15 saati doldurmadım diye Mat ile destek eğitim veriyor

Kodla Büyü

bilisimcih

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar 12 saat dersim var. BTR DEĞİLİM. müdür 3 saat matematikten destek eğitim verecekmiş maaş karşılığı için. Verebilir mi

İstemezseniz verilemez hocam. Ek ders yönetmeliğinde yazıyor ilgili yerleri okuyun. İstemediğinize dair dilekçe vermelisiniz.

Tebliğ edecekmiş böyle olması gerekitor diyor 12 saat dersim var diye maaşa tamamlamak için şaşırdılar

Dilekçe verin. Branşım dışında ders görevi istemiyorum diye yazın. Veremezler.

Btr görevlerini bana o 3 saat için tebliğ edecem dedi geçen yıl ben btr olmuyorum ekders almıyorum ekderssiz niye aynı işi yapıp sizin tribinizi çekecem diye kavga ettim onu yapamadı. Bu yıl da bunu çıkardı

Yapamaz hocam, idari görev diye bişey uydurabilir ama aslında onu da yapamaz

Geçen yıl idari görev diye vana okul veb sitesi şu bu bilişim işleri yazacaktı dedim formatör işi veriyorsunuz ben formatör olmadım veremezsiniz dedim. Bu yıl yrni müdür geldi ilk günden kötü olmak istemiyorum ama o da bunu çıkardı eski okulumda tek tasçılar giritordu diyor sana da vercez dedi

Hocam ben de maas karsiligini dolduramadigimda destek egitim de verdim ozel egitim sinifinda derse de girdim idari gorev de aldim. Sonra bilgisayar ogretmeni acigi oldugunda 3 okul gezmek zorunda kaldim. Emin olun okul okul gezmekten evladir zorla 20 saate tamamlatiyorlar bizim ilcede köy okulu vs dinlemiyorlar

Hocam ben de maas karsiligini dolduramadigimda destek egitim de verdim ozel egitim sinifinda derse de girdim idari gorev de aldim. Sonra bilgisayar ogretmeni acigi oldugunda 3 okul gezmek zorunda kaldim. Emin olun okul okul gezmekten evladir zorla 20 saate tamamlatiyorlar bizim ilcede köy okulu vs dinlemiyorlar
hangi il ilçe hocam

Bende okul müdürüyüm bu şekilde ders veremez ayrıc idari görev dersine branş öğretmeni giren sınıf öğretmenine verilebilir branş öğretmenine verilemez.istemiyorum diye dilekçe verin ve derse de girmeyim derim . ancak 21 saate kadar başka bir okulda o da sizi mağdur etmeyecek şekilde branşınıza yani maaş karşığılı okutabileceğiz ders görevi verilebilir.saçma sapan hayatın akışına uymayan bir başka yerde verilen göreve de itiraz edin derim.Bu tiplere ses çıkarmaz istek sayıları her geçen gün artar yoksa.

Ben sene başında 12 saat dersi 15e tamamlayın dedim geçen senede bu sene de tamamlamadılar, matematik resim müzik öğretmenleri norm fazlası olmasın diye onların dersi seçtiler. Geçen yıl idari görev diye web sitesi benzeri ki web sitesini zaten yapıyorum idari işler vercez dediler ben de formatör olurdum onları emirle yapacak olsam dedim. Yazamazsınız dedim. Bu sene yeni müdür geldi müdür yardımcısından çıkıyordur bu işler. Bu sefer de matematik dersi verecekmiş. Bu benim normu etkilemiyor ilçe yine 12yi görüp beni başka okullara verebilir ki. 15 saat dersi olan matçi istemiyor diye bana nasıl verebilir. Ben yine gemileri yakacam yeni müdürle ilk günlerden sanırım

Bende okul müdürüyüm bu şekilde ders veremez ayrıc idari görev dersine branş öğretmeni giren sınıf öğretmenine verilebilir branş öğretmenine verilemez.istemiyorum diye dilekçe verin ve derse de girmeyim derim . ancak 21 saate kadar başka bir okulda o da sizi mağdur etmeyecek şekilde branşınıza yani maaş karşığılı okutabileceğiz ders görevi verilebilir.saçma sapan hayatın akışına uymayan bir başka yerde verilen göreve de itiraz edin derim.Bu tiplere ses çıkarmaz istek sayıları her geçen gün artar yoksa.
maaş karşılığı (meslek lisesi olmaddığını var sayıyorum 15 saat yani) tamamlatmak için başka okula görevlendirme gönderilebilir ancak 21 saati başka okulda tamamlatmaya zorlanamaz diye biliyorum ?

