12.sınıf işlet.beceri 24 saat ders yardım

Kodla Büyü

escobar3232

Site Gezgini
arkadaslar merhaba. 12 lerdeki 24 saatlik işletmelerde beceri eğitimi dersini okulda yapacaz cocuklar işletmelere gitmeyecekler.yönetimin kararı boyle.
ve bu 24 saatlik dersi 8 8 8 3 ayrı derse bolmemiz soylendi mudur tarafından. bu durumda olan arkadaslar var mı acaba

biz okulda veritabanı programcılığı dalı okutuyoruz. bu 12 ler 11 .sınıfta gorsel veritabanı ve ağ temelleri dersi aldılar.

bu 8 8 8 dersleri hangisi secerdiniz.
yardımlarınızı bekliyorum
tesekurler...

hocam ders olarak ayrı ayrı bölemezsiniz, seçtiğiniz derslere ait modülleri farklı öğretmenler okutabilir, işletmelerde beceri eğitimi için mesela 5 saatlik bir ders var bunun modüllerini bir öğretmen ,8 saatlik diğer dersin modüllerini bir başka öğretmen okutabilir , tabii dersin adı yine işletmelerde beceri eğitimi olacak

escobar3232' Alıntı:
arkadaslar merhaba. 12 lerdeki 24 saatlik işletmelerde beceri eğitimi dersini okulda yapacaz cocuklar işletmelere gitmeyecekler.yönetimin kararı boyle.
ve bu 24 saatlik dersi 8 8 8 3 ayrı derse bolmemiz soylendi mudur tarafından. bu durumda olan arkadaslar var mı acaba

biz okulda veritabanı programcılığı dalı okutuyoruz. bu 12 ler 11 .sınıfta gorsel veritabanı ve ağ temelleri dersi aldılar.

bu 8 8 8 dersleri hangisi secerdiniz.
yardımlarınızı bekliyorum
tesekurler...

denmark arkadaşımızın da söylediği gibi işletmede beceri eğitimini 8 er saatlik 3 farklı ders olarak gösteremezsiniz. Dersin Adı İşletmede Beceri Eğitimi olarak kalır ve 24 saat olur. ama bir zümre kararı alırsınız bu derste staja gidecek öğrencilerin işletme gelişim programını aynen uygularsınız. İlgili müfredat programına ulaşabilirsem burda yayınlarım

Hocam bizde Web Programcılığı dalı var. Bizde 12 6 6 olarak böldük 3 öğretmen. Modülleri karışık seçiyoruz. Örneğin Teknik servis dalından Bakım onarım modülleri var onlarıda seçtik gerekli olur diye.

akzabat' Alıntı:
Hocam bizde Web Programcılığı dalı var. Bizde 12 6 6 olarak böldük 3 öğretmen. Modülleri karışık seçiyoruz. Örneğin Teknik servis dalından Bakım onarım modülleri var onlarıda seçtik gerekli olur diye.

Verdiğim dosya ekini incelersen işletmede beceri eğitimi konuları hazırlanırken 10. ve 11. sınıfta öğrencilerin gördüğü tüm derslerin modülleri eklenmiş. bence tüm dallarda bu şekilde bir planlama yapmak en mantıklısı. öğrenciler zaten 10. sınıfta BTT gördükleri için tüm staj çalışmalarında sizin eklidiğiniz o teknik servis modüllerini BTT modüllerinde görmüş oluyor. ayrıca bu plana staj yapan öğrenciler uymuyor sadece okulda staj yaptıran öğretmen arkadaşlar uygulatabiliyor. bence en mantıklısı 10 ve 11. sınıflardaki meslek dersi modüllerini tekrar ettirmek

arkadaşlar bölmek dediğiniz nedir?

işletmelerde beceeri eğitimi tek bir derstir. haftada 24 saat gözükür ve işletmelerde beceri eğitimi dersi olarakda ders planında geçer. her dal için o dala ait modülerden (ki daha önce görülmüş ders modülleri de olabilir) dal dışına çıkmadan seçilir ve o ders içerisinde verilir. ama sınıfın haftalık ders programında 24 saat İBE gözükür.

