163 Saatlik Bilgisayar İşletmenliği Kurs Planları

Kodla Büyü
Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu 3 Kitabımdaki konu başlıklarına uygun olarak hazırladığım planlar ektedir.
40f6fa87361553990a0c0bba6e0a8d54.md.jpg

163 Saatlik Bilgisayar İşletmenliği Kurs Planı 5+5+5
163 Saatlik Bilgisayar İşletmenliği Kurs Planı 4+4+4
163 Saatlik Bilgisayar İşletmenliği Kurs Planı 8+8+8

Ekli dosyalar

• Bilgisayar_işletmenliği_Kurs_Plani_5saat.rar
    735.5 KB · Görüntüleme: 3,651
  • Bilgisayar_işletmenliği_Kurs_Plani_4saat.rar
    735.3 KB · Görüntüleme: 2,514
  • Bilgisayar_işletmenliği_Kurs_Plani_8saat.rar
    734.8 KB · Görüntüleme: 1,325
  • Bilgisayar_işletmenliği_Kurs_Plani_4saat_v2_24_24_24.rar
    735.8 KB · Görüntüleme: 1,369
  • Bilgisayar_işletmenliği_Kurs_Plani_5saat_v2_24_24_24.rar
    735.7 KB · Görüntüleme: 1,198
  • Bilgisayar_işletmenliği_Kurs_Plani_8saat_v2_24_24_24.rar
    734.9 KB · Görüntüleme: 1,132
Son düzenleme:
Kursun yaklaşık üçte birinin ilk modüle ayrılması ne kadar doğru acaba? İlginç.

Geçen hafta Cumartesi yani 18 Şubatta yeni kurs açtım 160 saat üzerinden. Hafta sonu 6+5 şeklinde.

Son düzenleme:
Emeğinize sağlık. Çok teşekkürler. Kursiyerler istekli, Herkese bir bilgisayar var, Herkeste kitap var, Modül süreleri zaten uyguladığımız saatlere dönüşmüş, Yeni plan da kitaba göre olunca daha ne isteyim ki.
Not: En son laboratuvarla dersimi 4 yıl önce hiç bir şey yapmak istemeyen 9. sınıf öğrencileriyle bir bilgisayara iki öğrenci şeklinde işlemiştim. 3 yıldır laboratuvarsız bir ortaokulda (ilk 2 yıl 1 notebook + 1 projeksiyon, son yıl ise 1 notebook + 1 ET) öğrencilerin uygulama yapamamalarından kaynaklı isteksizlikleri ile bir şeyler öğretmeye çabalarken diğer yandan idari bilgisayarlar ve idareciler, diğer tahtaların sorunları, Btr olduğum okuldaki bilgisayarlar, tahtalar, öğrenci tabletleri, web siteleri... offf yazarken bile sıkıldım. Neyse 7-8 aydır Halk Eğitimdeyim.
Önemli Not: Akşam ve/veya hafta sonu çalışmak (Tabi bu tercihe ve size bağlı sadece gündüzleri de olabilir) benim için sorun olmaz diyenlere tavsiye olunur...

163 saat yanlış yazılmış diye düşünmüştüm meğer kurs modülleri güncellenmiş, 13.02.2017 de eski sisteme göre kursu açtık. sorun olurmu bilmiyorum. yeni kurs açacağım önümüzdeki hafta içinde yeni sisteme göre :) teşekkürler....

Merhaba Arkadaşlar,

Bilişim teknolojileri rehber öğretmeni olarak imam hatip anadolu lisesinde çalışmaktayım. Cuma günü hariç günlük 6 ders okuldayım.
Hafta İçi saat 3:10 ile 7:10 arası 5+5 (salı+perşembe) kurs açmak için müracaat ettim.
Bana bir öğretmen günlük 8 saatten fazla derse giremez dediler ve reddedildi. Zaten 6 dersiniz var ancak 2 ders daha alabilirsin hafta içi dediler.
Daha önce böyle bir problem ile karşılaşan oldu mu?
Teşekkürler.

Zakkumdede' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

Bilişim teknolojileri rehber öğretmeni olarak imam hatip anadolu lisesinde çalışmaktayım. Cuma günü hariç günlük 6 ders okuldayım.
Hafta İçi saat 3:10 ile 7:10 arası 5+5 (salı+perşembe) kurs açmak için müracaat ettim.
Bana bir öğretmen günlük 8 saatten fazla derse giremez dediler ve reddedildi. Zaten 6 dersiniz var ancak 2 ders daha alabilirsin hafta içi dediler.
Daha önce böyle bir problem ile karşılaşan oldu mu?
Teşekkürler.

Normalde halk eğitim merkezi kendi öğretmenlerine bunu uygulayabiliyor ama dışarıdan kurs verecek bir öğretmende ilk defa duyuyorum.

İlk mesajdaki planı Hafta sonu için (6+6 ) uyarladım. Kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• 163Saat_Bilgisayar_Operatorlüğü_Kurs_Plani_SON.rar
    18.2 KB · Görüntüleme: 472
Bilgisayar İşletmenliği Çerçeve Öğretim Programında yapılan değişiklik ile Kelime İşlemci, Elektronik Tablolama ve Sunu Hazırlama modülleri yeniden 24 saat olarak düzenlenmiştir.

http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprograml ... C3%96P.pdf

İlk mesajdaki planlar bu saatlere göre güncellenmiştir. Yeniden ders saatlerinin eskiye dönme umuduyla eski saatlere göre hazırlanan planlar silinmemiştir.

Geri