2012 Merkezi Hizmetiçi Eğitim...???

Kodla Büyü

caylakcekirge

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Geçen yıl Kasım ayında merkezi hizmetiçi eğitimlerin listesi açıklanırdı.
duyurularimiz-f3/2011-merkezi-hizmetici-egitim-plani-yayinlandi-t54168.html
Bu yıl gecikti. Acaba bakanlık merkezi hizmetiçi eğitimleri internet üzerinden vermeyi kararlaştırdı.
Daha önce bu konu ile ilgili olarak da;
MEB E-Konferans Salonları Yardım Eder misiniz?
egitim-haberleri-f8/meb-e-konferans-salonlari-yardim-eder-misiniz-t71006.html
MEB'den Yeni Proje! "OEM"
duyurularimiz-f3/meb-den-yeni-proje-oem-t69362.html

Ben de bundan şüpheleniyor olsam da bazı faaliyetlerin e-içerik olarak verilemeyeceğini bildiğimden olayı birimlerin yeniden yapılandırılmasına bağlıyorum. Örneğin izcilik gibi sahada çalışma gerektiren eğitimler yine eski metotla yapılacaktır :)

Hocam bildiğim kadarıyla artık tüm hizmetiçi eğitimler yarıyıl tatili ya da yaz tatilinde yapılması planlanıyor... O yüzden pek aceleci davranmıyor olabilirler 15 tatil de program yoksa eğer...

aktasankara' Alıntı:
Hocam bildiğim kadarıyla artık tüm hizmetiçi eğitimler yarıyıl tatili ya da yaz tatilinde yapılması planlanıyor... O yüzden pek aceleci davranmıyor olabilirler 15 tatil de program yoksa eğer...
Evet konu ile ilgili yazıyı paylaşmıştık ama o zaman hepsini nasıl sıgdıracaklar. Bu kursları nerede verecekler hzmet içi eğitim enstitülerinin kapasitesi sınırlı. Hizmet içi eğitim sayısının azalması ve katılımı rüyamızda görmemiz demek bu :(

technolog' Alıntı:
aktasankara' Alıntı:
Evet konu ile ilgili yazıyı paylaşmıştık ama o zaman hepsini nasıl sıgdıracaklar. Bu kursları nerede verecekler hzmet içi eğitim enstitülerinin kapasitesi sınırlı. Hizmet içi eğitim sayısının azalması ve katılımı rüyamızda görmemiz demek bu :(

Zaten rüyamızda görüyoruz :D 5. yılım daha bir tane çıkmadı. Üstüne parasını ödeyerek bir izcilik aldık. Şimdi onda da gidenler üste yolluk, harcırah alıyormuş diye duyunca onun da şevki gitti.

aktasankara' Alıntı:
Bencede öyle olacak gibi gözüküyor arkadaşlar.

9 Aralık ve liste hala yok, farklı bir şeyler olacak galiba dediğiniz gibi. Peki olur ya liste yayınlansa yine, aday öğretmenler bu eğitimlere başvuru yapabiliyormu. 3 sene 5 sene görev yapma şartı arayanlar dışındakilere...

hizmet içi eğitimler artık daha çok mahalli bazda yapılacak bildiğim kadarıyla. illa merkezi olacaksa da ara tatillerde ve yaz tatillerinde yapılacak. Şahsi tahminim de e-hizmet içi olarak adlandırabileceğim bir türde yani video konferans ya da interaktif eğitim yolu uygulanacak. bakınız adey eğitimi.:)

İşin garip tarafı bazı il MEM'ler de hala Mahalli Hizmetiçi Eğitim Tarihlerini ne açıkladı ne de MEBBİS'e ekledi
Enteresan... :?:

Manisa mahalli hie açıkladı ve Afyona bakıp gürültü koparanlar Manisaya bakıp rahatlayabilir :)

Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanlığı kapatıldı ve sanırım hala bu işlemleri hangi birimin devam ettireceği belirlenmedi. Ne yaptıklarını kendileri biliyorlar mı acaba :?

yeni meb bakanı bas bas bağırıyo artık merkezi hizmetiçieir tatil havasından çıkacak herkes kendi yerinde sömestre yada yaz tatilinde yapacak diye

Geri