18 saat ders alan bir öğretmene kaymakamlık oluru ile zorunlu görevlendirme verilebilir mi

Kodla Büyü

hnur

Üye
Merhaba Arkadaşlar
Acil bir sorum olacaktı.

Kadromun bulunduğu okulda 14 saat dersim var. Mesafe olarak uzakta başka bir okulda 4 saat görevlendirme aldım. Bu görevlendirmeyide ders saatimi tamamlamak için zorunlu ( müdürümüzün önerisi ile ) olarak aldım. Yani kendim ilçe yada kadrolu okulumda dahil herhangi bir resmî kuruma gidip ek ders için dilekçe vermedim.
Az önce okul idaresinden arandım ve kaymakamlık oluru ile bu sefer yine uzakta başka bir okulda 4 saat daha ek ders verilmiş. Toplamda 1 kadrolu ve 2 okul görevlendirmem olacak. İlçeye herhangi bir başvuruda bulunmadığı halde yeni okulun müdürü beni arayıp “Hocam okulumuza görevlendirme istediğiniz için teşekkür ederiz” deyip maalesef aynı gün için de ders programları çakışmamız var dedi ve kadrolu okulumun ders programımı değiştirmesini istedi. Oysaki 3. Okula görevlendirme istemedim ve 18 saat derse girmek istediğimi kadrolu okuluma söylemiştim.

Şimdi bu 3. Okula gitmek ve 21 saati tamamlamak zorunda mıyım?

18 saat ders alan bir öğretmen kaymakamlık oluru ile zorunlu görevlendirme verilebilir mi?

Kaymakamlık oluru ile 21 saati tamamlama şartı ile isteğimin dışında görevlendirme verilebiliyor mu?

3. bir okula gitmemek için ne yapabilirim ?

BTR liğiniz yok mu hocam? eğer varsa doldurma zorunluluğunuz yok. kaldı ki btr liğiniz varsa 15 saat üzeri olan derslerinizin ücretini alamazsınız

BTR değilseniz maaş karşılığı doldurmak zorundasınız, tabi ilçedekiler belli ki kafalarına göre görevlendirme yapmışlar, Bilişim dersi olan okullara sizi göndermişler. Okul size 21 saaate kadar dersi sormadan verebilir, yani istemiyorum diyemezsiniz. Sizin için olumsuz olan görevlendirme olan okulların size ders saatini değiştirin demeleri bu konuda önce kendi okulunuzun ders programı önemli, diğer okullar size göre ders programı yapsın, kendi okulunuzda ders saatlerinizi değiştirmeyin.

@sonayyy hocam ve @hsnsylk hocam öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Maalesef btr görevlendirmem yok ve başvuru vaktini kaçırdım. @hsnsylk hocam 21 saati ders saatine girmem zorunlu mu?
Şu an için zaten 1 okul görevlendirme ile 18 saat derse giriyorum. Az önce müdür aradı ve zorunlu olduğumu, ihtiyaç olduğunu vs. deyip ilçe ile görüşmem gerektiğini söyledi. . Bu durum için yarın hem il btr birimine gideceğim hem de ilçe ile görüşeceğim. Yoksa bu şekilde çok zor olur gibi geldi

Son düzenleme:
ilçe büyük mü küçük mü hocam bölge de mi bir sor bakalım aynı eğitim bölgesindemisiniz

15 saat maaş karşılığı üzerine 6 saat ek ders karşılığı eğitim bölgesi içinde ders kendi branşınızda verilebilir. 21 üzerindekiler için ya da saate bakmaksızın branşınız dışındaki dersler için isteğinizin olması gerekir. 4 saat ek ders için gideceğiniz okul çok uzak ise makul yollarla gidip gelmek sorun taşıyor ise ikili ilişkileriniz iyi ise direkt milli eğitimden rica ederek ya da sendikal yolla baskı kurarak iptal edilmesini isteyebilirsiniz. Olmadı son çare önermesem de arada bir oraya gideceğiniz günlerde hasta olacağınız tutabilir :D

Sizin 22 saat yapıyor toplamda. 2. Görevlendirmeyi kabul etmeyebilirsiniz

3. görevlendirme kadronuzun olduğu okulun müdürünüzden kaynaklanıyor. Oysa 14 saat dersiniz varmış. Oysa 1 saat de idari çalışma yazıp sizi kendi okulunuzda tutabilirdi. Hadi ikinci okula da gidebilirdiniz ama üçüncü okul işgüzarlık olmuş. (eğer ulaşım zor ise)
Ancak bütün bunlara rağmen BTR olmamanız da durumu aleyhinize çeviriyor.
Ben olsam ulaşım sorunu yoksa bu dönem durumu idare edip 3 okula da gider dersime girer ücretimi alırdım ve dersimize sahip çıkardım.. Zaten yeni seneye BTR olarak çalışacaksınız ve diğer okullara gitmeyeceksiniz.. Gidin hocam bence :)

3. görevlendirme kadronuzun olduğu okulun müdürünüzden kaynaklanıyor. Oysa 14 saat dersiniz varmış. Oysa 1 saat de idari çalışma yazıp sizi kendi okulunuzda tutabilirdi. Hadi ikinci okula da gidebilirdiniz ama üçüncü okul işgüzarlık olmuş. (eğer ulaşım zor ise)
Ancak bütün bunlara rağmen BTR olmamanız da durumu aleyhinize çeviriyor.
Ben olsam ulaşım sorunu yoksa bu dönem durumu idare edip 3 okula da gider dersime girer ücretimi alırdım ve dersimize sahip çıkardım.. Zaten yeni seneye BTR olarak çalışacaksınız ve diğer okullara gitmeyeceksiniz.. Gidin hocam bence :)
idari çalışma diye bir görev türü yok hocam. Sadece ilkokullarda branş öğretmeninin derse girdiği saatlerde sınıf öğretmenine idari görev verilebilir. Bunu bilmeyenleri okul idareleri görevlendiriyor. 8-10 saat dersi olan öğretmene kendi işlerini yaptırmaya çalışıyorlar.

idari çalışma diye bir görev türü yok hocam. Sadece ilkokullarda branş öğretmeninin derse girdiği saatlerde sınıf öğretmenine idari görev verilebilir. Bunu bilmeyenleri okul idareleri görevlendiriyor. 8-10 saat dersi olan öğretmene kendi işlerini yaptırmaya çalışıyorlar.
Hocam zaten fiili olarak çalışmıyor 1 saat yani idare ederler diye dedim.

Aynen hocam...

Arkadaşlar verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim. 3. Bir okula gerek kalmadı. İnşallah seneye bilişim rehber....

Geri