16GB USB bos... Hedef disket dolu diyor.. ÇÖZÜLDÜ

Kodla Büyü

aycaha

Aktif Üye
arkadaslar elimde 16 GB U3 ozellikli usb flash bellek var. 8 byte dısında tamamen boş... Bilgisayardaki 5,5 GB boyutlu Acronis True Image Home 2010 aldıgım sistem backup dosyası var. Kopyalamaya calsıyorum "hedef disket dolu baska disket takınız" diyo. ama dosyayı RAR ile 2 parçaya bolup atıyorum takır takır kopyalıyor. Biçimlendirip tekrar denedim yine aynı hata...

neden boyle bi hata aldım... cozumu nedir?

boyut: 16 GB
dosya tipi: FAT32

Re: 16GB USB bos... Hedef disket dolu diyor..

hayır hocam elimdeki asus f3f notebookta suan deniyorum... ne ilginçtir ki yaklasık 7-8 GB veri yukledim simdi. backup dosyasını da winrarla 2,5GB lik 2 part halinde attım... suan "buraya cıkar" ile rar lı dosyayı açıyorum usb icinde... anlamadım valla...

gizli dosyaları görünür yapıp öyle deneyiniz birde hocam.

Hocam fat32 4GB a kadar destekler. NTFS formatıyla yeniden formatlayın.

ahmetk' Alıntı:
Hocam fat32 4GB a kadar destekler. NTFS formatıyla yeniden formatlayın.
simdi hata mesajı geldi Ahmetk hocam. aynen sizinki gibi bir hata mesajı verdi de ben bu NTFS biçimiyle formatı nasıl yapcam... bilgisayarım > yönet kısmından boyle bi secenek bulamadım.

önemli not:
flash bellek EMANET... NTFS biçimiyle formatlama yapmak icin onereceginiz yontem veya program işim bittikten sonra USB yi eski haline KESİNLİKLE getirir mi?

tesekkurler...

hocam dos ortamında convert g: /fs:ntfs yapın dönüştürür

iş bittikten sonra yine eski haline döner mi hocam

bitince dosya sistemi ntfs olarak kalır. ama dönüşüm için fazla dolu olmaması lazım belleğin. %15-20 kadarı boş olmalıydı galiba.

ben bu USB yi sadece ağ bağlantısı olmayan bir pc ye imaj yuklemek icin kullanacagım. bana gerekli olan 6 GB veri kısmı. sonra USB ile isim bitecek. formatlayıp arkadasa geri verecem...

onun icin önereceginiz yontem veya programlar USB yi iş bitimi tekrar geri getirmeli..
o nedenle soruyorum...

hocam dos ortamında convert g: /fs:ntfs yapın dönüştürür
bu yöntem de olur. Veya dediğim gibi önce yedekleyin. sonra biçimlendir dedikten sonra dosya sistemi NTFS seçip biçimlendirmeyi başlatın.

arastırma sonucu HP USB Disk Storage Format Tool 2.2.3 programını indirdim... fat32,ntfs arasında istedigini secme imkanı veriyor... suan imaj kopyalaması basladı :))

ayrıca XP de bilgisayarım > yönet > aygıt yönetici kısmından disk suruculerini tıklıyorsun. USB yi bulup özellikler kısmına bakıyorsun. ordan ilkeler menusunden alttaki performansla ilgili kısmın secili olması da kafi. boylece usb bicimlendir dediginde ntfs kısmı gozukuyor...

yardımcı olan tum arkadaslara tesekkurler...

Geri