12.sınıf ekders kesintisi

Kodla Büyü

erbaa83

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Liselerde 12.sınıflar rapor alıp okula gelmediklerinde derse giren öğretmenin ekdersi kesilir mi? Bununla ilgili kaynak var mı?

Kesiliyor hocam. Ama hükümet bu yeni teklifte bu konuyla ilgili de teklif sunmuş.
-
Ders görevlerinin çeşitli nedenlerle yerine getirilmemesi veya öğretime değişik nedenlerle ara verilmesi nedeniyle ders görevlerini yerine getiremeyenlerin bu sürelerde varsa ders ve ek ders görevlerini yapmış sayılması.
Şöyle bir teklif var.
Birde ilimde sendika bölge idare mahkemesine bununla ilgili dava açmış ve kazanmış. Yazıyı mebe göndermişler sonuç bekliyorlarmış...

hocam 30 martta hiç öğrencim gelmedi okula daha doğrusu idare öğrencilere izin verdi.bende o gün defteri doldurdum ama fişi imzalamadım iadrede bişey demedi.3 gün önce müfettiş geldi devamsızlıklar için inceleme yapmaya benim boş fişi görmüşler
,öğretmen ek ders yazıldı mı die sormuşlar tabi evet.hemen o günkü ekdersim kesilmiş.yaniiii öğrenci yoksa ekderste yok.

o gün saat 3 e kadar da okulda bekledim.memura verdiklerinden utanmıyorlar bide bu öğretmen geldi bekledi demeden üç kuruşumuza göz dikiyorlar ama yazıklar olsun.hakkımız olsun bişey demiyorum..

fatmakaratasors' Alıntı:
hocam 30 martta hiç öğrencim gelmedi okula daha doğrusu idare öğrencilere izin verdi.bende o gün defteri doldurdum ama fişi imzalamadım iadrede bişey demedi.3 gün önce müfettiş geldi devamsızlıklar için inceleme yapmaya benim boş fişi görmüşler
,öğretmen ek ders yazıldı mı die sormuşlar tabi evet.hemen o günkü ekdersim kesilmiş.yaniiii öğrenci yoksa ekderste yok.

o gün saat 3 e kadar da okulda bekledim.memura verdiklerinden utanmıyorlar bide bu öğretmen geldi bekledi demeden üç kuruşumuza göz dikiyorlar ama yazıklar olsun.hakkımız olsun bişey demiyorum..
Hocam bizede aynı şekilde müfettişler geldi. Öğrenci yoksa defter boş bırakılacak ve ekders verilmeyecek demişmüdür beye. Müfettişler araştırın ekdersinizin kesilmemesi için kaynak temin edin demiş.

:alkis:
g.gif

güncel bir bilgi var mı konuda arkadaşlar?
tabi resmi kaynak göstererek... malum 2.dönem başladı ve sıkıntı başlar artık... (meslek lisesindeyim)

benimde 8 saat dersim var 12. sınıflara. bende de aynı durum var. bu dönem martın sonuna kadar yani sınava kadar bu sorun olacak zannediyorum..

Geri