Kodla Büyü

katafalk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir öğretmen,

Kalkınmada öncelikli A ilinde bir ZH okulunda 5 yıl görev yapıyor.

Daha sonra,

Kalkınmada öncelikli B ilinde bir ZH okuluna atanıyor.

6. yılın sonunda iki yıla bir kademeden faydalanıp kademe alır mı?

Yoksa her il ayrı mı değerlendirilir ve 7. yılın sonunda mı alır?

NOT: İki yıla bir kademe olayında okulun ZH olup olmamasının önemi olmadığını düşünüyorum, il bazında değerlendirilir diye biliyorum ama bazı iller kendince yorum yapıyormuş o yüzden not düşeyim burada da dedim.

B ilindeki okulu da zorunlu hizmete tabi ise alması gerekir hocam. Ama zorunlu hizmete dahil değilse ilave kademe alamaz mantıken

Bir öğretmen,

Kalkınmada öncelikli A ilinde bir ZH okulunda 5 yıl görev yapıyor.

Daha sonra,

Kalkınmada öncelikli B ilinde bir ZH okuluna atanıyor.

6. yılın sonunda iki yıla bir kademeden faydalanıp kademe alır mı?

Yoksa her il ayrı mı değerlendirilir ve 7. yılın sonunda mı alır?

NOT: İki yıla bir kademe olayında okulun ZH olup olmamasının önemi olmadığını düşünüyorum, il bazında değerlendirilir diye biliyorum ama bazı iller kendince yorum yapıyormuş o yüzden not düşeyim burada da dedim.

sayın hocam iki bölgede zorunlu hizmete tabi ise 2 yıla bir kademe almaya devam edersiniz. illa gittiğiniz yerde 2 yıl çalışacaksınız diye bir ibare yoktu. Bunla ilgili baya bir bilgi de dolaşıyor internette bi bakın isterseniz.

Daha önce benim başımada geldi. Van ilinde çalışırken yine zorunlu hizmete tabi şanlıurfa iline atandım. 2 yıla bir kademeleri alıyordum. Bir gün ilden arayıp benim bu ile zorulu hizmetimi yapmak için değil kendi isteğim ile atandığımdan 2 yıla 1 kademeleri geri alacaklarını söylediler verdikleri toplamda 1 dereceyi geri aldılar. Yönetmeliği okudum ve elimden hiç birşey gelmedi.

Geri