2.el araba tavsiyeleriniz..limit 15.000 tl.

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
merhaba arkadaşlar. ikinci el araba almak istiyorum. fiyat olarak 15.000 tl e kadar çıkabilirim. şunu da göz önüne almak lazım ki ben yeni ve acemi şöförüm ,dolaysıyla arabayı sağa sola çok çarpabileceğimi düşünerekten yedek parça sorunu olmayan ve yedek parçası ucuz olan bir araba olursa daha güzel olur.ilerde satıp model yükselteceğimden piyasası olan bi araba da olmalı..benzinli araba düşünmüyorum.

benim düşüncem hydundAİ accent 1.5 CRDi 2004 model dizel FİYATI 15250 TL ama başka bulduğum araçlar da var ama almakta kararsızım.

mesela hyundai getz (2005 model,80 bin km,de ,lpg,li ,araç temiz) var. fiyatı 15.000

bir de 2000 model ford fiesta var. lpgli 110 bin km de, onun fiyatı da 15500 tl.

peugeot 206 var o da 15500 tl. 2006 model ama 140 bin km ve dizel.. ??? değerli tavsiyeleriniz nelerdir?

hocam dizel accent kesinlikle düşünme çünkü 3 silindir 12V. çekişi düşük. ayrıca 2004 için o fiyat fazla....
getz 1500 e iyi ama hangi modeli. bir sürü modeli war... onu da belirtirsen daha ii olur.
fiestaya cok sölemişler fiyat.... kesinlkikle alma....
206 spor görünümüne ragmen kaprota olarak dökük bi araba. acemiyim diosun, kağıt gibi kaportası war, sana gelmez, ayrıca içerisine kendi sınıfındaki araclara gore daha fazla ses alır....

bu durumda en mantıklı secenek getz gibi duruor ama onun da süspansiyon sertliği problemi war. gerçi küçük sınıf otomobillerde virajlarda savurmayı engellemek için süspansıyonları sert yapıyorlar. getz hakkında daha ii bi arastırma yapıp al derim...

Hocam fiestayı tavsiye ederim ama sana söylenen fiyat çok fazla 2003-2004 ünü 15 bine bulabilirsin

bu konserve kutuları da ne çok tutuluyormuş. :D :D :D

hocam ben olsam dacia hunday tata mata çeri meri bunlardan uzak dururum

ilgilendiğiniz için teşekkürler arkadaşlar ben de sizlere katılıyorum getz daha iyi gibiydi ama ondan da vazgeçtim o kadar parayı kutu gibi arabaya yatırmam doğru olmaz:) bütün bu yazdığım arabalardan vazgeçip bugün bi tane 2008 model Fiat Punto Grande 1.3 M.jet Dynamic dizel araba buldum. 18 milyar istedi ama fiyatı aşağı çektim 17250 tl. diyeceksiniz ki limitin hani 15000 tl idi. valla arkadaşlar sırf bu arabayı kaçırmamak için üstüne kredi çekeceğim. ne yapalım biraz masraflı olacak ve biraz sıkıntı çekecez ama değer bu arabaya. internetten incelediğim kadarıyla göze batan bi sorunu yok araç kendi sınıfının en az yakıt yakanı. haliyle motor 1.3 m.jet..
yarın arabayı saniyeye götürüp baktıracam. eğer kazası ve önemli bi darbesi yoksa hayırlısıyla alacağım. satıcıyla anlaştım. sadece arabayı kontrol etmem kaldı.. bu arada araç 2008 model olmasına rağmen şaşıracaksınız ama 135.000 km. satıcı benim gibi genç yakıtı ucuz bulup bol bol şehir dışı yapmış..ee yani bu model 20 milyarlarda sürtüo. o kadar da olsun sonuçta sağlam araba. pek hayran oldum. kaç yıl giderse kullanacağım. :).. motorunu bile değiştirmeye razıyım iierde.

