2003 1.2 16V Palio tavsiye (1.3 multijet için anlaşıldı :))

Kodla Büyü

Leronoy

Üye
Merhaba. Bugün 13500 e 2003 model 85 bin km de Palio 1.2 El için pazarlığa tutuştuk. 12900 e anlaştık gibi. Araçta bulunanlar: sürücü hava yastığı, alarm, lastikler yeni, klimalı, lpg yok, merkezi kilit, ön camlar otomatik. Bu model ile ilgili çok yaktığı yönünde duyumların yanında yakıt konusunda cimri olduğu yönünde de yazılar okudum. Araç temiz, motor ustası da onay verdi ama servise götürmedim. Ayrıca motor kapağı yok araçta, usta bu modellerde kapağın olmadığını söyledi. Sizce fiyat iyi mi? Ne önerirsiniz? Satış işleminde ne kadar masraf olur?

Re: 2003 Model 1.2 16V Palio için anlaştım tavsiye lütfen

- fiyat normal
- yakıtı da normal dir, sürüş tarzı, motor bakımı, yakıt kalitesi, lastik basıncı, araçtaki yük ... vs.vs farkettirir, o yüzden çok kafaya takmayacaksın.
- bakım maaliyetleri ve parçaları ucuzdur.
- hemen her yerde bu tip araçlardan anlayan usta çırak bulunur.
- tüp taktırmassan uzun süre sorunsuz kullanacağın bir araçtır.
- teampalio sitesinden her konu ile ilgili her sorununu çözebilirsin.

13000 liraya alınan bir arabadan beklenen herşeyi sana fazlasıyla verecektir.

kalkıp ta "bu da arabamı, teneke, dandik, virajda savurur" diyenler çıkacaktır. arabam 13000 tl diyip geçersen hiç bir sorunun kalmaz.

kazasız+belasız+cezasız+keyifli sürüşler.

saygılar

lpgsiz palio ya binilmez hocam en kısa sürede taktır yoksa şehir içi 40 kuruşu rahat görürsün...

ayrıca

- segmentine göre içi ferahtır
- seri bir araçtır
- şehir içi kullanımı gayet güzeldir, park sorunu yaşamazsın.
- ben 2001 modelini ülkemizin ilk asfalt yolunda yaklaşık 25000 km bağırta bağırta ve acımadan kullandım. bir kere gık demedi. ama bakımları tam yaptırırım ;)
- modifiye ye yatkındır.

ben sadece olumlu yanlarını yazdım buraya elbette aracın olumsuz yönleri de var bagajın küçük olması gibi ama iyimser ol ve aracını sev sayın hocam.

güle güle kullan.

saygılar

Hocam çok teşekkür ederim alaka gösterip uzun uzun açıklamışsın. Satış işlemlerinde ne kadar gidiyor bilginiz var mı? Ona göre pazartesi kredi çekeceğim inşallah.

azaz' Alıntı:
lpgsiz palio ya binilmez hocam en kısa sürede taktır yoksa şehir içi 40 kuruşu rahat görürsün...

hocam bu 1.2 1.6 V, 40 kuruşu falan görmez. 1.2 8V si bile görmüyor. Binlerce km test ettim diyebilirim. :wink:

saygılar

ben 2005 model dizel palio yu (yeni kasalardan olanı) 14000 e kaçırmıştım 1 gün ile. ama onunla kıyaslanamaz. ben çok ucuza düşürmüştüm o zman. Bu aracı kar amaçla düşünmezsen gayet iyi. bunu satarken zarar edebilirsin. Ne ucuza almışsın nede pahalıya. için rahat etsin. Daha temizlerinin ucuza gittiğini daha kötüsünün pahalıya gittiğine şahit oldum.
aracın boyasını gösterin. ne olursa olsun kaportayı iyi bir ustaya gösterin. çok önemli. sadewce motorla da bitmiyor. alt takımlarıda gösterin. en ufak birşeyden dolayı 200-300 tl sanayiye para ödersiniz aldığınız araba size 13500 ü geçer.

LPG taktırmana gerek yok. fazla yakıyor gibi gelebilir ama şu an LPG litresi 2.35 oldu. Benzin 3,77. Benzinin 1 litresi ile 12-13 lt gidersin gazla 7-8 litre. hesaba sokarsan bagajını küçültmeye değmediğini görürsün.