Aylık karşılığı dolduramayan öğretmenler alanlarında, branşlarında öğretmen ihtiyacı olan diğer okul ve kurumlarda görevlendirilme yapılamıyorsa, isteği halinde alan dışı görevlendirilebilir. Bu işlemlerin hiç birisi gerçekleşmiyorsa görevlendirme yapılmaz.

Son düzenleme:
maaş karşılığı (meslek lisesi olmaddığını var sayıyorum 15 saat yani) tamamlatmak için başka okula görevlendirme gönderilebilir ancak 21 saati başka okulda tamamlatmaya zorlanamaz diye biliyorum ?

Aylık karşılığı dolduramayan öğretmenler alanlarında, branşlarında öğretmen ihtiyacı olan diğer okul ve kurumlarda görevlendirilme yapılamıyorsa, isteği halinde alan dışı görevlendirilebilir. Bu işlemlerin hiç birisi gerçekleşmiyorsa görevlendirme yapılmaz.
maaş karşılığı okutmak zorunda olduğu ders yoksa kesinlikle istek dışı verilemez doğrudur Hocam.Ancak maaş karşılığı başka okulda ders varsa mağdur etmeyecek şekilde görev verilebilir.Yani öğretmenin hayat akışını olumsuz etkilememeli çok uzak bir okul mesala vb

Bu işler güzellikle olur.
seçin dersimi beni norm sıkıntısından kurtarın.sonra ben de boşta kalan derslere girerim dersin olur biter.
Ama kimleri norm fazlalığından kurtardiysalar onlar girsin hocam derse.
Bu durumda girmeyin.kararlı olun.

3 saat çocuklara matematik dersi vermek zor olmasa gerek zira 15 saat maaş karşılığı ders saati idareyi de zor duruma sokmaya gerek yok bölümümüz sayısal matematik yapamayan bilişimci var mı acaba. benim de başıma böyle durum gelmişti..
ilk görev yıllarımda bana müdür başyardımcısı İngilizce dersi vermişti hocam İngilizce bilmiyorum meslek lisesi çıkışlıyım dedim yine verdi istekle şevkle ortaokulda derse girdim çocuklar sosyal bilgisi öğretmenine how ar yu dedi ne bileyim haw ar yu denileceğini baya gülmüştük....
bu arada benim suçum yok kitapta öyle yazıyordu.

3 saat çocuklara matematik dersi vermek zor olmasa gerek zira 15 saat maaş karşılığı ders saati idareyi de zor duruma sokmaya gerek yok .
Beğenmedim butonu olsaydı forumda (Ki bi çok başlıkta yönetime bu çağrıyı yaptım) ona basardım. Olmadığı için yorum şeklinde yazıyorum. Beğenmedim yazdıklarınızın bu kısmını.

Niye ki diye soracağınızı var sayarak cevap ta vermiş olayım. Hocamız girmek isteseydi zaten bu başlığı açmazdı. Var demek ki bir sebebi...

maaş karşılığı okutmak zorunda olduğu ders yoksa kesinlikle istek dışı verilemez doğrudur Hocam.Ancak maaş karşılığı başka okulda ders varsa mağdur etmeyecek şekilde görev verilebilir.Yani öğretmenin hayat akışını olumsuz etkilememeli çok uzak bir okul mesala vb
ben aslında 6 saat ekderse başka okulda zorlanamaz kısmına vurgu yapmıştım branşında bile olsa.

3 saat çocuklara matematik dersi vermek zor olmasa gerek zira 15 saat maaş karşılığı ders saati idareyi de zor duruma sokmaya gerek yok bölümümüz sayısal matematik yapamayan bilişimci var mı acaba. benim de başıma böyle durum gelmişti..
ilk görev yıllarımda bana müdür başyardımcısı İngilizce dersi vermişti hocam İngilizce bilmiyorum meslek lisesi çıkışlıyım dedim yine verdi istekle şevkle ortaokulda derse girdim çocuklar sosyal bilgisi öğretmenine how ar yu dedi ne bileyim haw ar yu denileceğini baya gülmüştük....
bu arada benim suçum yok kitapta öyle yazıyordu.
bravo bravo bravo

bravo bravo bravo
sayın hocalarım yanlış anlaşılmasın ilk yıllarımda mecburi girdiğim dersi yazdım isteyerek girmedim. ama madem derse gireceğim ilk yılım birde o şevkle derse girdim. onu da yazayım dedim bilin daha kötü durumları da gördük. tabi acemilik yılları...