aracın linkini burdan verebiliyor muyuz acaba?. araba satış sitesinin reklamı gibi oluyor ama izin verirlerse linki koyacağım.... görüşleriniz varsa alabilirim..

hocam inanın acemi şöförler daha az kaza yapıyor. kendine güvenin artınca kaza yapmaya başlıyosun. kendimden ve çevremden biliyorum. clio, fiesta, fusion, uygun olur. zaten kasko yaptırınca kazadan korkmanıza gerek yok. tipini beğendiğiniz bir araba alın. hergün bineceksiniz. 2. elde km sinin fazla olması çok kullanıldığını gösterir ama bir yandan da sorunsuz olduğunu gösterir. ben km si çok düşük arabadan korkarım valla. 40.000 80.000 arası idealdir 2004 2005 model araç için. satmayıp binecekseniz boyalı olması sizi etkilemez, beğenmeniz ve sorunsuz olması daha önemli. punto çok güzel havalı bir araç. 2. el fazla tutulmuyor. bu yüzden uygun fiyata bulabilirsiniz.

135000 2008 model arabada ise o araba kesin daha önce pazarlama arabasıdır.

fiyatı bence fazla. arabalar modeli kadar km si önemlidir.

tabi siz bilirsiniz. nerdeyse ayda 10 bin km yapmış. biz senede 15 bin binersek fazla bindik diyoruz

ben dizelden 100.000 km sonrası korkanlardanım tabi sahibi tanıdığım bildiğim birisi değilse. araç kmsi ve iki kapılı olmasından dolayı ucuz. her arabanın bir alıcısı vardır ama iki kapılı ve yüksek km li dizel olunca bu sayı düşük oluyor.
avantaj olarakta puntolar sınıfının en donanımlı ve en az yakanlarından ilk sıralardadır.
içiniz siniyorsa ve servisten anormal bir durum çıkmazsa hayırlıo olsun güle güle kullanın

benim arabam 2006 nissan almera. bundan önce tam 6 arabam oldu. Biri hariç diğerleri yerli idi. yani Türkiyede üretiliyordu. Almeraya binince önceki arabalarımın araba olmadıklarını anladım. Japon arabası. Japonlar hiç bir konfor ve güvenlikten çalmamışlar. yazık ki ben bu arabayı daha önce niye almadım. sana tavsiyem 17-18 bin TL ye bir japon arabası al. farkını o zaman görürsün. yedek parçası da o kadar fazla değil. Clio'nun 45000 bakımı 245 tl nissanınki 243 TL. servis fiyatı ikiside.

Hocam bende araba almayı düşünüyorum ve uzunca bir zamandır araştırıyorum.Edindiğim bilgileri sizinle paylaşayım son karar sizin..

Peugeot düşünüyordum araba memlekette tutulmamaya başladı.Çok arıza yapıyor uzun yolda çok kötü, fransız arabalarının bir çoğu için aynı fikirde kullanıcılar
Alırsan ford olursun gort diye bir söz duydum :) bende fiseta düşünüyordum bakımları ve yedek parçaları pahalı dizel olanları motoru çabuk yıpratıyormuş.Vatandaşa sordum kullananlar şikayetçi
Hyundai Getz alacaktım fiyatı yedek parçası ve yakıtı açısından aklıma yattı ancak al-sat olayı biraz sabır istiyor küçük bir araba olduğu için her an satamıyorsun

Neye karar verdin dersen;

Hyundai Accent Era veya Admira1,3 araba kore malı yedek parçası ucuz,yakıtı tasarruflu, bakımları oldukça hesaplı 2008-2009 arası olanların fiyatları örnek 15000 getz vereceğine 17000 böyle bir şey bakılabilir

http://www.sahibinden.com/cok_temiz...icilmemis-70WQQaXQQ16735143WQQpXQQdisplayitem

hocam o parayı eraya vermek istemem bi de benzinli.. memuruz haliyle .....