Leronoy' Alıntı:
Hocam çok teşekkür ederim alaka gösterip uzun uzun açıklamışsın. Satış işlemlerinde ne kadar gidiyor bilginiz var mı? Ona göre pazartesi kredi çekeceğim inşallah.

hocam o konuyu unuttum :) 6 senedir palio ya biniyorum. yeni işlem yapan arkadaşlar daha sağlıklı bilgi verirler. ben ne desem yalan olur.

saygılar

mkaratas' Alıntı:
ben 2005 model dizel palio yu (yeni kasalardan olanı) 14000 e kaçırmıştım 1 gün ile. ama onunla kıyaslanamaz. ben çok ucuza düşürmüştüm o zman. Bu aracı kar amaçla düşünmezsen gayet iyi. bunu satarken zarar edebilirsin. Ne ucuza almışsın nede pahalıya. için rahat etsin. Daha temizlerinin ucuza gittiğini daha kötüsünün pahalıya gittiğine şahit oldum.
aracın boyasını gösterin. ne olursa olsun kaportayı iyi bir ustaya gösterin. çok önemli. sadewce motorla da bitmiyor. alt takımlarıda gösterin. en ufak birşeyden dolayı 200-300 tl sanayiye para ödersiniz aldığınız araba size 13500 ü geçer.

işte, işten anlayan hocam, tebrik ediyorum.

ama zararında çok olacağını düşünmüyorum satarken. biraz nasip işi biraz da temiz bakmak lazım.

saygılar

notere 70 tl veriyorsun (plaka değişmez ve ruhsat için trafiğe sen gidersen.)
130 TL ye ruhsat + plaka değiştirebiliyorsun.
Sigorta ilinize göre değişebilir. Ben geçen hafta yaptırdım 121 TL verdim. aracın muayene durumu nedir. Umarım yakın değildir. yoksa 200 TL ye yakında o. 163 tl araç 22 tl egzoz muayenesi.

kafkas' Alıntı:
mkaratas' Alıntı:

ama zararında çok olacağını düşünmüyorum satarken. biraz nasip işi biraz da temiz bakmak lazım.

saygılar
estağfurullah hocam. sadece çok araştırmadan kaynaklı bir durum. birde deneyim. Kulak dolması laflarla konuşmuyorum. aynı sizin gibi. sizde palio kullanıcı olarak deneyimli birisiniz sonuçta

Herkese teşekkür ediyorum. En iyisi ben satıştan önce aracı servise sokayım, expertiz raporunu alayım sağlam olsun. Sanırım tüm arızaları çıkar meydana değil mi? 100 tl da servise vereceğiz galiba.

Acemiyim bu işlerde dediğim gibi ilk arabam olacak, birazda heyecanlıyım :) Yapılması gereken tüm işlemleri dile getirirseniz ona göre sağlam yapalım işimizi

Bu arada aracın muayenesi 1 yıl daha varmış

siz aracı gösterin kısmetse alın hocam. gerisinde size burada yardımcı oluruz. satış işlemi noterde 10 dk. sonuçta.

mkaratas' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
mkaratas' Alıntı:

saygılar
estağfurullah hocam. sadece çok araştırmadan kaynaklı bir durum. birde deneyim. Kulak dolması laflarla konuşmuyorum. aynı sizin gibi. sizde palio kullanıcı olarak deneyimli birisiniz sonuçta

tabi hocam bildiğimiz, kullandığımız, araştırdığımız şeyleri paylaşmak lazım. örn. bir pejo 307 hakkında söyleyeceklerim sınırlı, çünkü bir iki defa kullanıp 3-5 şey duymuşumdur 307 ye özgü... aracı kullanan dan daha iyi kimse bilemez.

özellikle otomobil kulubü başlığı altında bazen öyle mesajlar görüyorum ki evlere şenlik :)

herkese kazasız + belasız + cezasız sürüşler.

saygılar

hocam bir palio sahibi oalrak şunu söyleyebilirim. aracım lpgli ama inan, lpgsiz palioya binilmez hakkaten :) ki satan da bence lpg taktırmaktansa yeni araç alırım diyordur.

kafkas' Alıntı:
azaz' Alıntı:

hocam bu 1.2 1.6 V, 40 kuruşu falan görmez. 1.2 8V si bile görmüyor. Binlerce km test ettim diyebilirim. :wink:

saygılar

hocam fabrika verilerine göre en az 9 litredir. 9*3.8=35 kuruş... siz fabrika verilerinin altında yaktırıyorsanız sizi tebrik edip aracı üreten markayla irtibata geçip verileri aşağıya çektirmek lazım...

tinyamasisurum0' Alıntı:
hocam bir palio sahibi oalrak şunu söyleyebilirim. aracım lpgli ama inan, lpgsiz palioya binilmez hakkaten :) ki satan da bence lpg taktırmaktansa yeni araç alırım diyordur.
aracın sahibi olarak aracınızı övmek yerine hocama gerçek bilgileri verdiğiniz için helal olsun diyorum hocam size... palioya lpgsiz binilmez...

bu minicik arabamı 9 lt yakıyor?

azaz' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
azaz' Alıntı:

saygılar

hocam fabrika verilerine göre en az 9 litredir. 9*3.8=35 kuruş... siz fabrika verilerinin altında yaktırıyorsanız sizi tebrik edip aracı üreten markayla irtibata geçip verileri aşağıya çektirmek lazım...

