14 Nisan İntel Eğitimi için Ankara'ya Gidecekler

Kodla Büyü

alim

Aktif Üye
il koord. aradı, 14 Nisanda intel öğretmen programı karma eğitim modeli eğitime katılacakmışım.

"Metin Balcı" sorumlu eğiticim. Hafta için bilgilendirme e-postaları gonderecekmiş ve telefonla ulaşacakmış..

Ankara'ya gidecekler, konaklama vs. hakkında burada konuşabiliriz diye düşünüyorum...

Karamandan sevgıler ankarada gorusmek dılegıyle bende gelıyorum

alim' Alıntı:
il koord. aradı, 14 Nisanda intel öğretmen programı karma eğitim modeli eğitime katılacakmışım.

"Metin Balcı" sorumlu eğiticim. Hafta için bilgilendirme e-postaları gonderecekmiş ve telefonla ulaşacakmış..

Ankara'ya gidecekler, konaklama vs. hakkında burada konuşabiliriz diye düşünüyorum...[/quobu eğitim için ne zaman aradılar hocam. ben de ilk defa bu görevi aldım ama bize böyle bir bilgi gelmedi henüz.

alim hocam ben de eğitici formatör olarak ilk kez görev verdiler. bana böyle bir haber gelemdi henüz. sana ne zaman bu haberi verdiler. bu kurs ne kadar sürüyor bilgilendirisen sevinirim.

ankara, il koordinatörümüzden bizlerin bilgilerini istedimiş. ( tel , msn, e posta vs.)

Cuma günüde il koordinatörüm haber çok sıcakken söledi ankaraya gideceğimi, resmi yazının haftaiçi geleceğini.

Bende daha fazla bilgiye sahip değilim. Haftaiçi haberleri almaya başlarsınız..

Valla eğer o bilgileri istemek kursa çağırmak anlamında ise benden de istediler. Pazartesi doldurup göndereceğiz. o zaman kurstayız demek ki :) Hadi hayırlısı

Arkadaşlar o bilgileri görevlendirmesi yeni yapılan tüm arkadaşlardan istediler. Hem de acil olarak. Anladığım kadarıyla yeni görevlendirilen arkadaşları sırasıyla İntel Eğitimine almaya başlıyorlar. Merak etmeyin sıranız gelince sizde gidersiniz.

Saygılar.

bende gidiyom :roll: :|
baklaım ne anlatcaklar
gerek yoktu ama gezmiş oluıruz
kalcak yer verceklermi bilenvarmı?

Millet neden ürküo bu Intel eğitiminden anlamış değilim... bilen birisi anlatırsa nedir ne değildir öğreniriz bizde
:?: :?:

Bende 14 Nisan'da oradayım.
Konaklama ile ilgili bir bilgisi olan bir fikri olan varsa iyi olur :).
Daha önceden Ankara'ya gidip bu işlere karışan bir arkadaş bizi aydınlatırsa seviniriz...

Arkadaşlar 5 yıldızlı Akşam sanat otelinde (!) kalırsınız büyük ihtimalle. EGİTEK'le arası 2-3 km kadar. Gazi üniversitesinin arkasında. Sabah kalkarsınız ya Gazi üniversitesinin etrafıdnan dolaşırsının ya da duvardan Gazi üniversitesinin arkasından girip EGİTEK'in önüne çıkarsınız. İki hafta böyle idare edersiniz. Bu arada yemek yok. Kendi cebinizden dışarından yersiniz. Biz 1 ay idare etmiştik.

Para meselesine gelince kursun sonunda yolluk ve yevmiyenizi alırsınız. Tabi ödenek varsa. Bizi 3 ay bekletmişlerdi.

Arkadaşlar bu kadar kötü bir tabloyu niye söylüyorsun diye bana kızmayın. Benimki sadece gidecek arkadaşların tedbirlerini almaları için önceden uyarı.

Saygılar.

bazı arkadaşlar bilmeden atıp tutuyor yerlerinizi başket öğretmen evinden ayırıyorlar. istemezseniz başka yerde kalabilrisiniz. kaldığınızın ücretini siz ödüyorsunuz daha sonra size biraz eksik olarak geri veriyorlar o kadar

cimenwd' Alıntı:
Ben de yokum galiba listede inşallah INTEL'e almazlar. Başka birşey verirler bana :( Intel yerine başka bir proje alayım desem olmaz mı Egitek kabul eder mi acaba? :oops:

Bu arada ben çağrılmadıysam bugüne kadar katımıyorum herhalde güzeeel. 8)

02/04/2008 itibariyle Muş listeleri ankaraya göndermemişti hemşerim . hala da göndermemiş olabilir :)

Ücretler : Yol + Yevmiye + konaklama şeklinde mi olacak ?

yaklaşık ne kadarlık bi ödeme yapılıyor her kaleme..

