15 Haziranda Formatörlük Biter Mi?

Kodla Büyü

teacherafo

Aktif Üye
S. Bakan açıklamalarında 15 haziranda geçici görevlendirmelerin hepsini bitireceğini söyledi.
Herkes kodrosunu olduğu yerde olacak gibi beşyler dedi. Okul formatörlerinin ve il formatörlerinin durumu ne olur sizce.
Aşağıdaki linkte(kurisyernet) görevlendirme ve atama durumları başlığındaki video da söylüyor.
http://kursiyernet.meb.gov.tr/kursiyer/

Hiç kimse mi izlemedi? :shock: Yoksa formatörler olarak geleceğimizi ilgilendiren bu konu artık biçarelikten es mi geçiliyor. :shock:

Belkide daha önce açılan ve bu konunun konuşulduğu topikten senin haberin yoktur. :mrgreen:

ben kaldırılmasını istemiyorum canı sıkılan kaldıracak canı sıkılan konduracak bu iş olmaz bu kadar bilgisayar öğretmeni ne olacak ders yok norm kadro fazlası olunacak maaş karşılığı dolmayacak okul okul gezilecek

peki okulları hiç düşünmüş mü MEB bu okullların teknoloji işleri ne olcak kim web sitelerini güncelleyecek kim e okula öğrenci fotosu yükleyecek kim modem den anlar kim yazıcı sorunları fotokopi tarayıcı projeksiyonlar akıllı tahtalar pc ekipmanları kim anlar bunları donanımından her okulun parası mı var kendisine teknik eleman tutacak tamir gerektirmeyen teknik işlemleri kim yapacak
yani en basitinden söyleyeyim bizim okul zili eski sistem her saati tek tek giriyorusn benden başka anlayan yok benden önce müdür valla hocam para verip dışardan yaptırıyordum diyor. bu en basiti ya

merkez okullarda kamera sistemleri alarm sistemleri...........oooffffff neler var neler var............
herhalde sayın bakanımız bunları çözecek bir bir adam bulur okullarda.

Ben izledim ama bir yorum getiremedim...

Bunların ağaları neyse ayak takımı da o zaten... Asarım keserim, söyle yapmak yok, bunu yapanı yakarım vs...Hiç demiyorlar ki bu adamlar neden böyle yapıyor vs sebepleri araştırmadan as kes...

Muhtemelen formatörlük 15 haziranda bitecek diye tahmin ediyorum. Yada 30 haziranda kesin biter gibi.

hocam o kadrosunun bulunmadığı yerlerde görev yapanlardan bahsetmiş iptal olacağını sanmam okullarda bu kadar teknolojik cihaz varken bu işi kaldıracaklarına ihtimal vermiyorum ben temmuz bire kadar devam edicem

kaldırılsın formatör olmak istemiyoruz... dersimiz istiyoruz. formatör olmak için okumadık.....

ben memnunum şahsen kaldırılması taraftarıda değilim dersi geri versinler tabi o ayrı mesele

Yahu herkesde kendi çevresinde cereyan eden olaylara göre anlama, algılama ve davranma hastalığı var.

Şimdi görevlendirme der iken, MEBde 50 çeşit görevlendirme var bakanın bahsettiği görevlendirmelerin formatör görevlendirmesi ile alakası yok.

-sen görevlendirmeden önce neredeydin?
-Atandığım okulda.
-sen nere görevlendirildin ?
-Atandığım okula.

O zaman senin için 15 Hazirandan sonra hiçbir şey değişmeyecek.
Özet KAVRAM KARMAŞASI kafayı karıştırmasın.

okadda' Alıntı:
Yahu herkesde kendi çevresinde cereyan eden olaylara göre anlama, algılama ve davranma hastalığı var.

Şimdi görevlendirme der iken, MEBde 50 çeşit görevlendirme var bakanın bahsettiği görevlendirmelerin formatör görevlendirmesi ile alakası yok.

