2. el telefon aldım faturası yok sıkıntısı varmı?

Kodla Büyü

muzo696

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2. el telefon aldım faturası yok ama kutusu falan herseyi var telefoncu bulamam dıyor faturasını bende güvenemedım ama almıs bulundum bunun bır sıkıntısı olurmu acaba bırde bu telefonu satan adamı nasıl bulabılırım...

garantide sorun yok servis ile görüştüm ben ama hukukı yonden faturasını almam gerekırmı onu bılmıyorum ben telefoncudan aldım..

fatura eğer ileride telefon klonlanırda kapanırsa birdaha fatura olmadan normal yollardan açamazsınız

kapanmaz zannetmıyorum telefon orjınal ama korkum çalıntı falan olmasından ... bu yonden sıkıntı yasarmıyım telefoncu akıbetını bılmıyor sonucta alıp gecmıstır...

muzo696' Alıntı:
2. el telefon aldım faturası yok ama kutusu falan herseyi var telefoncu bulamam dıyor faturasını bende güvenemedım ama almıs bulundum bunun bır sıkıntısı olurmu acaba bırde bu telefonu satan adamı nasıl bulabılırım...

Ergenekondan kapına gelebilirler... :mrgreen:

Ekli dosyalar

• 2.png
    2.png
    111.3 KB · Görüntüleme: 6,069
sorguladım hocam sıkıntı yok telefonun markası cıkıyor ....

benmı cok elhamlanıyorum anlamadım piyasada bu ısler nasıl oluyor

herkes alıp satıyor daha once hıc yapmadım nerden bıleyım ıyımı ettım kötumu etttım...

yardımcı olursanız sevınırım

muzo696' Alıntı:
sorguladım hocam sıkıntı yok telefonun markası cıkıyor ....

benmı cok elhamlanıyorum anlamadım piyasada bu ısler nasıl oluyor

herkes alıp satıyor daha once hıc yapmadım nerden bıleyım ıyımı ettım kötumu etttım...

yardımcı olursanız sevınırım

evhamlanmanız normal. 2 sene sonra klonlanırsa imei numaranız (ki olabilir) telefonu kaldırıp atmaktan yada baska imei çaktırmaktan başka şanşınız yok.

bende internetten benzer şekilde bir telefon aldım.3-4 yıl oluyor sıkıntı olmadı.bence aldığınız telefoncu faturayı bulamazsa,üzerinde telefonun imei yazan ve o telefoncudan ne zaman aldığınızı gösteren bir belge düzenlesin size.altına da kendi kaşe ve mührünü bassın.malum artık kimseye güvenilmiyor...

Ben Üniversitede almıştım. Çalıntı çıktı. CÜRÜM MALINI SATIN ALMAK suçundan y aydan 3 yıla kadar HAPİS istemiyle yargılandım. Allah düşmanıma göstermesin.

tamam da hocam benım bu telefonu alırken telefoncudan 3 tane arkadasım vardı yanımda şahıtler yanı oradan aldıgıma işallah degıldır ama aklıma faturası olmadıgı ıcın bu ekılde dusunuyorum..

ama kutusunu sarj aletını falan hepsını verdı..

Diyarbakırlı bir arkadaşım bir 2006 yılında Memlekete bayramı geçirmek için dönerken yolda kontrol noktasında otobüsü durdurmuşlar. Jandarma bunu alıyor ve nezarete atıyor. Meğer 1 sene önce aldığı 2.el telefon çalıntıymış ve sahibi savcılığa başvurmuş. Teknik takip sonucunda çalıntı telefonu kullanan hat bizim arkadaşın olduğu için adam bayramı nezarette geçirdi.
Bizzat yaşanmış bir olay...
2.el alacaklar 2 kere düşünsün...

tamam da sorgulanacak bır yerı yokmu bunun ben sorguluyorum btk sitesinden herhangi bir sorun görünmüyor... Aslında bır sıkıntı olacagınıda zannetmıyorum ama bu tür durumlarda en kotusunu dusunmek lazım ..

Geri