1997 Model Opel Vektraları nasıl bilirsiniz?

Kodla Büyü

@lperen

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Otomatik viteslileri mi daha iyi yoksa manuel olanlar mı?
2000 Motor oldukları için yakıt durumları nasıldır?(LPG'yi soruyorum tabii ki)
1996 modellerle çok fazla bir farkı var mıdır?

8.000 - 11.000 arasında daha iyi bir araba tavsiye eder misiniz?
Son olarak: Araç almak için Ocak ayını beklemeli miyim? Hem fiyatlar açısından hem de noter satışının kalkacağı söylendiği için...

Teşekkürler Hocam. Satışta sorun yaşanacağını düşünmüyorum, zaten satmak için değil kullanmak için düşünüyorum. Satarken değerinden 1000 TL aşağı verirsin mutlaka satılır.

Yalnızca 97 değil 98-99-00 model de olabilir arkadaşlar...

çok masraflı arabalar. 97 modelini 2 yıl kulandım. tüpsüz kullanılmaz. ayrıca kmleride çok oluyo genelde....

evet gerçekten masraflı ama iyidir yakınımın vardı tüpsüzdü adam maaşını 5de 1ini veriyordu tüpsüz kullanmayın

ayrıca süspansiyonları çok serttir. en ufak taşı bi tarafınızda hissedersiniz :verymad:

Ben çok konforlu sanıyordum doğrusu. Süspansiyon çok önemli bir mevzuu.

Ne yönden masraflı? Yakıt konusunda mı, yoksa sık sık servise mi ihtiyaç duyuyor?

200000 km altında almayı düşünüyorum. Zaten 100000'nin altında pek yok.

Madem Vectralar kötü Hundai'ye yönelelim o zaman. Hem 2000 ve üstü modellere bakmış oluruz. Ama ben hala Opellerin dahi iyi olduğu kanısındayım.

hocam 2. elde opel arabasına hiç bulaşma derim.geçen sene 97 vectra aldım.(tüp taktırcaktım) yakıtı çok fazlaydı.arıza çıkarmaya başladı.opel lerde bir sürü sensör var.hepsi dünya para.bir tanesi bozulmuş krank devir sensörü 380 TL. işçilik falan filan ayrı. 2 ay sonra sattım.
bu arada serviste beklerken adam bir gün önce sıfır astra almış. bi gün sonra araba arızalanmış servise geldi.Sensörden.
vectra nın 2. eli de çok durgun.
bence sorun çıkarmayan parçası ucuz araba bak derim. benden sana tavsiye..

Birde Vektraların 2003-2004 GT modeline bak derim. Bunlar özel üretim (Kırmızı motor)

Hocam 8-11 bin arası demişsinizde, 97 vectra alabilirmisiniz bu paraya? vectra lar gerçektende konfor ve güvenlik olarak tartışılmaz arabalar, masrafı var biraz ama bence değer buna..

Hocam bende 1997 model opel vectra cd 2.0 16V araba var. şuan 135.000 de. yaklaşık 2.5 senedir kullanıyorum. boşver sen sağdan soldan duyma lafları. Arabamdan çok memmunum arabam da sıralı sistem tüp var ve manuel bir araç. full özellikli. 2.5 yıldır bi bu yazın tatilde tirger seti bilye gerdirme kayışı termostat devirdayım değiştirdim açılmışken motor silindir contasını filan herşeyi değiştirdim tüm masrafları bu yaz 800 tl tuttu eğer buna pahalı diyen varsa gelsin istediği araba ile karşılaştıralım.

Tek sorun var bu arabayı alacaksan şehir içi yakıt diğerlerine göre artıyor. ancak uzun yolda eğer 120 yi geçemezsen hiç bir fark yok.
süspansiyona gelince bence süper bir araç çoğu arabada bulamayacağın konfor var. daha ne diyeyim düşünüyorsan hayırlı olsun.

seat cordoba 99 model.eğer satmak için almıyorsan çok konfaorlu araba. parçalarının hepsi WV ve audi.

omeryilmaz' Alıntı:
hocam 2. elde opel arabasına hiç bulaşma derim.geçen sene 97 vectra aldım.(tüp taktırcaktım) yakıtı çok fazlaydı.arıza çıkarmaya başladı.opel lerde bir sürü sensör var.hepsi dünya para.bir tanesi bozulmuş krank devir sensörü 380 TL. işçilik falan filan ayrı. 2 ay sonra sattım.
bu arada serviste beklerken adam bir gün önce sıfır astra almış. bi gün sonra araba arızalanmış servise geldi.Sensörden.

Hocam bu sizin başınıza gelmiş bir talihsizlik olabilir mi?

sonkale' Alıntı:
Birde Vektraların 2003-2004 GT modeline bak derim. Bunlar özel üretim (Kırmızı motor)

Çok paradır onlar şimdi.

mavilik' Alıntı:
Hocam 8-11 bin arası demişsinizde, 97 vectra alabilirmisiniz bu paraya? vectra lar gerçektende konfor ve güvenlik olarak tartışılmaz arabalar, masrafı var biraz ama bence değer buna..

