Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

2 baglanti 1 bilgisayar

Konu, 'Her Telden' kısmında volkankey tarafından paylaşıldı.

1. volkankey

volkankey Hiperaktif Üye Hiperaktif

soru daha önce sorulduysa özür dilerim
    simdi okulda 1 meb hatti bir de özel hat var
    kablo ile meb hattina bagli iken wireless tan da nasil internete baglanabilirim
    yani lokal ag korunmasi lazim netsupport icin ama sinirsiz internete girmem lazim

ne gibi ayarlar yapmam lazim?

2. fahrican

fahrican Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Hocam bizim okulda Vista yüklü Crea Lab var. Fazla bir ayar gerektirmeden şu şekilde kullanıyorum.
    Meb hattının modemi kablo ile bağlı. Öğretmen bilgisayarı dahil tüm pc lere elle ip verdim.
    Öğretmen pc sinde kablosuz bağlantıyı da aktif, ip si otomatik durumda.

Bu şekilde ekstra bir ayar yapmadan hem netsuporttan öğrencileri takip edip hem de diğer ağdan internete girebiliyorum.

Okulda her iki modem de Airties varsayılan ağ geçidi 192.168.2.1 . Her iki bağlantıda aktifken adres çubuğuna varsayılan ağ geçidini yazdığımda kablosuz ağdaki modemin arayüzü geliyor.
    Labdaki işletim sistemi Vista SP1 , lisans süreleri dolmadığı için Windows 7 ye çevirmedim. Farklı işletim sistemleri ile denemedim ama her iki modeminizin de ağ geçidi aynı ise ekstra bir ayar yapmadan kullanabilmeniz gerekiyor.

3. volkankey

volkankey Hiperaktif Üye Hiperaktif

birisi (meb) 192.168.2.1
    ttnet (özel hat wireless) 192.168.1.1

işletim sistemim xp
    ama siz ayar yapmadım dediniz benim sanırım yapmam gerekiyor ama ne?

4. snotra

snotra Aktif Üye

Hocam iki modem için de DNS numaralarını girerseniz iki ağdan da yararlanabilirsiniz. Benim durumumda ben kablolu olarak (switch aracılığıyla) hem meb hem de özel hatta bağlanıyor, hem öğrenci bilgisayarlarını netsupporttan kontrol ediyor hem de sınırsız interneti kullanıyordum. TCP/IP özelliklerinde gelişmiş sekmesinden iki DNS'i de eklemiştim, ipleri de elle vermiştim. Hiç sorun olmadı. Siz de kablosuz ağ için de kablolu ağ için de elle yapılandırmanızı yaparsanız istediğinizi elde edersiniz diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal