12.01.2016 Tarihli Toplantı (İstanbul)

Kodla Büyü
Bu arada tüm arkadaşlarıma bir abi yada küçüksem bir kardeş olarak birkaç tavsiye,
1- bu bir çalıştaysa yada panelse durum farklı ama tanıtım etkinliği-toplantı vb. kısmında soru cevabı çok beklemeyin değerli arkadaşlarım.
2- 500 kişinin olduğu bir salonda bir amire Kocaeli - İstanbul arasını 10 dk. ya düşürelim gibi abes birşey bile söyleseniz HMMM bunu biz bir değerlendirelim, elbette olabilir onu çalışalım cevabını alırsınız ve bu unutulur.
3- Böyle durumlar bir üst düzey bürokrata ulaşmak için vesiledir, böyle etkinliklerde o kişilere bilgi notu (3-4 satır ) verilebilir yada en kötü bir boşlukta yakalanabilir sözlü söylenebilir.
Örnek: Bugün Yegitek Genel Müdürümüz program sırasında iki kere dışarı çıktı, birşeyler söylemek için gelen onu kollar birebirde yakalar. İkinci çıkışında bir şube müdürü(sanırım okul müdürü ama görevlendirme ile şube müdürü olmuş) genel müdürü yakaladı 45 saniye - 1 dakika da anlattı derdini, genel müdür kartınız var mı dedi.

Yani niyeti gerçekten ciddi olan girişi sırasında olur - iki kere çıktığında olur - program bitince 10 dk salonda kaldılar o sırada olabilir Sayın Genel Müdürüm bir dakikanız var mı der ve (Bu yeni yazı ile ......... en fazla 3 cümle ....... sıkıntılarımız oldu) derdi. Hiç birşey olmasa genel müdür bey il ekibine döner saha da sıkıntı varsa bunu bize raporlaryın ne olur anlayalım derdi. Bu sefer kaçtı bir dahakilerde olur inşallah.

Bahadır1980' Alıntı:
Deyinki hocam biz bilişim öğretmenleri olarak bu görevlendirme yazısı ve koşullatından memnun değiliz. Müfettiş bile derse giremezken ben nasıl derse girebilirim. 8 sınıftan az okula görevlendirme yok alt sınır var ama üst sınır konmamış. Ayrıca 100 saate Btr olunuyorsa 100 saatte Rehber öğretmen de olunur açın kursunu boş olan nice okullar Rehber öğretmene kavuşsun.... ve daha nelerrr nelerrr...
Bahadır öğretmenim;
Deyinki hocam biz bilişim öğretmenleri olarak bu görevlendirme yazısı ve koşullatından memnun değiliz. = Bu cümle vakit kaybettirir hiç gerek yok neyin değişmesini istiyoruz o söylenmeli.
Müfettiş bile derse giremezken ben nasıl derse girebilirim. = Biz bakanlık olarak yazdık bunu il müdürleriniz halletsin hocam der kalırız ortada.
8 sınıftan az okula görevlendirme yok alt sınır var ama üst sınır konmamış. = Bu cuk olmuş gibi niyet çok net anlatılıyor.
Ayrıca 100 saate Btr olunuyorsa 100 saatte Rehber öğretmen de olunur açın kursunu boş olan nice okullar Rehber öğretmene kavuşsun.... = Rehber Öğretmenlerle ilgili düzenlemeyi Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğü yapıyor hocam bu söylediğinizi CELİL Bey'e( o kurumun genel müdürü)

Bunlar sayın genel müdüre söyleyin öğretmen olarak siz tatmin olursunuz ama branşa hiçbir katkısı olmaz bu söylediklerinizin. 8 sınıf cümlesi hariç bu arada o tam böyle bir konuşmaya uygun.

