2. Faz Pardus Tahtada Güncelleme Sorunu

Kodla Büyü

bote_sevinc

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Geçen sene tahtaları pardusa çevirmiştim
şimdi güncelleme gelmiş, okula da gitmediğimden okulda ders yapan arkadaşlar karambole güncelleme yapmış
güncelleme yapılan tahtalarda giirş ekranında klavye açılmıyor, usb si olmayan öğrt. şifre yazıp giremiyor
bir iki tanesini eski sisteme çevirdim ancak bu seferde daha önce çalışan exe şimdi wine istiyor
yeni sistemi sorunsuz kullanmak için ne yapmalı bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
şimdiden teşekkürler

Malesef hala elle tutulur bir çözüm öneren yok hocam. Eski sisteme geri dönüyoruz. Gene güncelleme yapiliyor, ya yanlışlıkla ya otomatik orasini anlamadim. (Yönetici sifresi sormadan nasil güncelleme yapiyor onu da anlamadim). http://www.etap.org.tr den 5.3 kurulum iso sundan kurulum yapma önerisi veren de oldu. Denemedim daha.

evet ben de o kısmı merak ettim admin şifresi olmadan nasıl güncellendi? en ufak işlemde şifre istiyordu

Malesef hala elle tutulur bir çözüm öneren yok hocam. Eski sisteme geri dönüyoruz. Gene güncelleme yapiliyor, ya yanlışlıkla ya otomatik orasini anlamadim. (Yönetici sifresi sormadan nasil güncelleme yapiyor onu da anlamadim). http://www.etap.org.tr den 5.3 kurulum iso sundan kurulum yapma önerisi veren de oldu. Denemedim daha.

evet ben de o kısmı merak ettim admin şifresi olmadan nasıl güncellendi? en ufak işlemde şifre istiyordu bir de 5.3 ü indirsek admin şifresi bulma sıkıntısı var aynı mıdır acaba

Önümüzdeki 1 hafta içerisinde Faz-2 tahtalar için Pardus ETAP 5.3 ve Windows 10 sistemlerinin bir arada olduğu bir imaj yayınlayacağım. Pardus etap 5.3 üzerinde ihtiyaca yönelik bazı değişiklikler yaparak hazırladım. Sistemler arası geçişler klavye ile değil, sistemler açıldıktan sonra grafik arayüzden olacaktır. Güncelleştirilmiş ve bilinen hataları büyük oranda giderilmiş bir çalışma olacak.

Önümüzdeki 1 hafta içerisinde Faz-2 tahtalar için Pardus ETAP 5.3 ve Windows 10 sistemlerinin bir arada olduğu bir imaj yayınlayacağım. Pardus etap 5.3 üzerinde ihtiyaca yönelik bazı değişiklikler yaparak hazırladım. Sistemler arası geçişler klavye ile değil, sistemler açıldıktan sonra grafik arayüzden olacaktır. Güncelleştirilmiş ve bilinen hataları büyük oranda giderilmiş bir çalışma olacak.

Hocam şimdiden emeklerinize sağlık

İlk giriş öğretmenin ebadan aldığı usb şifresinin olduğu usb disk ile pardustan yapilirsa daha faydalı olacaktır. Emeğinize sağlık

harika bir haber hocam dört gözle bekliyoruz

Buralar değerlenir arkadaşlar :)
Benim faz1 tahtalarımda güncelleme yapmış. Ben tekrar imaj yükleyerek sorunu gidiyorum şimdilik. (Manavgat ilçe mem in imajını kullanıyorum)

Ekteki kodları yazarsanız güncelleme düzelecektir. Eski ekran gibi açılacak, mavi ekran hatalı ekran oluyor
_20201104_205532.JPG

Geri