15 saati doldurmadım diye Mat ile destek eğitim veriyor

Kodla Büyü
Devlet, hükümet planlama yapacak arkadaş. Madem bu kadar öğretmene ihtiyacın yok neden bu kadar eğitim fakültesi açıyorsun. Sonra ücretli öğretmenliği devam ettirip, ihtiyacı az gösterip alım yapmıyorsun. Gençleri üniversite kapısına yığıp istihdam sorununu 4 sene ötelemeye çalışıyorsun, olan gençlere oluyor. Ondan sonra öğretmene sen maaşını hakedemiyorsun diyorsun. 4-5 yerden maaş alanlar, bir koltuktan ötekine zıplayanlar maaşını,huzur hakkını hak ediyor ama öğretmen hakedemiyor.

Konu sahibi benim ihtiyaç olduğu için değil, 15 saat maaşı doldurmadığım için haketmediğimi düşündüğü için vermek istiyor. İhtiyaç var demedi en baştan beri maaşı haketmek için gerekli dedi. 1 gün rapor aldım beni aradı zaten maaşı haketmiyor muşum boş günüm de doktora gitseymişim böle olmuyormuş maaşı haketmiyor muşum.
Alan dışı veremezler. Ben ilk atandığımda köyde 9 saat dersim vardı. Eğitim bölgesi olarak köy olunca gıkını bile çıkartamadı kimse. İlçe mem bile hocam ilçede ihtiyaç var tayin iste gel ek derste alırsın dedi gitmedim 9 saatim bana yeter diye.

İlce icinde bilisim ihtiyaci olan okul veya okullara toplam 21 saate kadar gorevlendirebilirler.
bununla ilgili yönetmelik maddesi biliyor iseniz paylaşırmısnız sayın hocam.
dediğiniz gibi olsa maaş karşılığı 15 değil direkt 21 olurdu gibi geliyor bana ?

Alan dışı veremezler. Ben ilk atandığımda köyde 9 saat dersim vardı. Eğitim bölgesi olarak köy olunca gıkını bile çıkartamadı kimse. İlçe mem bile hocam ilçede ihtiyaç var tayin iste gel ek derste alırsın dedi gitmedim 9 saatim bana yeter diye.
Bunun yönetmelik maddesi var mı hocam elimizin altında bulunsun ,sürekli norm fazlasıyız her an bir bahaneyle görevlendirilebiliriz

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231121_201329_Adobe Acrobat.jpg
    Screenshot_20231121_201329_Adobe Acrobat.jpg
    136.9 KB · Görüntüleme: 43
bununla ilgili yönetmelik maddesi biliyor iseniz paylaşırmısnız sayın hocam.
dediğiniz gibi olsa maaş karşılığı 15 değil direkt 21 olurdu gibi geliyor bana ?
Hocam 6 saat zorunlu ek ders verilebilir.
15 maaş karşılığı+ 6 zorunlu =21 saate kadar zorunludur.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231121_201758_Adobe Acrobat.jpg
    Screenshot_20231121_201758_Adobe Acrobat.jpg
    151.2 KB · Görüntüleme: 28
Ek ders yönetmeligi. 15 maas zorunlu + 6 saat gorevlendirme. 21 saat sonrasi keyfiniz ne derse o.

Bunun yönetmelik maddesi var mı hocam elimizin altında bulunsun ,sürekli norm fazlasıyız her an bir bahaneyle görevlendirilebiliriz
Maddeyi bilmiyorum ama o zaman müdür, ilçe mem müdürü falan hocam sen eğitim bölgesinde tek olan okuldasın başka okula görevlendirme de olmuyor müdür isterse ders verebilir demişti ama ders almamıştım.

Hocam 6 saat zorunlu ek ders verilebilir.
15 maaş karşılığı+ 6 zorunlu =21 saate kadar zorunludur.

