19-20 mart açık lise sınav ücretleri?

Kodla Büyü
Sınav ücretlerini sınavın yapıldığı ayın sonunda ek ders ücretleriyle birlikte ödedim.Bazı iller neden ödemiyor anlamış değilim.Ödenmeyen sadece il temsilcisi ve hademe ücreti ki o da mss den merkezi ödeniyor öğretmenleri ilgilendirmiyor

ogretmenokan' Alıntı:
Sınav ücretlerini sınavın yapıldığı ayın sonunda ek ders ücretleriyle birlikte ödedim.Bazı iller neden ödemiyor anlamış değilim.Ödenmeyen sadece il temsilcisi ve hademe ücreti ki o da mss den merkezi ödeniyor öğretmenleri ilgilendirmiyor
Hocam,

AÖL ücretini ekders olarak nasıl ödediniz. Toplu sözleşmeye göre ekders değil sınav ücreti ödenecek ve bunu Bakanlık ödeyecekti.

habibocak' Alıntı:
ogretmenokan' Alıntı:
Hocam,

AÖL ücretini ekders olarak nasıl ödediniz. Toplu sözleşmeye göre ekders değil sınav ücreti ödenecek ve bunu Bakanlık ödeyecekti.

ekders olarak ödenen ücretler geri maliyeye geri ödenecektir. sanırım diğer sınav ücretleri de en erken 6. aydan sonra

İliçi tayin olursam bana nasıl yatar?Yüksek lisansın üstünü bu parayla tamamlayacaktım.400tl alacağım var.

Arkadaşlar ekdersleri yapan ilgili müdür yardımcısı KBS ye sınav görevinizi girecek ve ücretinizi alacaksınız. Bu kadar basit....

die4you' Alıntı:
Arkadaşlar ekdersleri yapan ilgili müdür yardımcısı KBS ye sınav görevinizi girecek ve ücretinizi alacaksınız. Bu kadar basit....

O işler artık öyle olmuyor ocak'ta değişti, merkezi ödeme yapılacak artık onun için arkadaş buraya soruyor. kbs ile olacak olsa gider müdürüne sorar değil mi, öyle ödeme yapan varsa yanlış yapmış faiziyle tekrar alırlar. Arkdaşın sorusuna cevap olarak ben şube müdürüne sordum 15-20 içinde ocaktakiyle birlikte ödenir dedi; ben de inşalah dedim :)

die4you' Alıntı:
Hocam,

Tam da sorun orada. Ücretin KBS'den ödenip ödenmeyeceği belli değil. 2-3 Ocak ve diğer sınav ücretleri şu anda mss'de gözüküyor. Eğer mss'den ödenirse (büyük ihtimal) o zaman KBS'den ödenenlerden mutlaka yasal faizi ile geri alınması gerekir.

Bakanlıkta sınav ücretlerine bakan mebbisçi arkadaş ilimizdeydi. Büyük ihtimalle yatan paralar geri alınacak yasal faizi ile birde maliye bakanlığı döner sermaye yönetmeliğine aykırı bulmuş sınav ücretlerini zararına iş yapılamaz diye bakanlıklar arasında yeni bir sınav ücret mütabakatı sağlandı yani ücretler düştü bizde bu düşük fiyattan alacağız ücretleri öyle gözüküyor. bu zamana kadar yatırılmaması nedenide buymuş.

Re: Ynt: 19-20 mart açık lise sınav ücretleri?

ierkara' Alıntı:
Bakanlıkta sınav ücretlerine bakan mebbisçi arkadaş ilimizdeydi. Büyük ihtimalle yatan paralar geri alınacak yasal faizi ile birde maliye bakanlığı döner sermaye yönetmeliğine aykırı bulmuş sınav ücretlerini zararına iş yapılamaz diye bakanlıklar arasında yeni bir sınav ücret mütabakatı sağlandı yani ücretler düştü bizde bu düşük fiyattan alacağız ücretleri öyle gözüküyor. bu zamana kadar yatırılmaması nedenide buymuş.
Yok öyle birşey
Sınav merkezlerinde çalışanların ücretleri düşürülecek diye bir bilgi notu var internette.
Öğretmenlerin sınav ücretleri 2015 eylül toplu sözleşmesinde imzalandı ve bakan ağzından tv da açıklandı.

COBOL' Alıntı:
Sonuç☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
Bakan :Faruk Çelik
Bugün TV.
Anlaşma tamam

2016=% 6+% 5
2017=% 3+% 4+enflasyon

Emekli ikramiye sine 3765 tl artış

İlave derece

Nöbet ücreti
2016 için brüt 98 tl
2017 için brüt 140tl
Sınav ücreti 52 tl dan 132 tl ya çıkmış.
Şefler e tazminat
Hemşireler 150 tl ek tazminat
Tapuculara ve Katip lere mesai ücreti
★★★★★★★★★★★★★★
"Yağız atlar kişnedi meşin kırbaç şakladı" başlığında eylül ayında bakanımızın tv açıklamalarını yazmıştım
★★★Alıntıdır.

COBOL' Alıntı:
ierkara' Alıntı:
Yok öyle birşey
Sınav merkezlerinde çalışanların ücretleri düşürülecek diye bir bilgi notu var internette.
Öğretmenlerin sınav ücretleri 2015 eylül toplu sözleşmesinde imzalandı ve bakan ağzından tv da açıklandı.

COBOL' Alıntı:
Sonuç☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
Bugün TV.
Anlaşma tamam

2016=% 6+% 5
2017=% 3+% 4+enflasyon

İlave derece

Nöbet ücreti
2016 için brüt 98 tl
2017 için brüt 140tl
Şefler e tazminat
★★★★★★★★★★★★★★
"Yağız atlar kişnedi meşin kırbaç şakladı" başlığında eylül ayında bakanımızın tv açıklamalarını yazmıştım
★★★Alıntıdır.