Sn Akzabat , web tasarımı dalanında teknik servis dalından ders olmuyor malesef. evet farkklı bişeyler öğrense iyi olur ama farklı dal olamıyor diye biliyorum.

abi biz bunda yanlış olduğunu düşündük ek ders yönetmeliğinde meslek liseleri 16 saat ekders verilir ve ders programı ona göre yapılır.
mesleki eğitim merkezlerinde 24 saat verilir.
fazladan boşuna derse girmeyin bye

atlantis_king' Alıntı:
abi biz bunda yanlış olduğunu düşündük ek ders yönetmeliğinde meslek liseleri 16 saat ekders verilir ve ders programı ona göre yapılır.
mesleki eğitim merkezlerinde 24 saat verilir.
fazladan boşuna derse girmeyin bye
???????????????????
yanlış bence. 24 saat meslek lisesinde de verilir.

dersin adı işbe dir ve ders programında tek ders olarak görülür bölünme olmaz sadece ders içerginde zümre kararı ile alınarak aynı alan içersindeki farklı dersleri farklı hocalar verebilir . ek ders olarak zaten meslek lisesi ögretmeni ne kadar derse girebilirse okadar girer başka şeyler yazıp kafa bulandırmayalım arkadaşlar

denmark' Alıntı:
hocam ders olarak ayrı ayrı bölemezsiniz, seçtiğiniz derslere ait modülleri farklı öğretmenler okutabilir, işletmelerde beceri eğitimi için mesela 5 saatlik bir ders var bunun modüllerini bir öğretmen ,8 saatlik diğer dersin modüllerini bir başka öğretmen okutabilir , tabii dersin adı yine işletmelerde beceri eğitimi olacak
bence de ders olarak 3 e bölemezsiniz ders olarak 3 e böleceksiniz de her ders için 3 er tane sınav mı yapacaksınız.Fakat karnede tek ders görülecek haliyle bu tek ders için 9 tane nav mı yapmış olacaksınız ???

denmark' Alıntı:

yıllık planı hazırlar, öğrencileri gruplara ayırır, 3 günde 8'er saatlik bölümlere ayırır, ayrı ayrı öğretmenler olarak girersiniz.
gelişim tablosu ve önceki 2 yılın modüllerinden yararlanarak yılı tamamlarsınız.
en güzeli öğrenciyi okulunda izni ile okul aile birliği çerçevesinde Teknik Servis hizmeti çalışmaları yaptırmak, dışarı ücretli vs...
hem çalışırlar hemde sizin yükünüz hafifler, bazı yerlerde öğrenciler ilçeye iyi hizmet ediyorlar.

Internet' Alıntı:
denmark' Alıntı:

yıllık planı hazırlar, öğrencileri gruplara ayırır, 3 günde 8'er saatlik bölümlere ayırır, ayrı ayrı öğretmenler olarak girersiniz.
gelişim tablosu ve önceki 2 yılın modüllerinden yararlanarak yılı tamamlarsınız.
en güzeli öğrenciyi okulunda izni ile okul aile birliği çerçevesinde Teknik Servis hizmeti çalışmaları yaptırmak, dışarı ücretli vs...
hem çalışırlar hemde sizin yükünüz hafifler, bazı yerlerde öğrenciler ilçeye iyi hizmet ediyorlar.
..
2 sene önceki konuyu iyi hortlatmışsınız hocam. açıklama iyide birde mesaj tarihine baksaydınız. açıklamayı yapan arkadaş soru sormuyor sorulan soruya açıklama yapıyor zaten....

sero35' Alıntı:
denmark' Alıntı:
bence de ders olarak 3 e bölemezsiniz ders olarak 3 e böleceksiniz de her ders için 3 er tane sınav mı yapacaksınız.Fakat karnede tek ders görülecek haliyle bu tek ders için 9 tane nav mı yapmış olacaksınız ???

ben geçen sene o şekilde yaptım ve toplam 9 sınav yaptım.

Geri