14 Nisan İntel Eğitimi için Ankara'ya Gidecekler

Kodla Büyü
2 grup var 40 kişi alınacak dedik ya :) bu arada sınavdan düşük alanlara da BTT kursu açıldı onlar kursa alınacak bir daha sınav yapılacak eğer 50 altında alırlarsa görev verilmeycek. biz 50den fazla aldıkta ne oldu. derse girecekmişiz sorun çözlülcekmiş. ben teknik ogretmenim 4/6 saat derse girdikten sonra atelye şefliği atelye dersi derken 27 saat ek ders alırım salak mıyım ben 18 saat ek derse talim.

bende gidiyom
baklaım ne anlatcaklar
gerek yoktu ama gezmiş oluıruz
kalcak yer verceklermi bilenvarmı?
hocam ne anlatılacağını bilmeden nasıl karar verdiniz gerek olmadığına! Ayrıca pek gezmeyede vaktiniz olmayacak sanırım. :D

ah ebfo hocam meslek lısesıne gecebılsem brakacam zaten bu ıslerı de malum ılkokuldan kurtulmanın tek yolu sımdılık egıtıcı formator olmak

Sadece görev kabul edenler mi kursa çağrılacak??Benim bazı eski formatörlerden duyduğuma göre aslında mevzuat, 50 ve üzeri alanlara bu kurslara gidip sertifika alma(sınavda başarılı olursa) hakkını veriomuş.Acaba??

sinaaat' Alıntı:
Sadece görev kabul edenler mi kursa çağrılacak??Benim bazı eski formatörlerden duyduğuma göre aslında mevzuat, 50 ve üzeri alanlara bu kurslara gidip sertifika alma(sınavda başarılı olursa) hakkını veriomuş.Acaba??

sana bu şeyi kim sölediyse ona selam söle. bide sor bakalım onlar zamanında istedikleri her kursa gidebilmişler mi? hocam böyle şeylere nasıl inanıyorsunuz anlamıyorum valla.

blackbuk' Alıntı:
sinaaat' Alıntı:

sana bu şeyi kim sölediyse ona selam söle. bide sor bakalım onlar zamanında istedikleri her kursa gidebilmişler mi? hocam böyle şeylere nasıl inanıyorsunuz anlamıyorum valla.

Kendisine selamını ilettim aleyküm selam dedi sana.
Hocam bunda şaşılacak bişe yok aslında şimdi görevi kabul etsen görevlendirmen Haziranda bitmiomu bitio, yani bu haziran 2008 de ondan sonra görevlendirme istemiorum dedinmi Zorlamı verecekler sana görevi.Aldıın sertifika yanına kar kalmazmı.Sonuçta sınavı kazanmış kursa gitmiş sertifikayı almış formatörlükte yapmamış olurmusun,olursun .Sonuçta görevi kabul etmeyen kişiyle bu kişinin pek bi farkı kalmadı...diyceksin ki Eğiteğin sertikasını naapıcam.Haklısın tabi orasını sertifikaaa diye bağıranlara sormak gerek.Neresini tutsan elinde kalıyo zaten bu projenin.

bu saate kadar mail gelmedi ise bu eğitim dönemi için gelmez artık değil mi?

Arkadaşlar bu gün il formatörü benide aradı ve bilgileri aldı. Yakında kursa çağıracaklar dedi ama tarih belli değil dedi.
Daha önce bu kursa katılan arkadaşlara soruyorum: neler götürelim. Kurslara resmi mi gidiliyor. Yoksa kılık kıyafet serbestmi? Bir de Ankaralı arkadaşlar havalar soğukmu? Mont kaban getirelim mi yoksa bir ceket yetermi

raco38' Alıntı:
Daha önce bu kursa katılan arkadaşlara soruyorum: neler götürelim. Kurslara resmi mi gidiliyor. Yoksa kılık kıyafet serbestmi? Bir de Ankaralı arkadaşlar havalar soğukmu? Mont kaban getirelim mi yoksa bir ceket yetermi

