2. el araç fiyatları uçmuşşşşşşşşş !!!

Kodla Büyü

finefrenzy

Aktif Üye
Yaklaşık 1 aydır araştırma yapmıyordum. Dün bir bakayım dedim, aman Allahım! Piyasa çıldırmış!!! 13.000'e sattığım opel corsa 15.000'e, 23.000'e aldığım golf 25000-26000'e fırlamış!

Bayram sonrası düşer mi? ? ?

her sene yaz aylarında fiyat yükselir özellikle bayramdan önce tavan yapar..
son baharda da bir miktar düşer ve fiyatını bulur.

Skoda fabia aracını tavsiye edermisiniz arkadaşlar yeni başlayacak birine 19-20bin civarı 2001 2002 modellerini yoksa bu fiyata bu araç pahalı mı kaçıyor tecrübelerini paylaşacal olan arkadaşları bekliyoruz aracı elden çıkartması kolay mıdır zor mudur

her araba satılır hocam.yeterki ağır kazası olmasın.zaten 2001-2002 model araçlarda boya falan olur.fabia işinize yarayacak bir araçtır.bir arkadaşımda 2001 modeli var.4 yıldır kullanıyor.gayet memnun.bende clio hb kullandım zamanında 2001 model.onu da öneririm...

2. el sıfır fiyatlarına göre belirlenir. Sıfır fiyatları son 3 yılda tavan yaptı eli yüzü düzgün sıfır araba 50000 tl olmuşken 2. el arabaları bedava mı satsın millet ? 2011 de 2004 civic sedan es aldım 25 e şuan 33 veren var 2012 de arkadaşım sıfır golf 1.2 tsi aldı 42000 tl ye şuan 2015 golf 1.2 tsi 57000 tl . yani 3 yılda 15000 tl artmış sıfır golf, benim civic 4 yılda 8000 artmış az bile 35 den aşağı satmam...

valla millet kafasına göre fiyat koymuş.. dediğiniz gibi 12-13 binlik arabaya adam 15-17 arası istiyor.. Herkes kendi arabasına fiyat ister lakin satabilir mi orasını bilemem.Ben yılbaşını bekleyeceğim.. Teneke arabaya adam 22 bin istiyor belli olmaz belki yıl sonu kampanyaları daha makul gelir gider sıfır alırım.. En azından km.si oynanmış mı, kaza yapmış mı derdim olmaz..

fiyatlar uçtu.. enayi arıyor millet... sizleri enayi yerine koymalarına izin vermeyin :sleep:

Lada Vesta Türkiye'ye girince; 27.000 e sıfır oto alınabilecek. o zaman kim bakar ikinci ele. Çakılacak fiyatlar.

finefrenzy' Alıntı:
Yaklaşık 1 aydır araştırma yapmıyordum. Dün bir bakayım dedim, aman Allahım! Piyasa çıldırmış!!! 13.000'e sattığım opel corsa 15.000'e, 23.000'e aldığım golf 25000-26000'e fırlamış!

Bayram sonrası düşer mi? ? ?

hocam değişen bir şey yok. sahibindende herkes 1-2 yukarı yazar sonra düşer. bu işin raconu bu. 23 e aldığınız golf tabiki 25 yazacak.

hocam lada vestanın gelmesi için daha birkaç yıl lazım.halihazırda test durumundalar.ikincisi yedek parça vs. durumu ne olacak.zaten 35 bine sandero falan veriyorlar.bu ondan ne kadar farklı olur bakmak lazım.bunun dışında diğer firmalar bu ülkede o fiyattan sattırmaz.bırak firmaları devlet sattırmaz.tahmini yurtdışı satış fiyatı 7000 dolar civarı diyorlar.o da yaklaşık 18-19 lira yapar.ekle üzerine kdv, ötv, itv, ttkb, olsun sana 35 bin.yıllar önce hint arabaları gelmeden de aynı muhabbetler dönerdi.hiç bir fark olmadı.yerli üretimden başkası kurtarmaz bizi.o da imkansız...

millet neye tutturabilirse ona satiyor.. bu hafta 2007 cmax tdci 30750 ye sattik 2005 toyota verso 35 e aldik bu arabalar icin bu fiyatlar cok yuksek 25 bile cok yani

Sıfır fiyatları yüzünden bence.

