değiştiğini çok farketmezsiniz. Benzinli atmosferik motorlu bir araç alacaksanız, rampada şuanki honda otomatik aracınızın performansı ne ise hemen hemen aynıdır. Eğer derdiniz sadece rampalar ise ve rampada hiç zorluk çekmek istemiyorsanız turbo beslemeli benzinli veya dizel araçlara bakmanız daha iyi olur. Şahsi düşüncelerim.

Hocam çok şanslısın Qashqai'yi çok iyi bilen biri olarak söylüyorum 2012 sakın otomatik alma vites geçişleri sıkıntılı ve rampada boğulma oluyor. 2015 sonrasında hatta 1.2 turbolarda dahi sorun yok.

TRKMN80' Alıntı:
CVT şanzıman ne yarı otomatiktir nede klasik tam otomatiktir çalışma şekline ve yapısına bakılırsa. Devir saatinden bile vitesin değiştiğini çok farketmezsiniz. Benzinli atmosferik motorlu bir araç alacaksanız, rampada şuanki honda otomatik aracınızın performansı ne ise hemen hemen aynıdır. Eğer derdiniz sadece rampalar ise ve rampada hiç zorluk çekmek istemiyorsanız turbo beslemeli benzinli veya dizel araçlara bakmanız daha iyi olur. Şahsi düşüncelerim.
CVT nin çalışmasını biliyorum hocam ama bu dönemde faklı yarı otomatik şanjımanda mı çıkardılar acaba

2012 honda planlıyordum ama farklı bir deneyim de olsun istedim,
önceki de honda idi bir sıkıntım yok ama bu araç hep aklımda idi,
otomatik yarı otomatik olayı kafamı karıştırdı.

Hocam cvt ise tiptroniktir. Vites geçişlerin sarsıntılı olduğu bilgisi kesinlikle yanlış. Cvt de hiç geçiş hissi olmaz. Ama araç seri değildir. Zira cvt şanzıman zaten daha küçük motorlar için kullanılır. Örneğin turbolu araçlarda cvt görmezsiniz mesela. Cvt için kısaca yüksek konfor düşük performans denebilir.

aak' Alıntı:
Hocam cvt ise tiptroniktir. Vites geçişlerin sarsıntılı olduğu bilgisi kesinlikle yanlış. Cvt de hiç geçiş hissi olmaz. Ama araç seri değildir. Zira cvt şanzıman zaten daha küçük motorlar için kullanılır. Örneğin turbolu araçlarda cvt görmezsiniz mesela. Cvt için kısaca yüksek konfor düşük performans denebilir.
teşekkürler hocam
bu araçların lpg uyumu ile ilgili problemler okudum
LPG önerirmisiniz kullanan varmı acaba

Hocam çok şanslısın Qashqai'yi çok iyi bilen biri olarak söylüyorum 2012 sakın otomatik alma vites geçişleri sıkıntılı ve rampada boğulma oluyor. 2015 sonrasında hatta 1.2 turbolarda dahi sorun yok.
hocam 1.5 yada 1.6 dizel manuellerin yakıt tüketimleri nasıl acaba bilginiz var mı?

Bence Qashqai in tamamından uzak durmalısın. Zaten sınıfının en ucuz arabası ordan anla kaliteyi.

Yetkili servisine gidip yüz yüze görüştüğüm kadarıyla 1.6 benzinli motor olan araçlar yerine 1.2 motor turbolu olanına geçiş yapmışlar. Alacaksan 1.2 motor tercih etmelisiniz dedi.

Geri