hamit hocam teşekkür ettim..ufkumu açtın...bundan sonra toplantılarda tuttuğumu kenara çekip derdimi anlatacağım....bazen bir cümle bile söylesek kardır :)

only61' Alıntı:
hamit hocam teşekkür ettim..ufkumu açtın...bundan sonra toplantılarda tuttuğumu kenara çekip derdimi anlatacağım....bazen bir cümle bile söylesek kardır :)
Elbette hocam;
Dil olarak olabildiğince eleştirel değil olumlu dil seçin,
Beyoğlunda yaptığımız hizmetiçi eğitimlerde konuşmuştuk asansör konuşmalarına bakın 2 en fazla 3 cümlede derdinizi anlatın ve
ilgiyi alırsanız kişiyi kaçırmadan teşekkür ettikten sonra bununla ilgili küçük bir rapor hazırlamamı isterseneniz memnuniyetle vb. ile bitirin.
Koca salonda 20 dakikada soru sormanızdan daha etkili olur hocam.

ist_koord' Alıntı:
only61' Alıntı:
ben de katılacağım toplantıya...norm konusunu dile getiririz eyvallah ama bu konu daha çok talim terbiye ve maliye ile ilgili...çünkü her defasında mazeret olarak bunu öne sürdüler...muhtemelen yine aynı şeyi diyecekler...bi ara teknoloji bakanı kodlama dersi olmalı demişti belki ordan olaya girebiliriz...ama toplantı eba üzerine...bize eba yı tanıtın kullandırın gibi şeyler söyleyecekler...şahsen bizim okuldaki öğretmenler eba yı kullanıyor hatta eba benzeri kaynakları da kullanıyorlar ama eba ağırlıklı değil..ebadan daha iyi kaynaklar var..ama illa eba diye tutturmaları ilginç..
Onur Hocam;

Öncelikle bir konuyu açıklığa kavuşturalım norm ile ilgili Sayın YEGİTEK genel müdürüne birşey sormanın bir esprisi olmaz bu konu temelde Personel Genel Müdürlüğüne ait bir mevzu.

Okuldaki öğrenci size hocam matematik sınavları çok zor bunları 4 tane yapalım daha kolay olur demekle YEGİTEK genel müdürümüze norm işini çözelim demek aynı gibi düşünün :)

İkinci konu dersin içeriği ve müfredat BT dersinin içeriği veya kodlama eğitimi ile ilgili Sayın YEGİTEK genel müdürüne birşey sormanın da esprisi yok o kısımda dediğin gibi Talim Terbiye'nin işi.

İşin ilginci bizler teknolojiye aşina bir zümreyiz ve web siteleri bas bas İstanbul İl Müdürümüzün Talim Terbiye Kurulu Başkanı olacağını söyledi, esas onun yanına gidilse daha sağlıklı olurdu.

Norm ve ders konusu belki yegitekin işi değil kısmen bende katılıyorum. peki yeni FTR yazısı ile ilgili sıkıntılar gündeme gelmedi mi?..

Gelmedi hocam,
sıkıntıdan kastınız 8 derslik kısmı ise bende özellikle uç ilçelerdeki arkadaşlardan öyle bir atak bekledim ama kimse buna niyetlenmedi yada daha doğru bir ifadeyle fırsat olmadı.
Etkinlikte bilgilendirme etkinliğiydi yani panel vb. olmadığı için soru cevap yoktu.
Halbuki burada da öneriler hazırlanması vb. başlıklar hazırlanmıştı bu işlemiş olsaydı önerileri&sorunları ilk elden Sayın Genel Müdüre verme fırsatı vardı bu seferlik kaçtı maalesef.

Maalesef böyle bir fırsat tanınmadı.Açılış konuşmaları ve Eba tanıtım sunumundan hemen sonra, hiçbir şeye fırsat kalmadan plaket ve fotoğraf aşamasına geçildi maalesef. Zaten o anda salon boşaldı. Uzak ilçelerden gelen servisler kalkınca bizler de gitmek zorunda kaldık. İllaki bize de söz hakkı düşer diyorduk ama olmadı :|

O kadar BT öğretmeni oraya getirtilmişken,sunumu yapılan Eba hakkındaki görüşleri alınabilirdi. Bilgilendirme etkinliğinde soru olmaz diye bir yasa yok bildiğim kadarıyla. Belki anlaşılmayan bir nokta vardı, belki eleştirilecek; yanlış yapılmış bir proje bölümü vardı. Ayrıca soru olmayan bilgilendirme toplantısında çok da güzel ödül vererek gönül kazanmayı biliyorsunuz. Vereceğiniz bir ödül varsa, ödül töreni düzenleyin ve bizleri 3-4 saatlik trafik çilesine sokmayın lütfen.