2. el de yüksek olmasının temel sebebi. "satarsam yenisini alamam" endişesi diye düşünüyorum

2000 model bmw m kasa deniyor. lpgli arkadaşım 36 almııştı. 2 yıldır biniyordu. Geçen gün 43 e sattı. İkinci el piyasasını sıfır arabalarda ki fiyatlar böyle yüksek oldukca daha çok beklersiniz düşecek diye yıl sonu kampanyalarıda hava civa 3 lira zam yapıp 5 lira indirdik diyorlar. Zaten pazarlıkta 2 lira düşüyorlar nazlanmadan. SLX lere 15 bin lira istenen bir pazarda, hidrolik direksiyon, klimali kıçı kırık bir arabaya bırakında sahibi 20 bin istesin. Ha yüksek olması hoşumama gidiyor hayır eskiden keyfim geçince araba değiştirip dururdum şimdi rahat konforlu donanımlı arabaların yanına varılmıyor.

Araba almak için ne zaman beklenmeli peki? Kurban bayramı sonrasında fiyatlar ne ölçüde fark eder ki

20-30 binlik araç alacaksan en fazla 1000lira fark eder. Beğendiğin temiz araç varsa al bin.

Bence sakıncası yok. Daha da fazla yükselebilir. :D

Hem satılıyor ki yükseliyor. Talep var ki yükseliyor.

bende 2008 civic var satip model yukseltecektim baktim olmuyor biraz modifiye ettim kafama yatmayan yerlerini duzelttim artik en az 3 sene binecegim bende zaten kismet yok saterken ucuza satarim alirken milletin arabasi altin olur...

araç fiyatları da evlerinkine döndü.
Eskidikçe fiyatı düşeceği yerde habire artıyor.

Beklemedeyim. Millet 3 kağıtçı maalesef. Şu anki fiyatlar asla ederi değil. Sıfıra yaklaştıkça fiyatlar, bendemi sıfır alsam acaba diyorum yalan değil. Çok çok ihtiyaç yoksa Almayın arkadaşım.

Parayı cebinize koyup sürekli takipte kalın. Acil satılık olanlara yönelin galericiye vermek istemeyenden alın o zaman araç fiyatı sizi mutlu eder.
Diğer türlü ilan sitesi keyfe keder satılıklarla dolu.

bznesm_srkn' Alıntı:
Skoda fabia aracını tavsiye edermisiniz arkadaşlar yeni başlayacak birine 19-20bin civarı 2001 2002 modellerini yoksa bu fiyata bu araç pahalı mı kaçıyor tecrübelerini paylaşacal olan arkadaşları bekliyoruz aracı elden çıkartması kolay mıdır zor mudur
ilk arabamdı hala sattığıma pişmanım. çok iyi araçtır.

arkadaşlar araba piyasası ve durumuyla ilgili birebir ilgilenen biri olarak bu fiyatlar düşmez hatta yükselir.nedeni sıfır arabaların sürekli zam yapılması.araba alacak olanlar buna dikkat etsin.her geçen gün piyasa dahada artıyor.ve artmaya devam edecek.bu işin artık bayram sonrası sonbaharı kalmadı.bundan önce araba alan her şahıs kar etti.etmeyede devam ediyor.ben olsam araba için acele ederim.eylül ayından sonra ekonomik durum dahada zor hale gelecek.demedi demeyin...

Selam aleyküm
Araba alacaksanız alın ben geçen yıl bekledim bekledim fiyatlar düşmüyor.Geçmiş yıllarda kurbandan sonra ,sıfır araçların stok eritme derdi falan da eklenince ekim kasım aralık gibi fiyatlar iyice düşerdi.Ancak şimdi öyle değil artıyor ben beklemeyi pek tavsiye etmiyorm.
Şahsi kanaatim şöyle eli ayağı temiz :) düzgün bir araç bulursanız alın.
2011 de 24 bine sıfırını aldığın clio şu an 43 bin

Almayın hocam ne olacak.Talebin olduğu her şeyde fiyatlar düşmez.Ne zaman talep düştü o zaman fiyatlar da normale döner.Ama demek ki ülkemin insanlarında para çok,talep çok ki fiyatların maşallahı var.Ben de araştırıyorum ufaktan inşallah bu kış düşünüyorum.Fakat fiyatların maşallahı var.0 fiyatları çıkıyor diye mi 2. el yükseliyor,2. el yükseldi diye mi 0 lar da yukarı çekiyor nasıl bir zincir çözemedim.sahibinden.com bulunan çoğu araba bence olması gerektiğinin 3-5 bin fazlası kesinlikle.

Geri