hocam varsayımlarla konusmaya devam ettiğiniz için ben sizi tebrik ediyorum. fabrika verilerine en az 9 litre demişsiniz, araca uzaktan bakınca anlıyor musunuz? :alkis: yoksa okudunuz mu bir yerden, yada kullandınız mı :)

neyse sizin dediğiniz doğru olsun.

saygılar

Ekli dosyalar

• sss.JPG
    sss.JPG
    70 KB · Görüntüleme: 2,349

hocam 1.2 16v albea var. 2004 model. uzun yolda yaklaşık 0,25 (belki biraz daha az) krş yakıyor. abartı rakamlar gördüm yazma gereği duydum. albea paliodan daha ağır palionunda en fazla bu kadar yakması lazım.

wertyu6' Alıntı:
bakşuan baktım 2011 palio 8.1 litre yakıyor ve en son üretilen için gerçelidir diyor. 2003 model araç bu veriden daha fazla yakar ve 1.2 motor özellikle biraz daha yüklü olduğunda daha fazla yakar... bende 1.4 civic var 1.6 civicden daha fazla yakıyor...

not: dediğim veri şehir içi tüketimidir. uzun yolda her araç az yakar...

hocam senin için teknik verileri buldum.

1.2 palio 1.4 den daha fazla yakıyor... aşağıdaki linkten bakabilirsiniz...

http://egeake.com/nevarneyok/fiat-palio/

şehiriçinde 9.6 litre yakıyor... ben 9 litre diyerek daha insaflı demişim...

tamam hocam seninki doğru dedim ya :) anlatamadım galiba hocam sen şehir içi diyorsun ben ortalamayı söylüyorum sana. yakıt tüketimlerini dile getirirken genelde ortalama söylenir benim bildiğim. aracı ile hergün 5-10 km gidiş geliş yapan için zaten tüm araçların değerleri sıkıntı. full şehir içi kullananların araç kullanması küllen zarar olur.

şehir dışı da 5.3 diyor gördüğün üzere :) ortalaması en makbulu.

ama aracı alan arkadaş ben hep şehir içi 10-15 kullanacağım diyorsa arada bisikletlere de baksın :)

saygılar

azaz' Alıntı:
wertyu6' Alıntı:
bakşuan baktım 2011 palio 8.1 litre yakıyor ve en son üretilen için gerçelidir diyor. 2003 model araç bu veriden daha fazla yakar ve 1.2 motor özellikle biraz daha yüklü olduğunda daha fazla yakar... bende 1.4 civic var 1.6 civicden daha fazla yakıyor...

not: dediğim veri şehir içi tüketimidir. uzun yolda her araç az yakar...

1.4 motor arabanın durumuna göre bazı koşullarda (yük yokuş vb) daha çok zorlanacağı için 1.6 ya göre çok yakabilir tabiki

kafkas' Alıntı:
tamam hocam seninki doğru dedim ya :) anlatamadım galiba hocam sen şehir içi diyorsun ben ortalamayı söylüyorum sana. yakıt tüketimlerini dile getirirken genelde ortalama söylenir benim bildiğim. aracı ile hergün 5-10 km gidiş geliş yapan için zaten tüm araçların değerleri sıkıntı. full şehir içi kullananların araç kullanması küllen zarar olur.

şehir dışı da 5.3 diyor gördüğün üzere :) ortalaması en makbulu.

ama aracı alan arkadaş ben hep şehir içi 10-15 kullanacağım diyorsa arada bisikletlere de baksın :)

saygılar

valla hocam ben büyükşehirde yaşadığım içindir belkide hep dur kalk malesef... onun için şehir içi yazdım... bak dikkat edersen ben palio kötü araba falan demedim. sen kullanıcısı olarak daha net bilgi vermişsin fakat palioda dahil ülkemizde benzinli arabaya binilmez... saygılar bizden...

yanlış anlaşılma buna deniyor herhalde hocam. :) benzin de tüpte uçtu Allah sonumuzu hayır etsin.

herkese kazasız belasız az yakıtlı sürüşler :)

hayırlı geceler.

Önceki aracımız lpgli pailo'ydu..1.2 motordu ve zaman zaman benzinle kullanıyorduk gerçekten çok yakıyordu..uzun süre kullanacaksanız+uzun yol yapacaksanız , lpg taktırmanızı tavsiye ederim..Hayırlı olsun bu arada:)

Söylediklerinizi dikkate alarak ve çok yakacağını düşündüğüm için galeriden 2005 model multijet 2 airbag, abs li boyada sorunsuz çok temiz bir palio aldım. 15 bin tl ya 165 bin km de fakat motoru 2 bin km önce servisinde 0 yapılmış. 5644 e gönderdiğim mesaja cevap olarak 1 kaza görünüyor masraf 2700 tl. Sanayiidekiler o masrafın motor için belirtildiğini söylediler. Artık sigorta yoluyla mı yaptırmış bilmiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum

bi tane de biz arıyo 12-13 civarı nasip..

Geri