Bulunur tabii ki Hocam, internette bile varken, etrafta daha çok vardır, hem de ekonomik olarak daha iyidir.

Çapanoğlu66' Alıntı:
Hocam bende 1997 model opel vectra cd 2.0 16V araba var. şuan 135.000 de. yaklaşık 2.5 senedir kullanıyorum. boşver sen sağdan soldan duyma lafları. Arabamdan çok memmunum arabam da sıralı sistem tüp var ve manuel bir araç. full özellikli. 2.5 yıldır bi bu yazın tatilde tirger seti bilye gerdirme kayışı termostat devirdayım değiştirdim açılmışken motor silindir contasını filan herşeyi değiştirdim tüm masrafları bu yaz 800 tl tuttu eğer buna pahalı diyen varsa gelsin istediği araba ile karşılaştıralım.

Tek sorun var bu arabayı alacaksan şehir içi yakıt diğerlerine göre artıyor. ancak uzun yolda eğer 120 yi geçemezsen hiç bir fark yok.
süspansiyona gelince bence süper bir araç çoğu arabada bulamayacağın konfor var. daha ne diyeyim düşünüyorsan hayırlı olsun.

Beni biraz olsun rahatlattın Hocam. Ama ben yakıttan korktuğum için 1.6 motor almayı düşünüyorum. İnş. sağlam, temiz bir araç bulabiliriz.

96 yılında piyasa giren uzay kasa denen b vectralar tasarımıyla konforuyla ülkemizde yedek parça sıkıntısı çekmediği için çok satan bir D sınıfı modeldir.Ama kronik arızaları olduğu aşıkardır.Kronik arıza demek ise çoğu aracında baş gösteren ortak arızaların oması demektir.Elektronik aksamı bol bir model olduğu için ve avrupa olduğu için arıza çıkardığında sahibini üzebilmektedir.Ama tabiki bu her aracında olacak diye bir şey söz konusu olmamakla birlikte arızanın görünme sıkılığı da 100deliğe vurduğunuzda başınıza gelme ihtimalini somutlaştırmaktadır.A kasa vectraların B kasalardan sorunsuz olduğu görüşü bugün piyasada hakimdir ama o kasa da 1990 yılı tasarımı olduğu için günümüze hitabı azaldığından arka planda kalmaya başlamıştır.

Bana göre şehir içi kullanımınız yüksek ise D sınıfı bir araç yerine C sınıfı ve uzak doğu aracı tavsiye ederim.Renault ta olabilir ama o markadan tavsiye edeceğim araç megane 1'dir.

@ismailt Hocam teşekkürler, bu konuda uzman arkadaşların görüşlerini almak güzel. Ben 97 Vectra ve yine 97 Corolla felan düşünüyorum. Belki Hundai'nin 2000 ve üzeri modelleri de olabilir. Bu fiyata temiz bir megane varsa o da tercih edilebilir. Konfor olarak opel ve toyota kadar olabilir mi bilmiyorum ama onlardan daha ekonomik olacağı kesin.

vectra sonuçta iyi bir araba
ama otomatik viteste sorun çıkarırsa yandın hocam

8-11 arası 97 model zor hocam. bi 12 den başlıyo diye biliyorum. tüplüsü ve temizi 98-2000 13-14 civarına çıkar.
8-11 arası 92-94 2.0 gls bulabilirsin. en eski kasa. onlarda konforludur. klima falan da vardır.
92 kullandım. haliyle biraz bakım istiyo ama konfor açısından opel bambaşkadır.

filyas' Alıntı:
8-11 arası 97 model zor hocam. bi 12 den başlıyo diye biliyorum. tüplüsü ve temizi 98-2000 13-14 civarına çıkar.
8-11 arası 92-94 2.0 gls bulabilirsin. en eski kasa. onlarda konforludur. klima falan da vardır.

Hocam siz fiyatı dert etmeyin. 10.000 TL'ye 200.000 km'nin altında 97 model kesinlikle bulunur. Zorlasan 9.000'e bulursun. Arabasına 15.000 isteyen bile var elbette. Hayırlısı olsun. Yeter ki almaya karar verelim.

@lperen' Alıntı:
omeryilmaz' Alıntı:

Hocam bu sizin başınıza gelmiş bir talihsizlik olabilir mi?

sonkale' Alıntı:

Çok paradır onlar şimdi.

mavilik' Alıntı:

Bulunur tabii ki Hocam, internette bile varken, etrafta daha çok vardır, hem de ekonomik olarak daha iyidir.

Çapanoğlu66' Alıntı:

Beni biraz olsun rahatlattın Hocam. Ama ben yakıttan korktuğum için 1.6 motor almayı düşünüyorum. İnş. sağlam, temiz bir araç bulabiliriz.

Çok paradır onlar şimdi.
10.000 ile 12.500 arasıdır ve bu araba ful.