Eğitek belli bir yere rezervasyon mu yaptırıyor? Bildiğim kadarıyla isteyen istediği yerde kalabiliyor..

Arkadaşlar eskiden ödenekleri eğitek veriyordu. ama bu kurslar ekstra olduğu için ödenek ayrılmadı alabilirseniz il milli eğitimden alacaksınız resmi yazı o şekilde gelecek.

Aslında bunun böyle olduğunu diğer eğitici arkadaştan öğrenmiştim. Benim asıl merak ettiğim oralarda kalabileceğimiz (öğretmenevi dışında) bildiğiniz bir yer var mı? Hani daha önceden gitmişsinizdir, oteldir pansiyondur vb. :).
Hem 14'ünde gidecek arkadaşlarla bir organizasyon yapılırsa 10-15 kişi bir otele filan gidersek heralde biraz iyi olur. Otelin adınıda bilgisayarbilisim koyarız :)
(Aslında bize 14'ü diye resmi olarak tebliğ edilen bir davet yok. İstanbul İl koordinatörü dedi 14'ünde gidiyorsun diye.Gayrı-resmi yani )

Arkadaşlar biz geçen nisanda gittik ve 1 ay kaldık eğiticilik kursu için. Öğlen yemeğini eğitek br aylığını 20 liraya verdi. Akşam yemeklerini beşevler antep tabldotta yedik. Kalma işini de beşevler turizm otelcilik meslek lisesi uygulama otelinde hallettik. sizin yeriniz öğretmen evinde ayırtılmıştır ama pahalıdıruygulama otelini tavsiye ederim. akşam sanatın misafirhanesi de idare eder hem daha ucuz ben en son think.com seminerine gittiğinde akşam sanatta kaldm 15 liraydı. ama otel 18 liraydı + 2 lira kahvaltıydı. bu arada 14 ünde 40 kişi 28 inde 100 kişi intel MT kursuna alınacakmış.

arkadaşlar yeriniz başket öğretmen evinden ayrılmıştır, büyük bi ihtimal herkesin orda klması çok daha iyi olacaktır çünkü sürekli grup çalışması falan var ve internet gerekli pansiyonlarda falan internet problemli olacaktır.. Allah kolaylık versin

METİN hOCAM HAYIRLI OLSUN BİZİM BURALARDAN DAHA SESE SEDA BİŞİ YOK. GÖREVLENDİRİLDİN DİYE BİLE ARAMADILAR DAHA. OKULDA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOS. HAYIRLISI BAKALIM

bana maıl geldı baska maıl gelen arkadas var mı
Merhabalar Sayın Öğretmenim,

Intel® Öğretmen Programı Temel Çevrimiçi kursumuz başlamadan önce kendimizi tanıtmak istiyoruz. 14.04.2008 – 25.04.2008 tarihleri arasındaki eğitimde sizin rehber öğretmenleriniz olacağız. Benim adım Metin BALCI ve Kıdemli Uzman Formatör Öğretmen olarak eğitim aldım. Afyonkarahisar ili Merkez Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenliğini yürütüyorum ve Bakanlığımızın yürüttüğü pek çok projede görev aldım. Bu eğitimleri Ekrem ÇELİK ile birlikte yürüteceğiz. Ekrem Bey İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenliğini yürütüyor. Oda benim gibi Kıdemli Uzman Formatör Öğretmen Eğitimlerini tamamladı.

Yüz yüze eğitimimiz kısa bir süre sonra başlıyor. Sizinle birlikte çalışma ve bu harika programı size sunma fırsatına sahip olduğumuz için heyecanlıyız. Bu program bugüne kadar teknolojiyi mevcut öğretim programlarıyla bütünleştiren pek çok öğretmen üzerinde büyük bir etki yaratmıştır. Eminim sizde aynı dönüşümü eğitimler esnasında kendinizde göreceksiniz.

