2011000091 - Web Tabanlı İçerik Geliştirme ( I. Kademe)

Kodla Büyü

ppll

Seçkin Üye
Seçkin Üye
YALOVA - ESENKÖY HİZMETİÇİ EĞİTİ KURSU ONAYLANAN ARKADAŞ VAR M I *

hocam yazı okulamı gelcek?

Arkadaşlar ben aşağıdaki gerekçeden birişey anlamadım 8)

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    40.2 KB · Görüntüleme: 1,822
sizde benim gibi mahalli kurslarda deneyin şansınızı :mrgreen:

Benim başvurumda onaylanmış.

İlk defa bir merkezi kurs cıktı oda benim vereceğim mahalli hizmet içi eğitimle çakışıyor. Şans mıdır kader midir nedir? :)

RoboTek' Alıntı:
bir sınıf öğretmeni olarak daha I.de misiniz?ben II.ni alacağım :mrgreen:

Burası Türkiye Allah bilir sizi 180 saatlik muazzam bir kursla formatörde yapmışlardır. Gerçi bana gore bu kadarlık bir eğitim bizim 4 senelik eğitimimiz ile eşdeğer olduğuna göre muhtemelen katılan arkadaslara sertifika ile iksir içiriyor olmalılar.

Bir çok bilgisayarcı merkezi hizmetiçi eğitime muhhteşem yaratıcılık içeren nedenlerle kabul edilmezken.

Branşla ilgisiz Din kulturu,sınıf vs.. ogretmen arkadaşların bir çoğunun formatör olup, ahbab çavuş ilişkisi ile halk eğitimde kurs acıp, aynı zamanda hizmet içi eğitim actıklarını bununla beraber her sene bir merkezi ve sayısız mahalli eğitime katılıp üstüne birde bilgisayar ogretmeniyim diye gezdiklerini gördüm.

Ne diyeyim ben diplomayı boşuna almışım baksanıza ağızlara sakız olduk. :) Evet hocam bende 6 yıllık BİLGİSAYAR ogretmenim ve daha I. seviye kursuna gidicem gerçi bizim ihtiyacımız yok zaten biliyoruz öğretim-yöntem ve teknikleri açısından bu kursların önemine inanıyor ve özellikle bilişim kurslarına ilgi gösteriyorum.

benimki onaylandı.
zaten bu kurslara 9. yılımdan sonra başvurmaya başladım. hiç işim olmazdı. zor gelirdi gitmek. zoraki gönderdikleride oldu. ama artık yalovada görev yapıyorum. bütün seminerleri yazıyorum. bu onaylandı. proje geliştirme red. ama diğerlerine başvurucam

suckan10' Alıntı:
benimki onaylandı.
zaten bu kurslara 9. yılımdan sonra başvurmaya başladım. hiç işim olmazdı. zor gelirdi gitmek. zoraki gönderdikleride oldu. ama artık yalovada görev yapıyorum. bütün seminerleri yazıyorum. bu onaylandı. proje geliştirme red. ama diğerlerine başvurucam

Hocam sizinki mahalliye giriyor sanırım onaylanması daha kolay yalovadaki kurslar için.

technolog' Alıntı:
suckan10' Alıntı:
benimki onaylandı.

Hocam sizinki mahalliye giriyor sanırım onaylanması daha kolay yalovadaki kurslar için.

Hocam kurs Merkezi yalova' da olması neyi değiştirir? Mahalli kursların kursiyer listelerini il milli eğitim müdürlükleri merkezi olanları ise ilgili birim çıkartır. Hocamın hangil ilde olmasının bir önemi yok sadece yolluk yevmiye alamaz.

technolog' Alıntı:
RoboTek' Alıntı:
bir sınıf öğretmeni olarak daha I.de misiniz?ben II.ni alacağım :mrgreen:

Burası Türkiye Allah bilir sizi 180 saatlik muazzam bir kursla formatörde yapmışlardır. Gerçi bana gore bu kadarlık bir eğitim bizim 4 senelik eğitimimiz ile eşdeğer olduğuna göre muhtemelen katılan arkadaslara sertifika ile iksir içiriyor olmalılar.

