14-28 eylül tarihlerinde seminer varmı?

Kodla Büyü

bilgin5255

Aktif Üye
Arkadaşlar açıklanan programa göre seminer 11 eylülde bitiyor. Sonrası için bi fikri olan var mı. Okulda bulunmamız gerekiyo mu?

Tatil hocam..
Soylentilere gore idari tatil olma ihtimalu var..
yani ekdersler de yatabilir

bizleri okula getirmemeleri için resmi bir bahaneleri olması lazım ve eğer idari izinli göstereceklerse (ki böyle olmalı gibi geliyor bana) ek ders ödenir ancak her an ücret ödememe planı içinde olan hükümet ve bakanlık bir çaresini bulur ve ödemez gibi yersiz bir endişem var

Re: Ynt: 14-28 eylül tarihlerinde seminer varmı?

bidene' Alıntı:
Tatil hocam..
Soylentilere gore idari tatil olma ihtimalu var..
yani ekdersler de yatabilir
Bence;
Ayın 1. de normalde olduğu gibi 11 Eylül'e kadar okulda seminerdeyiz.
14-23 eylül arası öğrenciy tatil ama ekdersler ödenir.
28 eylül sanırım fiileen dersbaşı.

Hocam, o teog daki zaten hikaye idi. Yönetmelik teog u 2. Yazılı olarak görürken, sınav klavuzu sınav arası verilir yerine, oturum gibi bir sınav tabiri kullanmış tı.
Ama yukarda bahsettiğim tatilde ücret ödenir olayı başka.Geçmişte ödendi ve ayrıca danıştay kararı olduğu için ödendi. (Örnek:kar Tatili, deprem tatili)
Öğretmenin isteği dışı izin vs gibi ve resmi tatiller de dini bayram harici ücret ödenir.
Diyeceksin neye göre? Öğretmenin ders programını yapacak ve ona göre.
1.5 hafta öğrenciye tatil. Memurun, yani bizlerin ildışına çıkışı yasak.

Geçmişte ödendi. Çünkü danıştay kararı olduğu için ödendi. (Örnek:kar Tatili, deprem tatili)

Öğretmenin isteği dışı izin vs gibi ve resmi tatiller de dini bayram harici ücret ödenir.

Milli bayramlarda okulda olduğumuz için ödenir.

Haftasonuna gelen milli bayramda da ödemeleri gerekir.Dava açılsa bu iş düzelir.

Sayın hocam kar tatili deprem tatili gibi tatillerde eğitim öğretim süreci devam etmektedir ve süreç içerisinde sizin tasarrufunuzda olmayan tatillerde devlet madur olmamanız için ücretinizi öder. Burada durum farklı. Burada süreç başlamamış oluyor. Dönem 28 inde başlayacak ve devlet planlamasını ozamandan itibaren yapacak. Yani planlamayı önceden yapıp alın size ekders diyeceğini hiç sanmıyorum. İnşallah siz haklısınızdır çünkü aynı para benimde cebime girecek

Resmi tatil olsaydı tamam.
Ama değil.Bendeki izlenim ve geçmişin tecrübesi böyle diyor.Çünkü, öğrenciler tatil, öğretmenler değil.

Hatta bence, seminerden hemen sonra ildışına çıktınız ve diyelimki yolda basit bir kaza geçirdiniz ve görevli bulunduğunuz ilin dışında hastanede yatışınız raporla onaylandı.
Okul müdürünün il dışına neden çıktınız diye sorması lazım.Çünkü 14-23 eylül diğer memurlar gibi görevdesin ve ücretin ödenecek.Sadece öğrenciye tatil.(Bu ildışı yasağı eski ve halen çözülmemiş muğlak bir konu olduğu için örnek verdim)

Not;
2 Kasım günü de resmi tatil değil ama ödenir.

Netice itibarı ile, bekleyeceğiz.

14-23 eylülde eğitim takvimi içinde, turizm rantı amaçlı bir tatil.Zaten iş Takvimi çok önceden açıklanmıştı.

Bu ekstra tatilin 2. Bir Faydası da
Bayram Trafiği sadece 27 eylül gibi sıkışacak.
Okullar14-23 arası tatil dediler ama;
" öğretmenler idari izinli "dir Demedi ler!

adına ne derse desinler.ek ders vermezler.zaten dediğim gibi verilmesinde.sonuçta okula gitmiyoruz...

hakand77' Alıntı:
adına ne derse desinler.ek ders vermezler.zaten dediğim gibi verilmesinde.sonuçta okula gitmiyoruz...
Öğrenci yok.Müdür isterse, seminerde ayın 16 sı yada 17 de okul ile ilgili bir eğitim amaçlı kurul veya bir toplantı imza sirküsü açabilir.
Görevlisin ve zaten üctetin ödeniyor ve resmiyettede görevli olduğun için il içindesin.Sadece öğrenciler izinli.
Dediğim gibi.
"Öğretmenler idari izinlidir" diye resmi bir yazı olmadıktan sonra ödeme yapılmak zorundadır.

adamlar açıklama yaptı ya, neyin tartışmasını yapıyorsunuz anlamadım. 1-11 seminer dediler. 14 ünde başlayacak haftayı hazirana ekledik dediler, yani ekdersini haziranda alacaksınız ekders yok, tatil.... birinin idari izinlisiniz demesine gerek yok, zaten idari izin de yok. ekdersi kesilmek üzere izin var. kurban haftasındaki 3 güün içinse dönem içinde yoğunlaştırılmış program uygulanacak dediler.
özet 14 ile başlayan hafta izinlisiniz ekders yok.
kurban haftası izinlisiniz maaş karşılığını doldurduğuuz için yine ekdres yok.
semineri memleketinizde yapabilirsiniz

Hocam bir resmi yazı bulursanız, belki olayı çözeriz.
Yoksa bu konu uzar.

ernestososa' Alıntı:
Cobol hocam neyin peşindesin

tatil işte ne deşiyorsun
Tatil?
Bence sadece öğrenciye tatil ve mesleğin kuralıdır, öğrenci izinli ise sen okula gitmezsin.Ama ücretini alırsın.
Örnk: Kar tatili.

Yav iyi valla, kafası esen benim ücretimi keserek tatil ilan etsin.Tamam tatil etmesin demedim ama benim keseme dokunamaz.Yargı kararı var.Ücret ödenir.
Tabiki zorunlu idari izinli değil isek.

En mantıklı yaklaşım mse hocanın. Devlet gelmedigimiz güne neden ek ders versin ki? Zaten 14-18 eylül hazirana eklenmiş, 21-23 eylül de , yıl içinde sıkıştır diyor. İyi tatil yaptık bu sene.

cobol hocam devlet isterse tatil eder isterse etmez, sen işçisin sorgulama şansın yok

boşa zorlamayada gerek yok

1-11 seminer sonra tatil, 28 i de iş başı

mse' Alıntı:

İşte bu, resmi yazıyı görünce tartışma biter.Yani, " Gitti gibi" bizim bir haftalık ücret.

Tabiki bu zararın telafisi için sendikal bazda bir yd li. hukuk girişimi olmazsa.....(şahsi görüşüm)
Çünkü bizler için idari izinli ibaresi yok.Yani ödenmesi gerekir.

Geri