Bu karma çevrimiçi eğitimde aşağıdakilerden oluşan bir Ünite Portfolyosunun unsurlarını hazırlayacaksınız:

Ünite Planı
Öğrenci örnek projesi
Ölçme kaynakları
Bir öğretim programı ünitesi için kolaylık ve öğrenci destek materyalleri

Lütfen teknoloji kullanımından en fazla faydayı sağlayacak ve şu an öğretmekte olduğunuz bir üniteyi düşünün. Bazı öğretmenler bir ortakla çalışmayı faydalı bulmaktadır. Eğer sizde bir öğretmen arkadaşınızla beraber çalışmak istiyorsanız bir ortak seçin ve dersten önce hangi ünite üzerinde çalışacağınıza karar verin. Yüz yüze eğitimler esnasında sınıfta da bir ünite üzerinde ortak çalışmak isteyen biri olup olmadığını görmek isteyebilirsiniz. Her iki durumda da bir ünite için bir fikir bulun.

Eğitimin ilk bölümü aslında yüz yüze eğitimden önce başlamaktadır. Benden bu hafta içerisinde nasıl kaydolacağınız ve kursa nasıl bağlanacağınızın anlatıldığı bir e-posta alacaksınız. Daha sonra Oryantasyonu tamamlamak için süreniz olacak. Oryantasyon modülü yüz yüze eğitimden önce tamamlanmalıdır. Bu hazırlık eğitimin mümkün olduğunca verimli geçmesine yardımcı olacaktır.

Eğitimin yüz yüze bölümünün düzgün işlemesi için aşağıdakileri lütfen yanınızda getirin:

· Üst düzey düşünme becerilerini ve teknoloji kullanımını hedefleyerek daha iyi bir iş yapmak istediğiniz ve şu an öğretmekte olduğunuz ya da öğreteceğiniz üniteniz. (Üniteyi baştan sona hazırlayacağız—Öğretim Programı Tasarım Soruları, standartlar ve denektaşları vb., aynı zamanda ünitenize ekleyeceğiniz gerçek etkinlikler.)

· Seçeceğiniz üniteye ait MEB tarafından verilen Öğretmen kılavuz kitabı.

· Eğer şu an ders vermiyorsanız bir sınıf öğretmeni olduğunuz zamanlarda sevdiğiniz bir üniteyi getirin ya da okulunuzdaki öğretmenlerden onlara sonra geri verebileceğiniz bir ünite isteyin.

Bu Katılımcı Öğretmen eğitimi etkinliklerle dolu 10 günden oluşacaktır! Eğitimlerimizin ilk günü yani 14 Nisan 2008 ve 25 Nisan 2008 tarihleri arasında Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü binasında verilecektir. Eğitimin her dakikası gündemde bir etkinlik için kullanılmıştır. Yüz yüze olan kısımlarda 08.30 da hemen başlayıp 17.30 da bitireceğiz. Öğle yemeği 12.30 – 13.30 arasında verilecektir. Eğitim 25 Nisan 2008 Cuma günü saat 17.30 civarı biteceği için dönüş planlarınızı buna göre yapın.

Başlamadan önce hepinize “teşekkür etmek” istiyoruz. Sizin gibi eğitimciler, meslektaşlarınız ve okulunuzdaki her öğrenci için bir fark yaratmaktadır.14.04.2008 tarihinde sizinle çalışmak için sabırsızlanıyoruz.

Not :Bu mesajı aldığınıza dair geri bildirim vermeniz, sizlere ulaşılıp ulaşılamadığı konusunda bize yardımcı olacaktır. Ayrıca geri bildirimlerinizde telefon numaralarınızı da vermeniz sizlere ulaşmak konusunda bizlere değişik seçenekler sunacaktır.

Saygılarımla,

Metin BALCI 0 505 593 84 50 metinbalci@meb.gov.tr

Ekrem ÇELİK 0 505 691 42 62 ekremcelik@meb.gov.tr

Hocam hayırlı olsun. biz de de ses seda yok. Hatta olmasa daha iyi. o tarihlerde bilim sanat merkezi kursu da var.

arkadaşlar kalacak yerler ile ilgili dert etmeyin en kısa zamanda sizlere nerede konaklayacağınızın bilgisi verilecektir. yolluk yevmiye olaylarında da bütün hizmet içi eğitimlerde olduğu gibi alacaksınız. tabi biraz geç alabilirsiniz. şimdiden telaş etmeyin arkadaşlar. Kimlerin katılacağı yada katıldığı yakında duyurulur.
kolay gelsin 14 nisanda kursa katılacak arkadaşlarla görüşmek dileğiyle.

eğitime bu kadar cabuk alınacagını bılseydım ebitefo gorevlendırmesini kabul ederdim.ankaralıyım kursu evimde gecirirdim.neyse hayırlısı

Geri