15 temmuza kadar tatil yok!

Kodla Büyü

earl

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Bugün çok kötü bir haber aldım. Okullar kapandıktan 1 hafta sonra 3 haftalık sorumluluk sınavı maratonu başlıyormuş. Yani buda 15 temmuz'a kadar memlekete gidemeyeceğimiz anlamına geliyor.

Ama bu süre içinde kardeşimin düğünü de var. Gitmek için nasıl bir yol izleyebilirim. Diyceksiniz düğüne git geri gel. Ama düğün işleri ile de uğraşmam lazım. Yani zaman alıcak bir mesele. Rapor alsam olurmu? Veya başka bir yol mu denemeliyim.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekürler.

Evet hocam bende bugün öğrendim...Bende merak ediyorum..Sınavlarda görev almak mecburi mi?..

bu dedikleriniz liselerde arkadaşlar. ilköğretimde böyle bi şey yok. 1 temmuzda öğretmenler tatile girer...

hocam iş idarede eğer o tarihler arasında size sınav görevi vermezlerse düğüne gidebilirsiniz. Bence idarenizle konuşun.

evet bende lisede görevliyim bize de yazı bugün geldi 13 temmuza kadar burdayız falan dediler. bıktım şimdiden yaaa bütün planlarımız altüst oldu.

evet bugün bizim okulda günün konusu buydu. herkes isyanlarda. Kalan öğrenci sayısı az olan okullar yine temmuz başında tatile gider. kalabalık okulların vay haline. yani diyorlar ki kimseyi bırakmayın, tatile erken gidin.

Hocam müdürünüzle konuşup bir dilekçe vermeniz gerekiyor sorumluluk sınavlarında görev almak istemiyorum diye müdürde kayıta alıyor ama gerekliliği durumunda görevlendirilir tarzında bir not düşüyor ve siz tatile çıkıyorsunuz. Sizin sınava kalmamanız demek diğer arkadaşlara sınav sayısının fazla düşmesi demek ki sınav ücreti almak isteyen bir çok öğretmen arkadaş var onlarda kabul ederse bir problem kalmaz. Size şimdiden kolay gelsin hayırlı bir iş için uğraşacakmışsınız müdürünüz eminim anlayış gösterir.

Arkadaşlar sanırsam görevleri öğretmen arkadaşlarıma dağıtmam veya rapor almam gerekecek. Yarın müdürle bi konuşacam. Ya kalır güzelce kafayı yerim yada gider kafayı dinlerim.

bizim buralarda formatörlere sınav görevi vermiyorlar.
formatör olupta sınav görevi olanlar ve bu sınav görevlerinin ücretlerini alabilecek olanlar var mı acaba....

meb dönemin son günü öğretmenlere güzel bir son dakika golü attı.
Milletin 3 ay dediği ama gerçekte 45 gün olan bir tatilimiz vardı, onu da berbat ettiler.
Öğretmenler hep yatıyor, hiç çalışmıyor diyen zihniyetin eseri.

bridget' Alıntı:
Hocam bence rapor alın :oops:

Rapor almak bu kadar kolay mı arkadaşlar sizin için!
Benim için zor!
Değil rapor, adam sevk vermiyor yahu! Neymiş, ben gidip rapor alacakmışım sonra!! "Anneannem ameliyat olacak mazeret izni alayım" diyorum," gidip memleketinde rapor alırsın sonra" diyor!
"Git" diyor milli eğitim müdürüne söyle diyor "Hocam anneannem ameliyat olacak müdür izin vermiyor" de diyor, "Valla git söyle" diyor bir de!
Ha işte böyle gıcık bir adam benim okuldaki adam(!)

Onu geçtik.. Doktora gidiyosun.. Bir de özel tıp merkezi güya.. Hani herkesin rapor almak için ilk gittiği yerler... Adamlar tırsıyor ilçe milli eğitim soruşturma açar diye!

"Öğretmenlere bakın, 3 ay tatil yapıyor adamlar!"
Hadi len ordan!
Vurun garip örtmene bakalım...

Geri