2003 megane (eski kasa)aldım 2 ay oldu 110.000 de idi araba, 16.000 tl şimdilik bi problem yok, tavsiye ederim

2004 model 45000 km benzinli tertemiz fiestayı 12.750e verdiler. senn buldğn pahalı. hundai accent dizel düşünebilirsin. bende 2007 palio dizel var. eğer evli değilsen tavsiye ederim... Çok geziyorum. Acayip ekonomik bir araç...

Yazılanalrı okudum 15.000 tl ye alınabilecek veya alınmada herkesin söyleyebileceği bir şey var.

Okulda da konuşulunca almaktan vaz geçiyor insan.

KM düşük iyi kullanılmış değildir.

Yedek parça ucuz olması ne kadar önemli bir olay ki yedek parçası ucuz araçların satılması zor oluyor.

İyi bir araba alayım diye başlanılan nokta 10-12 000 tl ile başlanıldığında 33.000 tl ye sıfır araba alınabiliyor.

Hocam milletin lafına sözüne bakmayın. 2. elde aracınız yürüdükten sonra her aracı satabilirsiniz. Merak etmeyin. Birkaç marka dışında da yedek parça piyasasında çok fiyat farkı yok. arabaya özen gösterdikten sonra kolay kolay masraf açmıyor.

Ancak araba hiçbir zaman kazandırmaz. Aksine hiç kontok çevirmeden her ay 50-100 tl arası para yer. Vergisi kaskosu ve trafik sigortası. İsterseniz bir hesaplayın.

Arabaya binecekseniz ve kredi çekiyorsanız, kredi taksitlerinin üzerine 250-300tl araba için para koyun. Sadece yakıt için demiyorum bunu; araba oldu mu gidemeceğiniz yerlere gitmeye başlarsınız. Masraflar ufak ufak karşınıza çıkmaya başlar...

Hocam opel vectra astraları tavsiye ederim..
Başın ağrımaz kullandığın sürece..

Arkadaşlar merhaba bende uzun zamandır araba bakıyorum 13-15 arası düşünüyorum.Acemiyim ilk arabam olcak Allah izin verirse kazasız belasız.Nerdeye araba sitelerinden çıkamıyorum valla ne zor işmiş 2. el oto bakmak:(
Bir de bulduğum her arabayı çevremde erkeklere gösteriyorum biri beğense biri eleştiriyor.Ne alacağımı ben de bilemedim artık.
Fiesta
Getz
skoda
Peugeot 206
clio
Palio
Punto
hepsine bakıyorum uygun düşen ama 1 tanesinde karar kılamıyorum çünkü hepsinin kendi içnde + ve - leri mevcut..
Hem fiyat olarak uygun olsun hem km si düşün olsun hem de bana sanayi bekletmicek bişey olsun istiyorum
Tavsiyelerinizi bekliyorum

arkadaşlar bilgi paylaşımları için tekrar teşekkür ediyorum.
esasen bu işlerde acele etmemek gerekir. bugün o bahsettiğim 2008 fiat punto ile ilgili bilgi aldım.

araba trafiğe 2007 10.ayda çıkmış. yani 2 senede 140.000 yapılmış. bu arada araç inanılmaz derecede az yakıyor.
bir de çok havalı bir araba. lüks sınıfında bu kadar ucuz bi araba daha yok. konforlu bi araba. :alkis:

eksik yanı içeriye biraz ses verme sorunu oluyormuş ama 2008 lerinde o kadar da etkili olacağını sanmıyorum.
yarın bir de sedan kasa renault clio 2004 model bakacağım. araç temiz. 145000 TL fiyatı..