@lperen' Alıntı:
filyas' Alıntı:

Hocam siz fiyatı dert etmeyin. 10.000 TL'ye 200.000 km'nin altında 97 model kesinlikle bulunur. Zorlasan 9.000'e bulursun. Arabasına 15.000 isteyen bile var elbette. Hayırlısı olsun. Yeter ki almaya karar verelim.

1998 model Opel Vectra GLS, tüplü ruhasata işli, km de 17krş yakıyo(şehir içi) 112.000km'de (bukadar az kullanılmış, orjinal km olanını bulamazsın)
arabanın değişeni kesinlikle yoktur.Valla param olsa ben alcam :lol:
araba eniştemin ve ev almak için satmayı düşünüyor fiyatı 14.500TL diyor

arkadaşım ben iki yıldır kullanoıyorum. arabam temiz de çıktı çok memnunum. kesinlikle almanı tavsiye ederim ama temizini almaya gayrte et, konfor sağlamlık sürüş keyfi vectrada var.şu sözümü araştır vectraya binen bi adam bi daha kolay kolay araba beğenemz.arabam 97 cd manuel.

arkadaşıma tavsiye ettim gitti 96 model cd aldı şimdi her gün bana allah razı olsun diyor.hem yakıta gelşince de hız tutkun yoksa çok da yakmaz uzun yolda. tüp taktırırsın sorun biter zaten bu ecotec motorlar tüpe çok uyumlu. masrafı da abartıldığı kadar deil,masraftan kaçıyosan toros alacaksın bineceksin taş gibi

sonkale' Alıntı:
Çok paradır onlar şimdi.

Hocam bir link versen de incelesem örnek olarak.

@h_emre kardeş inş. uzun süre sorunsuz binersiniz arabanıza. Nasipse biz de bineriz inş. kazasız belasız.

Muzilla Hocam çok istiyormuş araba gerçekten temizse benim verebileceğim 11.000'dir. Normalde düşündüğüm ise 10.000 araba ve 1.000 de alım satım vs. masrafı.

@lperen' Alıntı:
@ismailt Hocam teşekkürler, bu konuda uzman arkadaşların görüşlerini almak güzel. Ben 97 Vectra ve yine 97 Corolla felan düşünüyorum. Belki Hundai'nin 2000 ve üzeri modelleri de olabilir. Bu fiyata temiz bir megane varsa o da tercih edilebilir. Konfor olarak opel ve toyota kadar olabilir mi bilmiyorum ama onlardan daha ekonomik olacağı kesin.

Rica ederim.Bildiklerimle sizi doğru yönlendirebilirsem ne mutlu.
Çevremde yeni karşılaştığım örneklerden bahsedeyim.Müdür bey geçen haftalarda 2000 model B kasa makyajlı vectrasını 15300liraya sattı.araç 1.6 Comfort modeliydi.Orjinal sadece birkaç parça boyananlar vardı o da öğrencilerin çizmesi sebebiyle.LPG yoktu 110.000kmde idi.ABS klima dört cam elektirkli elektrikli dikiz aynaları ve çift hava yastığı vardı sanırım.Bir tanıdığım da 13.000ne 96 model CD aldı LPGli kmsi 100bini devirmiş ama tam net bilmiyorum küsüratını.Bu model vectra ise 2.000 cc motora sahip Yol bilgisayarı 4 hava yastığı klima ABS elektrikli dikiz aynları ve 4 cam elektrikli.LPG li ve yol bilgisayarlı.Artık araçları Yol bilgisayarı yokmuş gibi düşünebilirsiniz çünkü LPG ile çalışan aracın yol bilgisayarı olması artık anlam ifade etmiyor.Bir arkadaşım da 15250lira 135.000kmde 2001 Megane 1 rxi aldı.Bu araç da ta Opel vectra CD de var olan tüm donanımlar mevcut olup megane 1'in en full modelidir.Araç LPG li 1.6 115 beygir bir araçtır ve kullanılan malzeme diğer megane 1 modellerinden daha kaliteli olup yumuşak plastiktir.Tabi bu örnekler sizin bütçenize uygun değil ama ben sadece size rehberlik etmeleri açısından sundum.Siz gördüğüm kadarıyla vectra istiyorsunuz.Eğer öneri olarak farklı marka ve modellere de açıksanız beklentilerinizi yazın size yardımcı olmaya çalışayım.

@lperen' Alıntı:
sonkale' Alıntı:
Çok paradır onlar şimdi.

Hocam bir link versen de incelesem örnek olarak.

@h_emre kardeş inş. uzun süre sorunsuz binersiniz arabanıza. Nasipse biz de bineriz inş. kazasız belasız.

Muzilla Hocam çok istiyormuş araba gerçekten temizse benim verebileceğim 11.000'dir. Normalde düşündüğüm ise 10.000 araba ve 1.000 de alım satım vs. masrafı.

hocam sorayım nete koymuşsa bildiririm :+1:

Geri