Bir çok bilgisayarcı merkezi hizmetiçi eğitime muhhteşem yaratıcılık içeren nedenlerle kabul edilmezken.

Branşla ilgisiz Din kulturu,sınıf vs.. ogretmen arkadaşların bir çoğunun formatör olup, ahbab çavuş ilişkisi ile halk eğitimde kurs acıp, aynı zamanda hizmet içi eğitim actıklarını bununla beraber her sene bir merkezi ve sayısız mahalli eğitime katılıp üstüne birde bilgisayar ogretmeniyim diye gezdiklerini gördüm.

Ne diyeyim ben diplomayı boşuna almışım baksanıza ağızlara sakız olduk. :) Evet hocam bende 6 yıllık BİLGİSAYAR ogretmenim ve daha I. seviye kursuna gidicem gerçi bizim ihtiyacımız yok zaten biliyoruz öğretim-yöntem ve teknikleri açısından bu kursların önemine inanıyor ve özellikle bilişim kurslarına ilgi gösteriyorum.
:++: ellerinize sağlık hocam :)

technolog hocamın dediğine katılmamak mümkün değil.Ben 10 senelik bilgisayar öğretmeniyim.Bizim derslerin içerikleri sürekli gelişiyor ve değişiyor.
Bizlere yoğun olarak bu kurslara alacaklarına ilgisiz branşlardan alınıp bence vakit ve emek kaybediliyor.Ben ne yazık ki bir kere merkezi kursa gidebildim.
O da 5 günlük photoshop kursu idi.Birde bu hizmetiçi eğitimler öğretmenlerin kendi ilinde verilebilir.Ben İstanbul'da ne yazık ki fazla bizimle ilgili kurs göremiyorum.

Her sene merkezi kurslara basvurmaktan beske care yok hocam . Meb sorun ve sorularımızı boyle gormezden geldiği muddetce okullardaki foksiyonelliğimiz azalmaya deva edecek maalesef. Bu ara tatilde bi tatil yapalım dedik, ara tatilde izniniz var mi soralım vs. dediler. Gorevlendirmelerde calısırsan ek ders alırsın mevzuat boyle der biliyorum ancak sormayın kalıcam ihtiyacınız varsa memnuniyetle calısırım dedim ki bazı yonetici arkadaslar formatorlere ozellikle yazın ve tatillerde ihtiyaç duyulduğunu yoksa formator oğretmenin bir işe yaramadığını soyluyor.(Nasıl bir mantık hala cozemedim) Kendi kendime bir deneyeyim tatillerde bu kadar çalışmamızı isteyenler belki bir eksiklik gormuslerdir dedim

Aynı arkadaslar zamanında Okula tanıtım filmi yapıp, 6 aylık bir çalışma ile standartların cok ustunde bir web sitesi yaptığımda, biliyoruz hocam ne kadar kolay olduğunu ne kadar zaman alğını abartma demişlerdi :)

Gerçi o gunden beri okulda ki memurdan farkım yok 8-17 gelip gidiyorum.

Bu ara tatildede yoğun istek uzerine kaldım çay içmekten ve hizmetlilere çay demletmekten baska bir sey yapmadım. Yapacak bir sey yok cunku öğrenci yok. Belli kurallara takılıp kalan, soylediklerimizi kişisel menfaatimiz için dile getirdiğimizi ve fazladan ek ders aldığımızı dusunenler ve soyleyenler oldugu muddetce kimse formatorlerden fayda beklemesin.

Sınıf oğretmeni bir arkadasımız bile siz daha 1 i mi alıyorsunuz ben 2 yi alacağım diyor baksanıza. Durum vahim. Basvurusu reddedilen bilgisayar oğretmenleri var bu nasıl bir anlayıştır. Herkes herseyden anladığı için ileri gidemediğimizi hala çozemediler. Yurtdışında herkes kendi işinde uzmanlaşıyor ve tek bir işi yapıyor. Kendi vereceğim mahalli web tarım kursunu ertelettirip katılıyorum ben bu kursa ama kime neyi anlatıyoruz anlaşılmaz bir rekabete girmeye calışıyor mesai arkadaslarımız, bir çok idarecide su saatte gel bu saatte git diyerek egolarını tatmin ediyor.