-Atandığım okulda.
-Atandığım okula.

doğru

Bakanın lafları ilçeye atanıpta İle görevlendirilen vs. öğretmenler için

FORMATÖRLÜKLE ALAKASI YOK

teknik servis elemanı olmak isteyen arkadaşlar; siz boşuna öss ye girdiniz; boşuna yüksek puanlar aldınız; boşuna bilgisayar ve öğretim teknolojieri öğretmenliği seçtiniz; boşuna öğretmenlik hayalleri kurdunuz ve boşuna biz öğretmen olacağız dediniz; çünkü bunları yapanıza hiç gerek yoktu; meslek lisesi okusaydınız rahat formatörlüğü yapardınız hem de hiç sıkılmadan, gücenmeden....

okadda' Alıntı:

-Atandığım okulda.
-Atandığım okula.

Hocam doğru söylüyorsunuz da, bu sene Antalya v.b. yerlerde bu yanlış anlaşılma il genelinde yaşandı ve uygulandı da bir çok arkadaş sıkıntı çekmedi mi?

Bu konuda yazı açık ve net olur umarım...

Başka okula görevlendirilen formatör öğretmenleri kapsıyor mu? Yani 15 hazirandan sonra biz nerede olacaz?

brahif_06' Alıntı:
teknik servis elemanı olmak isteyen arkadaşlar; siz boşuna öss ye girdiniz; boşuna yüksek puanlar aldınız; boşuna bilgisayar ve öğretim teknolojieri öğretmenliği seçtiniz; boşuna öğretmenlik hayalleri kurdunuz ve boşuna biz öğretmen olacağız dediniz; çünkü bunları yapanıza hiç gerek yoktu; meslek lisesi okusaydınız rahat formatörlüğü yapardınız hem de hiç sıkılmadan, gücenmeden....
:++: :+1: :alkis:

brahif_06' Alıntı:
sıkılma yada gücenme diye bir durum yok saldırmadan ağır konuşmadan fikirlerinizi dile getiriniz ben hem öğretmen hem formatörüm merak ediosan söyleyeyim hiç sıkılmadım hiç gücenmedim

devam edecek tabiii

istemeyen olmasın formatör

kimseyi zorla yapmasınlar formatör

her şeyi değiştiriyorlar bunu da değiştirsinler.

kadro verisinler görev tanımlaması yapsınlar

ben formatörlükten memnunum ve kaldırılmasını da istemiyorum, isteyen olsun istemeyen olmasın ya, bizim görevlendirmelerle bakanın bahsettikleri arasında bi alaka yok, o torpille yapılan görevlendirmelerden bahsediyor..üff sinirlerim bozuldu yine..

vay torpilciler vay eeeeee torpil suç değil mi hani ceza ?????????
herifleri tekrar görevlendirmeyerek güya ceza mı veriyorlar

veli biizi şikayet edince öyle yapmazlar ama ah şu velime onlarıda şikayet etse

bizim ilde neden eylülde başlıyor bu keyfi uygulamaları anlamak mümkün değil

Bizim ilçe koordinatörüne sordum bitecek mi diye, o da 8 ınden sonra zaten e-konferans seminerlerine katılacaksınız dedi.

Ders yok, bir de formatörlük kalkarsa nolcaz:) Kütüphane ile Laboratuarlar birleşecekmiş. Bizi de Kütüphane Müdürü yaparlar artık :puhaha: Vizontele'deki Tarık Akan oluruz :D

peki ben nolucam şimdii kadrom başka okulda formatör görevlendirmem başka okulda:(
sizce görevlendirme yapılırmı yapılmaz mı

Bitliste görevlendirme yazısı geldiğine göre devam edecek diye düşünüyor ve umuyorum.
İsteyen olmaz sonuçta dilekçe doldurup veriyorsun

halâ bu konuda başlık açılmaya devam mı ediyor? demekki evrendeki herşey aynı yörüngede dolaşıp duruyor ve sonunda aynı yere geri geliyor... yeni teorim bu yönde... ne demek istediğimi anlayan arkadaşlar hak verecektir... saygılar...

Geri