+1

sinaaat' Alıntı:
Kendisine selamını ilettim aleyküm selam dedi sana.
Hocam bunda şaşılacak bişe yok aslında şimdi görevi kabul etsen görevlendirmen Haziranda bitmiomu bitio, yani bu haziran 2008 de ondan sonra görevlendirme istemiorum dedinmi Zorlamı verecekler sana görevi.Aldıın sertifika yanına kar kalmazmı.Sonuçta sınavı kazanmış kursa gitmiş sertifikayı almış formatörlükte yapmamış olurmusun,olursun .Sonuçta görevi kabul etmeyen kişiyle bu kişinin pek bi farkı kalmadı...diyceksin ki Eğiteğin sertikasını naapıcam.Haklısın tabi orasını sertifikaaa diye bağıranlara sormak gerek.Neresini tutsan elinde kalıyo zaten bu projenin.

şimdii sorduğun soru ile benim sana verdiğim cevaptan sonra bu yazdığının ne alakası var. ya sorunu yanlış soruyon ya ben yanlış anlıyom seni. yada sen beni yanlış anlıyon. yani ortada bi yanlışlık var. bu ne biçim cümle oldu yav.
Neyse şöle izah ediyim olmazsa ebitefo olmayan biri sınavdan 50 değil 100 de alsa bu kurslara katılamaz. diyelimki ebitefoydu görevi bıraktı yine katılamaz. birde her isteyen her istediği kursa katılamıyor egitek tarafından resen seçiliyor kurslara katılacak ebitefolar. sanırım açık ve net bi cevap olmuştur.

arkadaşlar beni de arayıp kursa alındığımı ve oryantasyon eğitiminin başladığını söylediler. Ama benim daha eğitici formatör yazım gelmedi, ayrıca hizmet içi eğitimle ilgili bir yazı da gelmezse benim bu kursa gitmemem gerekir herhalde?? Denge tazminatlarında da gördük ki devlet konuşmaz, devlet yazar.

Caner hocam yazı filan gelmez boşuna bekleme. Eğitekin kursları böyledir. Sen kursa başlarsın ondan sonra gelir yazı :) Haklısın devlet konuşmaz yazar ama çapsız abidinlere anlatmak zor. Anladın sen onu :)

Arkadaşlar İntel Kursunda başarılar diliyorum :) İntel', size anlatmak isterim ama anlatamam intel anlatılmaz yaşanır.

raco38' Alıntı:
...

Cevap verecek yok mu?

hocalarım ilsis den hiizmetiçi eğitim faaliyetleri bölümüne bakın orada da kursa alınıp alınmadığınız hakkında daha net ve çabuk bilgi elde edersiniz.

BEN O KURSA 2006 YILI MART AYINDA GİTTİM. KURSUN ADI " İNTEL ÖĞRENCİ PROGRAMI ÖĞRETMEN EĞİTİMİ PROGRAMI". ÇOK GÜZEL. 1 HAFTA. BAŞKENT ÖĞRETMEN EVİNDE KALACAKSINIZ. YOL PARASI YEVMİYE ARABA PARASI OTOBÜS PARASI VS. BANA 272 YTL YATIRMIŞLARDI. AMA KURSTAN SONRA. AYRICA OKULDAKİ EK DERSİNİDE ALIYORSUN. SORUSU OLANLAR SORABİLİR?

hakan o kurs ile bu kurs aynı değil bu kurs yeni bir kurs eskiden intel gelecek için eğitim idi ama daha sonra intel öğretmen olarak dğeiştirildi. toplam 2 hafta kurs

bu kurs sonunda arkadaşlar gelip illerinde ilçelerinde öğretmenlere yönelik 3 hafta yüzyüze 1 haftada Oryantasyon dönemi olmak üzere 1 aylık bir kurs açıcaklar bütün okullara.

viper33' Alıntı:
hocalarım ilsis den hiizmetiçi eğitim faaliyetleri bölümüne bakın orada da kursa alınıp alınmadığınız hakkında daha net ve çabuk bilgi elde edersiniz.