Kendileri bilirler bana boylesi daha rahat. Tum idareci arkadaslar boyle değildir elbette ama boyle olanlara slm ve sevgilerimle ...

Bu arada hangi illerden katıldığımızı yazarsak bu kursa belki toplanıp beraber gitme imkanımız olabilir.

nosTRa' Alıntı:
technolog' Alıntı:
suckan10' Alıntı:
benimki onaylandı.

Hocam kurs Merkezi yalova' da olması neyi değiştirir? Mahalli kursların kursiyer listelerini il milli eğitim müdürlükleri merkezi olanları ise ilgili birim çıkartır. Hocamın hangil ilde olmasının bir önemi yok sadece yolluk yevmiye alamaz.

Mahalli olunca "resen" alınma olabilir diye dusundum hocam. Ben ilimde bir kurs olduğu zaman bastırıyorum ben gitmek istiyorum diye. Resen alabiliyorlar.

Verdiğiniz bilgi için teşekkurler

RoboTek' Alıntı:
hocam bir sınıf öğretmeni olarak sizi kınıyorum 2006 senesinde Ankarada yapılan formatörlük sınavında hem türkiye çapında hem de kendi ilimde kazanan 400 kişi arasından ilk 4'e girdim.İlk 3 bilgisayar mühendisi idi il milli eğitimde.Senin aldığından fazlası kursları aldım il ve ilçede çalıştım sayısız projelerde çalıştım akıllı sınıf kurup validen ödül aldım.Ayrıca 15 senelik bilgisayar geçmişim var.Lütfen kardeşim böyle yapma küçümseyi hakir görme.
Tamam mı aslan hocam.

Hayal edebileceğinden fazla bilgisayar konusunda kendimi yetiştirdim.Bugün bakanlığın kursunda bilgisayar öğretmeniyim diyenler kalkıp uzaktan eğitim konusunda konuşamadı benim gibi sınıf öğretmeni kalktı aldı mikrofonu eline akademik düzeyde anlattı çıktı.özetle hayallerin bile bana yetişemez hocam

Değerli sınıf öğretmeni arkadaşım;
Formatörlük sınavına bilgisayar öğretmenleri girmiyor. Branşı farklı olan arkadaşlarımız giriyor. Zaten anlatmak istediğimde buydu kulvarlarımız farklı. Maalesef bizi sınavsız otomatik görevlendiriyorlar. Keşke sizin gibi yüzlercesi çıksada biz öğretmenliğimizi yapabilsek. Ders anlatabilsek. Sizi tenzih ediyorum ancak bir çok sazan ve birşey bildiğini zanneden bilgisayarcıyım diye geçinen her işe atlayan herşeyden anlarım diyen vatandaşlar sinirimizi bozuyor.

Sizi küçümsemek gibi bir amacım elbette yok ancak;

1- Arkadaşlara "siz daha I. kursu mu aıyorsunuz ben sınıf ogretmeni olarak II. sini alacagım demeniz"
2- Mikrofonla iki kelimeyi bir araya getirmenizi "bakın bilgisayar ogretmenleri konuşamadı ben konuştum demeniz"

Sizin böyle bir uğraş içinde olduğunuz kanaatini uyandırdı bende.

Bizim mesleğimizi, sadece yapıyor olmaktan bile ne kadar gurur duyduğunuzu anlayabiliyoruz ki haklısınız. Bir sınıf öğretmeni olarak neler yapmışsınız.

"Bana hayalleriniz bile yetişemez" sözünü bizzat üstüme almıyorum çünkü ne yaptığımı ve kariyerimi bilmiyorsunuz. bakanlığın kursunda "bilgisayar öğretmeniyim diyenler kalkıp uzaktan eğitim konusunda konuşamadı" demekle bunu benim şahsımda tüm arkadaşlara söylemiş oluyorsunuz. fikir ve zikriniz ortaya cıkıyor. Buna söylenecek bir iki cümlem var ancak seviyeyi düşürmek istemiyorum.

Evet, Hayallerim yetişemez hocam size, neymişsiniz öyle. :) mikrofonla bile konuşmuşsunuz belkide ordaki bilgisayar ogretmenleri hiç birşey anlamamışlardır bile anlatılanlardan :)

Tamam. En iyi bilgisayar öğretmeni görünümlü sınıf öğretmeni sizsiniz.