bu arada sıkıla sıkıla okula gidilmez. Yazacaksın Cimer e bimer e milli eğitime mobing baskı var bana zorla iş yaptırmaya kalkıyorlar huzur bırakmayacaksın gerçi sende de kalmayacak ama ders veremeyecekler mi yazsaydım bilemedim. Gerçi huzurunuz kalmamış ki yazıyorsunuz.

21 saate kadar idare branşınız olan dersten verir diye biliyorum. tabi dersimiz olmadığı için biraz zor oda tabi yönetmelik değişmiş olabilir.

Asker öğretmenken gittiğim ilde müdür aldı karşısına hocam bizim bilgisayar öğretmeni de asker öğretmen ve geri okukumuza geldi seni de neden bize verdiler çözemedik. Başka okul için ile sorduk ama asker öğretmen olduğu için okul değiştiremeyiz. Sende tamam dersen kadrolu öğretmenimiz dersine devam etsin seni matematik öğretmeni ihtiyacımız olduğunu için 6. Sınıflara matematik dersine versek olur mu dedi. Bende hocam matematik dersi hiç anlatmadım sonra çocuklara sıkıntı olmasın ben gidince dedim. Kitabı beraber inceledik matematik öğretmeni de geldi fikir verdi öyle girdim ama zorla değil rica etti dedim hem sizin hem bizim işimiz görülsün.

Bunun karşılığında sağ olsun okula müfettişler geldi memlekete tatil için gidecektim ama onlar var diye okulda kaldım çıkamadım derken müfettişlere ilk beni anlattı vs müfettiş derse girmeden benimle konuştu etti. O odadan çıkınca bana işaret etti hocam haydi çabuk çık diye.

Sene sonuna doğru milli eğitim müdürü ile dalaştık yardımcı oldu ezdirmedi sağolsun.

Bu durumlarda zorla değil rica ve gönül alarak yapılırsa daha güzel olur.

Sizi bıranş dışında derse zorla sokamazlar kısacası.

İlce icinde bilisim ihtiyaci olan okul veya okullara toplam 21 saate kadar gorevlendirebilirler.

Konu sahibi benim ihtiyaç olduğu için değil, 15 saat maaşı doldurmadığım için haketmediğimi düşündüğü için vermek istiyor. İhtiyaç var demedi en baştan beri maaşı haketmek için gerekli dedi. 1 gün rapor aldım beni aradı zaten maaşı haketmiyor muşum boş günüm de doktora gitseymişim böle olmuyormuş maaşı haketmiyor muşum.

Konu sahibi benim ihtiyaç olduğu için değil, 15 saat maaşı doldurmadığım için haketmediğimi düşündüğü için vermek istiyor. İhtiyaç var demedi en baştan beri maaşı haketmek için gerekli dedi. 1 gün rapor aldım beni aradı zaten maaşı haketmiyor muşum boş günüm de doktora gitseymişim böle olmuyormuş maaşı haketmiyor muşum.
belli kaşıntısı var müdürünün keşke beraber çalışsaydık

Allah akıl fikir versin inşallah.

Maasi haketme konusunda kendisi karar merci mi? Nasıl müdür oldu onu bir anlatsın once!

Merhaba arkadaşlar 12 saat dersim var. BTR DEĞİLİM. müdür 3 saat matematikten destek eğitim verecekmiş maaş karşılığı için. Verebilir mi

İstemiyorsan zorla veremez.

Bunları nasıl müdür yapıyorlar anlayamıyorum.
İhtiyaç varsa (branş öğretmeni yoksa veya yeterli sayıda değilse), öğretmene uygun bir dille rica edersin, hiç bir öğretmen de böyle bir ricayı geri çevirmez ve böylece okulun işi görülür.
İhtiyaç yokken de, "Maaşı hak ettireceğim" diye keyfi olarak, branş dışı dersi zorla veremez... (Yönetmelik gayet açık ve net, kafasına göre iş yapamaz)
Galiba bazıları müdür olunca, öğretmen olduklarını unutup, kendilerini bir tür "Tanrı" filan zannediyorlar...

Geri