155 bilişim teknolojisi öğretmenine Pardus eğitimi verilecek

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
TÜBİTAK UEKAE bünyesinde geliştirilen Pardus işletim sisteminin yaygınlaştırılması hedefi çerçevesinde, TÜBİTAK UEKAE ile MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (EĞİTEK) büyük bir işbirliğine imza atılıyor.Türkiye'de özgür yazılım eğitimini yaygınlaştırmaları hedeflenen bilişim teknolojileri öğretmenlerinin Pardus teknolojileri konusunda yetkin birer eğitmen niteliği kazandıracak önemli bir proje hayata geçiriliyor.

Proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilden eğitimlere başvuran bilişim teknolojileri öğretmenleri ve Milli Eğitim Bakanlığı personeline yönelik Pardus eğitimleri verilecek. İlki 1 Mart 2010 tarihinde başlatılan eğitimlerle, yıl içerisinde 155 formatör öğretmenin temel ve ileri seviye Pardus işletim sistemi eğitimi alması hedefleniyor.
http://cnetturkiye.com/haberler/yazilim ... us-egitimi

Valla bana sorsalardı ben de almak isterdim keşke biz Büyük bir adım atsak okullarda hepimiz pardus kullansak bak o zaman gerçek manada bilgisayar öğrenmeye başlamış oluruz.

Hizmetiçi eğitim planında vardı, başvurabilirdiniz. Çıkmıyor genelde ama sonuçta başvurmadan da sonuç belli olmuyor.

Geri