2012-2013 12. sınıf dersleri

Kodla Büyü

Tuna54^

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bu yıl 12. sınıfları eski sisteme göre okutmuştuk. Web tasarım bölümü için 4 saat internet programcılığı verdik.

2012-2013 dönemi için yeni sistemdeki 12. sınıflara hangi dersten kaç saat okutacaksınız? Kararlaştıran oldu mu?

10. sınıf dersleri ortak zaten.

11. sınıfta 10 saat web programlama, 6 saat Grafik ve animasyon, 2 saat veri tabanı organizasyonu verdik

12. sınıfta 2 saat Mesleki yabancı dil gözüküyor. Sadece 2 saat mesleki yabancı dil mi vereceğiz yoksa bunun yanında başka bir meslek dersi daha var mı arkadaşlar. İnternet Porgramcılığı dersi ne olacak. Yorum yapan arkadaşlara teşekkürler.

Bende Atl için 11. sınıflara
Web tasarım 10 saat
grafik animasyon 5 saat vermeyi düşünüyorum
12. sınıf yok. veri tabanını 12. sınıfa geçtiklerinde veririm..

EML için ise
11. sınıflara
Sistem bakım onarım 8 saat
elektronik uygulamaları 5 saat
web tasarım 5 saat vermeyi düşünüyorum( SİSTEM KONTROL UYGULAMALARI ve BİLGİSAYARLI DEVRE TASARIMI için okul imkanları yetersiz.. Bu dersleri sadece vermek için vermek mantıksız..Bu konuda yanlış yapmıyorumdur umarım...)
12. sınıflara da
daha karar veremedim.. mesleki yabancı dil olabilir. Siz ne yaptınız düşüncelerinizi alabilirim... Bu arada vermediğim dersleri İşletmelerde beceri eğitimi içerisindemi gösteriyorsunuz??

hocam web tasarım ve programlama, teknik servis dalının dersi değil. Açık kaynak işletim sistemleri, Sunucu işletim sistemleri ve ağ güvenliği yada mesleki yabancı dil verseydiniz keşke. Bana pek doğru gelmedi.

Son sınıfta cocukların tümü işletmelere gidiyorlar. Okulda o dersi vermiyoruz. Yıllık planında , "elektronik uygulamaları", "sunucu işletim sistemleri ve ağ güvenliği", "elektronik uygulamaları" derslerinin modüllerini göstereceğiz.

Sizde veremediğiniz derslerin modüllerini gösterebilirsiniz diye biliyorum. Biz, 12. sınıfta teknik serviste 2 saat "mesleki yabancı dil" + 2 saat "Sunucu işletim sistemleri ve ağ güvenliği (SEÇMELİ)" toplam 4 saat

web tasarım dalı için 2 saat "mesleki yabancı dil" + 2 saat "internet programcılığı (SEÇMELİ)" göstereceğiz diye düşündük. Tabi belki yanlışımız vardır. Paylaşıyoruz doğruyu bulabilmek için.

12 lerde ancak seçmeli meslek dersi seçebiliriz.Çünkü ders saatleri azaltıldı. Bizim müdürde seçmeli dersler kültür dersleri olacak dedi. Böyle bir hakkı var mı? Adı seçmeli seçen müdür, öğrenci değil.

azaz hocam haklısınız bizde de seçmeli geometri ve seçmeli matematik var. Mesleki yabancı dil müfredatta seçilecek olarak görünüyor. Onun dışında 4 saat da meslek dersi seçmeli olarak seçilebilir. Bazı öğretmen arkadaşlarım öyle yapmışlar. Mesleki yabancı dili 11. sınfta seçmeli oalrak verip 12. sınıfta 4 saat meslek dersi seçmişler. Bu seçmeli dersi kimin seçebileceği konusunda bir fikrim yok. Müdürler genellikle üniversite sınavlarına faydası dokunur amaçlı seçiyorlar kültür derslerini

Tuna54^' Alıntı:
hocam web tasarım ve programlama, teknik servis dalının dersi değil. Açık kaynak işletim sistemleri, Sunucu işletim sistemleri ve ağ güvenliği yada mesleki yabancı dil verseydiniz keşke. Bana pek doğru gelmedi.

Son sınıfta cocukların tümü işletmelere gidiyorlar. Okulda o dersi vermiyoruz. Yıllık planında , "elektronik uygulamaları", "sunucu işletim sistemleri ve ağ güvenliği", "elektronik uygulamaları" derslerinin modüllerini göstereceğiz.

Sizde veremediğiniz derslerin modüllerini gösterebilirsiniz diye biliyorum. Biz, 12. sınıfta teknik serviste 2 saat "mesleki yabancı dil" + 2 saat "Sunucu işletim sistemleri ve ağ güvenliği (SEÇMELİ)" toplam 4 saat

web tasarım dalı için 2 saat "mesleki yabancı dil" + 2 saat "internet programcılığı (SEÇMELİ)" göstereceğiz diye düşündük. Tabi belki yanlışımız vardır. Paylaşıyoruz doğruyu bulabilmek için.
Hocam çerçeve programdaki derslerin %80 nini almak zorunda değilmi öğrenciler.. Ben 5 saat web tasarım koyacağım sadece.. diğer dersleride seneye işletmelerde beceri eğitimi yıllık planı içerisinde göstersem.. stajda görmüş gibi olmazmı??*

Çünküü bizim okulda devre tasrımı ve mikrodenetleyiciler için yeterli ortam ve onları yapabilecek öğrencimizde yok.. O dersler çok sıkıcı geçecek.. Bizşey yaptıramayacağız malzeme eksikliğinden ve ortamdan dolayı... Bence öğrencilerin daha çok sevdikleri web tasarım daha iyi olur gibime geliyor.. Ben bu senede web tasarım verdim. teknik servise 5 saat bir sorun olmadı ve ders çok zevkli geçti.. arada fireworks ta açtırıp bannerleri ve resimleri düzenlemeyi de gösterdim.. Web sayfalarında gayet güzel şeyler çıkardılar...
Ben % 80 yeterliliği verdikten sonra sorun çıkmaz diye düşünüyorum.. Müfettiş felan gelmedi ama bu şekilde uygulayan varmı acaba....