Tamam mı aslan hocam.

Size ve msjlarınıza cevap vermeyeceğim bundan sonra. Ortak bir paydada birleşmemiz mümkün değil Sayın, Çok değerli, ödüllü, onlarca kurs vermiş, mikrofona konuşmuş ve hayallerimizin yetişemeyeceği bilgisayar öğretmeni görünümlü sınıf öğretmenim.

Ayrıca benden fazla kursa gitmiş olabilirsiniz siz kurslardayken biz BT laboratuarlarında ders anlatıyorduk, hizmet içi eğitim kursları veriyorduk. Ancak kendinizi yetiştirmişsiniz biraz gençlerin önünü açın genç bilgisayarcılar deneyim kazansın seviyenize ulaşsınlar.

Saygılarımla... :)

""Size ve msjlarınıza cevap vermeyeceğim bundan sonra. Ortak bir paydada birleşmemiz mümkün değil Sayın, Çok değerli, ödüllü, onlarca kurs vermiş, mikrofona konuşmuş ve hayallerimizin yetişemeyeceği bilgisayar öğretmeni görünümlü sınıf öğretmenim"". Güzel olmuş teknolog hocam."" mikrofona konuşmuş"" özellikle güzel olmuş :puhaha:

RoboTek' Alıntı:
Hayal edebileceğinden fazla bilgisayar konusunda kendimi yetiştirdim.Bugün bakanlığın kursunda bilgisayar öğretmeniyim diyenler kalkıp uzaktan eğitim konusunda konuşamadı benim gibi sınıf öğretmeni kalktı aldı mikrofonu eline akademik düzeyde anlattı çıktı.özetle hayallerin bile bana yetişemez hocam

hangi konuda uzmansın hoca ne yapmışsın bir kaç örnek verde bizde hayallerimiz nerdeymiş görelim...

neo_in' Alıntı:
RoboTek' Alıntı:

hocam seni meslek lisesine alalım ufkumuzu genişlet :mrgreen:
:alkis:

Yalovaya giderken terlik götürün. Rüzgarlı ve yağmurlu olur. Şemsiye de götürün. Yemekleri iyi değildir. İlk gün size satılmak istenen yemek fişlerini hemen almayın. 3-5 tane alın. Daha sonra azar azar alırsınız. Dışarda yeme durumları oluyor çünkü, elinizde kalmasın fişler.

Arkadaşlar benim bir kaç sorum olacak;
Sözleşmeli öğretmenler Merkezi kurslara kabul edilmiyormu, bu kursları almak için en önemli kriterler nedir?
Birde ilgili birim kim oluyor, bu birime nasıl ulaşabilirim?
Eşimle birlikte başvuru yaptık ben sözleşmeliyim eşim kadrolu benim onayım çıkmadı "başvuru kriterlerini taşımıyormuşum", eşime çıktı biz van da 7 martta başlayacak web tabanlı içerik geliştirme kursuna aynı anda başvuru yapmıştık...

muallimim' Alıntı:
Yalovaya giderken terlik götürün. Rüzgarlı ve yağmurlu olur. Şemsiye de götürün. Yemekleri iyi değildir. İlk gün size satılmak istenen yemek fişlerini hemen almayın. 3-5 tane alın. Daha sonra azar azar alırsınız. Dışarda yeme durumları oluyor çünkü, elinizde kalmasın fişler.

Teşekkürler hocam bilgi için

2011000110 Network (BTT ve CCNA 1) Kursu onaylanana var mı? bu da iptal olmuş
" Kontenjan yetersizliği nedeniyle başvurunuz reddedilmiştir. " bu da sebebi :(( bıktım artık redolunmasından... 2 yıldır hiç bir tane kurs onaylanmaz mı ya!

Arkadaşlar benimde onaylanmış ama2.dönem y.lisansa başladım ve y.lisans derslerim var ve hocalar devamsızlık kabul etmiyor.Acaba nasıl iptal ettirebilirm?

Rapor alabilirsiniz. Faks ile kurs mermez mudurluğune de gondererek bu sorundan kurtulursunuz :)

Geri