Ek ders yönetmeligi. 15 maas zorunlu + 6 saat gorevlendirme. 21 saat sonrasi keyfiniz ne derse o.
arkadaşlar kendi okulunda tamam ama kendi okulu dışında maaş karşılığı tamamlatılabilir ancak zorunlu da olsa 6 saat ekderse zorlanamaz bence. neyse daha ayrıntılı bilgiye sahip arkadaşlar belki yazarlar

ek ders yönetmeliğinde şöyle diyor

Kadrosunun bulunduğu okul ve kurum dışında görevlendirilme
MADDE 20- (1) Her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumları müdürleri; kendi okul ve
kurumlarında görevli öğretmenlere alanlarındaki dersler ile ilgili öğretmenin girebileceği diğer alanlardaki
dersleri dengeli olarak dağıttıktan sonra, aylık karşılığı ders saatini dolduramayanlar ile dağıtılamayan alan
derslerini en geç 15 gün içinde millî eğitim müdürlüğüne, (büyükşehir belediyesi bulunan merkezlerde il millî
eğitim müdürlüğüne) yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür.
(2) Millî eğitim müdürleri; aylık ve zorunlu ek ders görevi saatlerini kendi okul ve kurumunda
dolduramayan öğretmenleri, öncelikle isteklilerden, istekli bulunmaması durumunda ise hizmet puanı en az
olandan başlamak suretiyle görev yerlerinin bulunduğu veya ikamet ettikleri belediye sınırları (büyükşehirlerde
büyükşehir belediyesi) içinde kalmak kaydıyla öncelikle alanlarında veya ilgili öğretmenin girebileceği diğer
alanlarda öğretmen ihtiyacı bulunan diğer okul ve kurumlarda görevlendirmek ve bu görevlendirmenin yerine
getirilip getirilmediğini izlemek zorundadır.
(3) Aynı belediye sınırları içinde alanlarında veya ilgili öğretmenin girebileceği diğer alanlarda aylık
karşılığı ders ve ek ders görevi saatlerini dolduramayan öğretmen varken bu dersler 9 uncu maddede sayılanlara
verilemez.

öyle görünüyor ki 15+6 saate zorlayabilirler

konu yeni degil ama ifadeler gunumuze ısık tutar nitelikte...https://www.memurlar.net/haber/523519/meb-gorevlendirmeler-ve-12-yildir-cikarilmayan-genelge.html?amp=1

Maddeyi bilmiyorum ama o zaman müdür, ilçe mem müdürü falan hocam sen eğitim bölgesinde tek olan okuldasın başka okula görevlendirme de olmuyor müdür isterse ders verebilir demişti ama ders almamıştım.
Hocam bizim köy okulundaki 12 saat dersi olan beden eğitimi öğretmenini norm fazlası diye ilçe merkezine görevlendirmek istemişlerdi(yolu ters düşüyordu diye istemiyordu)hatta nasıl olduysa kaymakamlık oluru diye saçma sapan bir şey de almışlardı.itirazınızı dilekçeyle yapın fakat karar çıkana kadar gitmek zorundasınız demişlerdi ,adam 1 hafta gitti,sonrasında kendi çevresini kullanarak iptal ettirdi gitmedi.biz de o da yok..o yüzden sormuştum.
(Bu arada 4 saat beden eğitimi dersi ile maaş karşılığını tamamlatıp 5 saatte teknoloji tasarım vermişlerdi)

Hocam bizim köy okulundaki 12 saat dersi olan beden eğitimi öğretmenini norm fazlası diye ilçe merkezine görevlendirmek istemişlerdi(yolu ters düşüyordu diye istemiyordu)hatta nasıl olduysa kaymakamlık oluru diye saçma sapan bir şey de almışlardı.itirazınızı dilekçeyle yapın fakat karar çıkana kadar gitmek zorundasınız demişlerdi ,adam 1 hafta gitti,sonrasında kendi çevresini kullanarak iptal ettirdi gitmedi.biz de o da yok..o yüzden sormuştum.
(Bu arada 4 saat beden eğitimi dersi ile maaş karşılığını tamamlatıp 5 saatte teknoloji tasarım vermişlerdi)
Valla çeşitli uygulamalar yapılabiliyor. Dediğim gibi köyde rahattım o konuda.

bravo bravo bravo
Ben de ilk görev yerim yiboda matematik dersine rica ettiler girdim. Çünkü öğretmen yoktu. Ama hocamın karşılaştığı durum egosunu tatmin etmeye çalışan bir idareci tipi. Bu tipler akıllarınca devletçilik ayağına egolarını tatmin ederler. Çünkü başka meziyetlerinde eksiklik vardır.

Geri