İlsiste "Daha Önce Yapılmış Faaliyet Başvurunuz Bulunmamaktadır!" diyor. Kursları listelediğimde bu kurs görünüyor ama tıklanamıyor.

alim' Alıntı:
http://hedb.meb.gov.tr/faaliyet/faaliyet.asp?Page=7 bu adres de yardımcı olabilir...

Bu adreste de katılımcı listesi yok. Yazı olmadan da hareket etmeye pek niyetim yok açıkçası. Sonra başıma her türlü iş açılabilir.

hakansia' Alıntı:
BEN O KURSA 2006 YILI MART AYINDA GİTTİM. KURSUN ADI " İNTEL ÖĞRENCİ PROGRAMI ÖĞRETMEN EĞİTİMİ PROGRAMI". ÇOK GÜZEL. 1 HAFTA. BAŞKENT ÖĞRETMEN EVİNDE KALACAKSINIZ. YOL PARASI YEVMİYE ARABA PARASI OTOBÜS PARASI VS. BANA 272 YTL YATIRMIŞLARDI. AMA KURSTAN SONRA. AYRICA OKULDAKİ EK DERSİNİDE ALIYORSUN. SORUSU OLANLAR SORABİLİR?

raco38 yazmış:
...

raco38 ankara soğuk ama bu aralar nasıldır bilemeyiz sen yanında 2 haftalı elbise götür normalde resmi kıyafet isteniyor. ama kursta resmi kıyafet getirmeyenlerde oluyordu. en azından açılış kapanışlarda daire başkanları genel müdür gelir o yüzden takım elbise olsa iyi olur dizüstü bilgisayarın varsa çok iyi olur götür çünkü çaışacaksınız yoksada biz ordayken eğitek vermişti bize ama sanırım arızaları vardı problem yaşadık o yüzden en iyisi kendi dizüstü bilgisayarını götürmek.

esperadoz' Alıntı:
raco38 ankara soğuk ama bu aralar nasıldır bilemeyiz sen yanında 2 haftalı elbise götür normalde resmi kıyafet isteniyor. ama kursta resmi kıyafet getirmeyenlerde oluyordu. en azından açılış kapanışlarda daire başkanları genel müdür gelir o yüzden takım elbise olsa iyi olur dizüstü bilgisayarın varsa çok iyi olur götür çünkü çaışacaksınız yoksada biz ordayken eğitek vermişti bize ama sanırım arızaları vardı problem yaşadık o yüzden en iyisi kendi dizüstü bilgisayarını götürmek.

Teşekkürler hocam yalnız laptop yok masa üstünü götürsek olmazmı :idea:

http://www.anadolujet.com/aj-TR/ arkadaşlar 23 nisanda sefere başlayacak olan THY nin yan kuruluşu olan anadolu jet ile dönüş biletlerinizi alabilirsiniz. 29 Ytl + 20 ytl yakıt + 5 ytl biletleme ucreti : 54 ytl

23 - 29 nisan arası bütün koltuklar 29 ytl artı vs ücretler

Not: Diğer havayolu şirketlerine bakmakta fayda var...

Not2: İstanbul'a sefer yok. Seferler Ankara merkezli..

Not3: Sen ucakla uçtun sana yol parası vermiyoruz demezler umarım !! standart otobüs ücretini verirler değil mi...

raco38' Alıntı:
esperadoz' Alıntı:

Teşekkürler hocam yalnız laptop yok masa üstünü götürsek olmazmı :idea:
Masayı da götür Hocam. Herşey tam olsun :lol:

Ya arkadaşlar bu eğitim dönemi çağırılmadık ne zaman çağırılacağımızı nasıl öğrenebiliriz.

15 gün sonra 28 Nisanda da kurs var hatta biri Aksaray hizmetiçi eğitimde ona gidebilirsiniz belki.

ebfo45' Alıntı:
15 gün sonra 28 Nisanda da kurs var hatta biri Aksaray hizmetiçi eğitimde ona gidebilirsiniz belki.

hocam mesele benim o tarihlerde ulusal ajans kapsamında yurt dışında olmam.
öğrepip değişiklşk yaptırmam lazım

değişiklik için eğitekten ahmet yiğiti ara. tabi listelerde varsan. yoksan problem yok.

Geri