Yeni gelişmelerden haberiniz yok hocam ahkam kesmeyin, toplu sözleşmeden haberim var merak etmeyin!

Hesabınıza sehven yatan bir parayı 60 gün içinde istemezlerse alamazlar kanun var. Yapman gereken şey sadece 2 aycık ortalıkta gözükmemek :)

bombacı mülayim' Alıntı:
Hesabınıza sehven yatan bir parayı 60 gün içinde istemezlerse alamazlar kanun var. Yapman gereken şey sadece 2 aycık ortalıkta gözükmemek :)
alamamaları için açık hatanın olmaması gerekiyor hocam ayrıca kanundan ziyade danıştay içtihadı birleştirme kurulunun kararı var. daha önce yaşadım benim farkına varamayacağım 30-40 tl gibi bir fark 19 ay boyunca yatmıştı maaşıma haciz koydurdular beni suçladılar mahkemeye verdim kazandım geri aldım öğrencilere burs olarak dağıttım. Sendikaların hepsi de alamazsın diyorlardı onlara da kapak oldu.

habibocak' Alıntı:
die4you' Alıntı:
Hocam,

Tam da sorun orada. Ücretin KBS'den ödenip ödenmeyeceği belli değil. 2-3 Ocak ve diğer sınav ücretleri şu anda mss'de gözüküyor. Eğer mss'den ödenirse (büyük ihtimal) o zaman KBS'den ödenenlerden mutlaka yasal faizi ile geri alınması gerekir.

Habib hocam şimdi baktım, dediğin gibi Mss'ye geçmiş sınav listeler ancak biz "aktar" demedik. Güvenlik, hizmetli ve il temsilcisi'nde sorun yok ancak diğerlerini aktaralım mı, napalım?

Şu şekilde yani hocam....

Ekli dosyalar

• mss.PNG
    mss.PNG
    15.4 KB · Görüntüleme: 1,145
Bende baktım sisteme ama böyle bir seçenek göremedim. sadece güvenlik personeli ve hizmetli var.

Bugun 2016 yılından ıtıbaren olan tum sınavların ucretlerını mss den tekrar yaptım. Bu arada ortaokulda mdr yrdcsı olarak calısıyorum. Liseler ücretlerini sınavdan sonrakı ekdersle bırlıkte aldı. Suan için söylenen bızımde en kısa zaman da bu ucretlerımızı alacagımız. Ama sıstemde hala bır sıkıntı var sanırım. Gösterilen ücretler çok düşük. Salon başkanı 29,93 gözetmense 26,18 yedekse 7,47... Bakalım ne olacak ...

ierkara' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
ierkara' Alıntı:
Yok öyle birşey

COBOL' Alıntı:
Sonuç☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
Bugün TV.
Anlaşma tamam

2016=% 6+% 5
2017=% 3+% 4+enflasyon

İlave derece

Nöbet ücreti
2016 için brüt 98 tl
2017 için brüt 140tl
Şefler e tazminat
★★★★★★★★★★★★★★
★★★Alıntıdır.

Yeni gelişmelerden haberiniz yok hocam ahkam kesmeyin, toplu sözleşmeden haberim var merak etmeyin!
Yeni gelişmeler ne hocam
Hayırdır???
132 tl yı az mı bulmuşlar? Müjdeli bir haber varsa, bilmek isterim.
Hükümet adına bakan açıklamış ve Yetkili sendika imzalamış.
Yokmudur yetkili sendika (EBS) üyesi bir arkadaş??? Yokmu duyumları ?
Birazda bu tür müjdeli ve hızlı ödemelerde ses versinler.
132 TL ne zaman ödenecek?

19 20 mart Açık Öğretim Lisesi sınav ücretleri yattı mı size arkadaşlar?

Yatıyormu yoksa?
Yoksa haziran ayına'mı sarktı?

amip33' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
die4you' Alıntı:
Hocam,

Habib hocam şimdi baktım, dediğin gibi Mss'ye geçmiş sınav listeler ancak biz "aktar" demedik. Güvenlik, hizmetli ve il temsilcisi'nde sorun yok ancak diğerlerini aktaralım mı, napalım?

Şu şekilde yani hocam....
Hocam,

Normalde daha önce yani sınavdan sonra aktarım yapmadınız mı?

habibocak' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
Yatıyormu yoksa?
Gelecek hafta büyük ihtimal yatar.
Sağolun hocam.
Ücretleri Okulumuz yapmıyor yani değil mi hocam.
Yani ek derslerle beraber haziran ayına sarkmaz diye düşünmekteyim.
Sanırım Ödemeler hesaplara merkezden aktarılıyor

COBOL' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
Yatıyormu yoksa?
Gelecek hafta büyük ihtimal yatar.
Sağolun hocam.
Ücretleri Okulumuz yapmıyor yani değil mi hocam.
Yani ek derslerle beraber haziran ayına sarkmaz diye düşünmekteyim.
Sanırım Ödemeler hesaplara merkezden aktarılıyor
Hocam,

AÖL, AİO, Mazeret gibi sınavlar KBS'den ödenmektedir.

MTSKS, Bilsem ve Diğer Protokollü Sınavlar MSS'den yani Döner Sermayeden ödenmektedir.

2016 yılında yapılan tüm sınavların ücret ödemelerine gelecek hafta başlanıyor. Sırasıyla hepsi yatar.

Bu Sınavdan bir haber varmı?
Umutla bekliyorum :ugeek:

Geri