ya arkadaşlar ben puntoyu çok beğendim ama dediğim gibi tek eksik yanı km si..140.000..2 senede bu kadar km yapmasının nedeni de dediğiniz gibi pazarlama arabasıymış. yani bu arabayla istanbula-erzincana samsuna kısacası türkiyenin her yanına gidilmiş. işin iyi yönü arabanın çoğunlukla şehir dışında kullanılması.bu bir avantaj..satıcı banka kredi limitini açmak için aracını satıyor.durum böyleyken herkes bişey diyor .çoğu kimse alma diyor km den ötürü. kafayı yemek üzreyim ne zaman araba almaya kalksam millet hemen bişeyler buluyor ve alma diyor.. :verymad:
son bişey ipotekli arabayı satın alamnın riski nedir?. sizce puntoyu alayım mı? fiyatı yazmıştım.
17250 tl.

only61' Alıntı:
arkadaşlar bilgi paylaşımları için tekrar teşekkür ediyorum.
esasen bu işlerde acele etmemek gerekir. bugün o bahsettiğim 2008 fiat punto ile ilgili bilgi aldım.

araba trafiğe 2007 10.ayda çıkmış. yani 2 senede 140.000 yapılmış. bu arada araç inanılmaz derecede az yakıyor.
bir de çok havalı bir araba. lüks sınıfında bu kadar ucuz bi araba daha yok. konforlu bi araba. :alkis:

eksik yanı içeriye biraz ses verme sorunu oluyormuş ama 2008 lerinde o kadar da etkili olacağını sanmıyorum.
yarın bir de sedan kasa renault clio 2004 model bakacağım. araç temiz. 145000 TL fiyatı..

ya arkadaşlar ben puntoyu çok beğendim ama dediğim gibi tek eksik yanı km si..140.000..2 senede bu kadar km yapmasının nedeni de dediğiniz gibi pazarlama arabasıymış. yani bu arabayla istanbula-erzincana samsuna kısacası türkiyenin her yanına gidilmiş. işin iyi yönü arabanın çoğunlukla şehir dışında kullanılması.bu bir avantaj..satıcı banka kredi limitini açmak için aracını satıyor.durum böyleyken herkes bişey diyor .çoğu kimse alma diyor km den ötürü. kafayı yemek üzreyim ne zaman araba almaya kalksam millet hemen bişeyler buluyor ve alma diyor.. :verymad:
son bişey ipotekli arabayı satın alamnın riski nedir?. sizce puntoyu alayım mı? fiyatı yazmıştım.
17250 tl.

Dizelse sakın alma! Benzinliyse düşünebilirsin ama kendin satacağında ne yapacaksın onu da hesap et. 17milyara çok daha iyilerini alabilirsin. Örneğin FOCUS

arkadaşlar arabayı bugün satın aldım...

MAZDA 626...BENZİN/LPG Lİ..... çok temiz bi araba.. tanıdık vasitasıyla aldım... fiyatı 14.000 tl..99 model...

2.0 motoru var... bu arabalar çok sağlam yürüyen aksamı iyi.. araba serii.. çok memnunun.. opel fieasta puntoyu falan es geçerim valla... hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim ;)

hocam ekonomik dusunuyosan opel corsa crdi bulursan superdir 2003-2004 modeller asagi yukari 14-15 civaridir.eger 10-12 arasi diyosan palio multijet te olur yedek parcasida sikinti cikarmaz ilerki asamalarda rahattirda. 25.000 tl lik arabada 15.000 tl lik arabada ayni isi yapar beklentin cok ust seviyede deilse.

YuLiaN' Alıntı:
hocam ekonomik dusunuyosan opel corsa crdi bulursan superdir 2003-2004 modeller asagi yukari 14-15 civaridir.eger 10-12 arasi diyosan palio multijet te olur yedek parcasida sikinti cikarmaz ilerki asamalarda rahattirda. 25.000 tl lik arabada 15.000 tl lik arabada ayni isi yapar beklentin cok ust seviyede deilse.

:mrgreen: hocam arabayı aldım bi üst mesajda var açıklamam ama yine de sağol :)

Geri