Hocam hiç uğraşma derim
yeni 4X3 modeline göre lise yeniden şekillenecek ve siz yeniden ders ve modül seçme çalışmalarına gireceksiniz.
şimdiden verilemez öyle bir öngörü. MEB bile temmuz gibi son şeklini verecek 4X3 e
uğraşmayın 10 Haziran deyince Bölüme kilit vurun ttaa ki 15 Eylüle kadar ...
benden söylemesi

Arkadaşlar kademeli geçişten dolayı 12 sınıflarda internet programlama dersini 11. sınıfa çekip vermeniz uygun olurdu.Eski 12 lerle yeni sistem 11 ler bu sene internet programlama dersi almalı idiler.12.sınıfta meslek lisesi çerçeve öğretim programında 24 saat İşletme 2 saat mesleki ders süresi var.O iki saati modül hesaplamalarına göre Açık kaynak veya mesleki ingilizce derslerinden birisi ile doldurabilirdiniz.Eğer istenirse bu iki ders ikisi de(yani 2 saatlik olanlardan)birisi zorunlu diğeri seçmeli ders olarak da konulabilir.

ayuceyurt' Alıntı:
Arkadaşlar kademeli geçişten dolayı 12 sınıflarda internet programlama dersini 11. sınıfa çekip vermeniz uygun olurdu.Eski 12 lerle yeni sistem 11 ler bu sene internet programlama dersi almalı idiler.12.sınıfta meslek lisesi çerçeve öğretim programında 24 saat İşletme 2 saat mesleki ders süresi var.O iki saati modül hesaplamalarına göre Açık kaynak veya mesleki ingilizce derslerinden birisi ile doldurabilirdiniz.Eğer istenirse bu iki ders ikisi de(yani 2 saatlik olanlardan)birisi zorunlu diğeri seçmeli ders olarak da konulabilir.

bizde 2 + 2 saat seçmeli yapacağız gibi görünüyor. İnternet hocamın bahsettiği gibi bir program değişikliği olmazsa.

SHİFT+DEL' Alıntı:
Tuna54^' Alıntı:

Hocam çerçeve programdaki derslerin %80 nini almak zorunda değilmi öğrenciler.. Ben 5 saat web tasarım koyacağım sadece.. diğer dersleride seneye işletmelerde beceri eğitimi yıllık planı içerisinde göstersem.. stajda görmüş gibi olmazmı??*

Çünküü bizim okulda devre tasrımı ve mikrodenetleyiciler için yeterli ortam ve onları yapabilecek öğrencimizde yok.. O dersler çok sıkıcı geçecek.. Bizşey yaptıramayacağız malzeme eksikliğinden ve ortamdan dolayı... Bence öğrencilerin daha çok sevdikleri web tasarım daha iyi olur gibime geliyor.. Ben bu senede web tasarım verdim. teknik servise 5 saat bir sorun olmadı ve ders çok zevkli geçti.. arada fireworks ta açtırıp bannerleri ve resimleri düzenlemeyi de gösterdim.. Web sayfalarında gayet güzel şeyler çıkardılar...
Ben % 80 yeterliliği verdikten sonra sorun çıkmaz diye düşünüyorum.. Müfettiş felan gelmedi ama bu şekilde uygulayan varmı acaba....

Hocam mantıklı geldi anlattıklarınız. Bizim okulda her türlü imkanımız var çok şükür.

diğer dallardan meslek dersi seçsek olmuyor mu..

yani sistem bakım onarım dersinin 2 modülünü alıp 12 sınıfta okutsak ne olur?

Dİğer meslek öğretmenleride bunu yapıyor.. Diğer dallardanda dersler seçebiliyorlar... Ben Okulumdaki meslekçilere de sorduğumda zorunlular seçildikten sonra seçebilirsin dediler... Ben EML teknik servis dalında 11. sınıflara sistem bakım onarım ve elektronik uygulamalarını seçtikten sonra 5 saat web tasarım koyuyorum..

SHİFT+DEL' Alıntı:
Dİğer meslek öğretmenleride bunu yapıyor.. Diğer dallardanda dersler seçebiliyorlar... Ben Okulumdaki meslekçilere de sorduğumda zorunlular seçildikten sonra seçebilirsin dediler... Ben EML teknik servis dalında 11. sınıflara sistem bakım onarım ve elektronik uygulamalarını seçtikten sonra 5 saat web tasarım koyuyorum..

9. sınıflarda 2 saat bilişim teknolojileri dersi gelmiş sanırım..

10. sınıflarda 3 saat seçmeli sistem bakım onarım seçeceğiz.. -3 modül

11. sınıflarda 2 saat sistem bakım onarım seçeceğiz.. -2 modül

12. sınıflarda 2 saat normal meslek dersi olarak sistem bakım onarım buna ek 2 saat daha aynı dersi seçiyoruz ve 12. sınıflarda 4 saatlik sistem bakım onarım olacak..

Geri