2 önemli soru

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif

Ekli dosyalar

• sorun 03.jpg
    sorun 03.jpg
    155.9 KB · Görüntüleme: 1,312
Hocam ya herkes akıllı tahtalarla ilgili işlemleri bitirdi ya da kimse başlamadı.. Pek cevap yazmıyorlar benim başlıklarda öyle duruyor.. :) Bu arada acronis 2013 te backup aldım recovery ettim yine gitti pardus kısmı .... :) Siz benden farklı olarak ne yapıyorsunuz da pardus gitmiyor çıkamadım işin içinden...

hocam dediğim gibi
laptopa acronis kurdum.
create bootable media dedim
usb sectim next next finish
sonra akıllı tahtaya gectim
flashı taktım ve baslattım
backup dedim.
sadece C sectim
next next finish
sonra baska tahtaya gectim
flashla baslatım
recovery dedim
sadece C sectim
next next finish
birinde de recovery C+MBR sectim
next next finish
her iki denemede de Pardus gitmedi.
sadece ve sadece C+D duruyorken Harici HDD taktıktan sonra artık C+D+Q diye 3 yerel disk oluştu. Simdi Q çözmeye çalışıyorum niye oluştu nasıl kaldırılır

Bende de aynı şekilde yapmama rağmen defalarca denemem rağmen her kurduğum tahta da Parduslar gidiyor.. Yarın başka bir tahtaya tüm programları kurup onun backup'ını alacağım belki backup aldığım tahtada sorun vardır diye düşünüyorum.. Ondan sonra recovery alacağım.. Senin sorunun yine gözardı edilebilecek bir şey.. Disk yönetimine baktın mı hocam bilgisayar dan...

Akıllı tahtalarla ilgili başlıkları görünce sinir oluyorum(başlığı yazanlara değil tabii) bize ne zaman gelecek kardeşim. :(:(

Bir disk yönetimine bakın hocam oradan silebilirsiniz ya da birleştirebilirsiniz..

Harici hdd taktiktan sonra cikiyor. Sonra cikarsam da kaybolmuyor.
Disk yonetiminde de yok

Nedir bu niye cikiyor

Ekli dosyalar

• ImageUploadedByTapatalk1355413892.488294.jpg
    ImageUploadedByTapatalk1355413892.488294.jpg
    77 KB · Görüntüleme: 1,328
Çalıştırda ( "%windir%\system32\compmgmt.msc" /s ) (parante içi olduğu gibi ) ile bilgisayar yönetimini açın bilgisayar yönetiminde disk denetiminde böyle bir bölüm görünmüyorsa bence suçlu microsoft office tıklat çalıştır özelliği :)

http://support.microsoft.com/kb/982434?wa=wsignin1.0

Bu linkten sorunu inceleyebilirsiniz.

Not akıllı tahta ile hala alakam yoktur. Akıllı tahta olarak davranmayın ona sadece dokunmatik monitörle içinde barındırdırdığı bilgisayardan başka bişey değildir.

hocam sizin teknik serviste tahtaların imajları yok mu? öyle olursa yüklemesi 10 dakika sürüyor ve sorunsuz oluyor. İl koordinatörüne veya sorumlu vestel teknik servisine sorun size yardımcı olurlar imaj konusunda hemde sıkıntı çekmezsiniz.

acep diyorum o zaman
imajı aldıktan sonra tahtaya Officce 2010 kursam bu Q olayı kaybolur mu?
çünkü officce yi de kurup öyle imaj aldım

akdenizkanki' Alıntı:
hocam sizin teknik serviste tahtaların imajları yok mu? öyle olursa yüklemesi 10 dakika sürüyor ve sorunsuz oluyor. İl koordinatörüne veya sorumlu vestel teknik servisine sorun size yardımcı olurlar imaj konusunda hemde sıkıntı çekmezsiniz.
hocam teknik servis dananın önde gideni ancak klima ve buzdolabından anlarlar...
imaj sozde onlara gelecekmiş...

kaldı ki onlardaki imajda dersicerik.eba.gov.tr de yönerge kapsamında kurulması gereken programlar yuklu degil ki... programların olmadıgı standart işletim sistemi yukludur...

bendeki amac da programları tüm tahtalara tek tek kurmamak

cyln' Alıntı:
acep diyorum o zaman
imajı aldıktan sonra tahtaya Officce 2010 kursam bu Q olayı kaybolur mu?
çünkü officce yi de kurup öyle imaj aldım

Düzelebilir ama böyle bişey için uğraşılmaz bence hocam.

herkesin çözdüğü yada sorun yaşamadığı demeyelim hocalarımda hatların da çekilmemesi sebebiyle hala tedbirli yaklaşıyoruz tahtalara bir sıkıntı verirse uğrastırır koordinatörlerde içerikten başka bı sey yok imajlar programlar kurulu biçimde olsa çok daha rahat olacağız

Geri