@ist_koord madem ki bu forumda öneriler hazırlandığını biliyordunuz; birebir sürekli iletişim fırsatınız vardı Yegitek Genel Müdürü ile. Acaba sorunlarımızdan bahsettiniz mi?

miraz' Alıntı:
Maalesef böyle bir fırsat tanınmadı.Açılış konuşmaları ve Eba tanıtım sunumundan hemen sonra, hiçbir şeye fırsat kalmadan plaket ve fotoğraf aşamasına geçildi maalesef. Zaten o anda salon boşaldı. Uzak ilçelerden gelen servisler kalkınca bizler de gitmek zorunda kaldık. İllaki bize de söz hakkı düşer diyorduk ama olmadı :|

O kadar BT öğretmeni oraya getirtilmişken,sunumu yapılan Eba hakkındaki görüşleri alınabilirdi. Bilgilendirme etkinliğinde soru olmaz diye bir yasa yok bildiğim kadarıyla. Belki anlaşılmayan bir nokta vardı, belki eleştirilecek; yanlış yapılmış bir proje bölümü vardı. Ayrıca soru olmayan bilgilendirme toplantısında çok da güzel ödül vererek gönül kazanmayı biliyorsunuz. Vereceğiniz bir ödül varsa, ödül töreni düzenleyin ve bizleri 3-4 saatlik trafik çilesine sokmayın lütfen.

@ist_koord madem ki bu forumda öneriler hazırlandığını biliyordunuz; birebir sürekli iletişim fırsatınız vardı Yegitek Genel Müdürü ile. Acaba sorunlarımızdan bahsettiniz mi?
Miraz hocam sorunuza basit bir örnek vereyim;

6. sınıflara çok kazık bir sınav yaptınız herkes dertli kimse yanınıza gelmiyor sonra 5. sınıftan bir çocuk yanınıza geliyor hocam 6. sınıflara yaptığınız sınavla ilgili birşeyler söyleyecektim diyor o çocuğa cevabınız ne olurdu???

Benim cevabımı paylaşayım "evladım 6. sınıflarda 357 tane öğrenci var onların ağzı yok mu,sıkıntı varsa onlar gelir kendi söyler. Hadi senin de bir sürü derdin vardır onlarla ilgilen" derdim.

ist_koord' Alıntı:
miraz' Alıntı:

6. sınıflara çok kazık bir sınav yaptınız herkes dertli kimse yanınıza gelmiyor sonra 5. sınıftan bir çocuk yanınıza geliyor hocam 6. sınıflara yaptığınız sınavla ilgili birşeyler söyleyecektim diyor o çocuğa cevabınız ne olurdu???

Benim cevabımı paylaşayım "evladım 6. sınıflarda 357 tane öğrenci var onların ağzı yok mu,sıkıntı varsa onlar gelir kendi söyler. Hadi senin de bir sürü derdin vardır onlarla ilgilen" derdim.
bunlar sizin sorununuz beni ilgilendirmez diyorsunuz yani!!!

@ist_koord:
İlçe koordinatörünün görevlerinden biri, (bildiğim kadarıyla) BT Rehber öğremenlerinin çalışmalarını düzenli bir şekilde yürütmesinde koordinasyonu sağlamak ve yaşadıkları sorunların çözüme kavuşturulmasına yardımcı olmaktır.

Aynı şekilde il koordinatörü de BT Rehber öğretmenlerin sorunlarının çözüm mercilerinden biridir. Yani bu onun da görevidir. Biz BTR Görev Esaslarında itiraz ettiğimiz noktaları ilçe koordinatörüne aktardık. Siz de itiraz edilen noktaları çok iyi biliyorsunuz. Yani bu sorunlarımızı üst kurumlara aktarmak ve çözüme kavuşturulmasını sağlamak acaba size de düşmez mi? Yani sizin en doğal yapmanız gereken görevlerinizden bir değil midir? Kaldı ki siz de BT öğretmenisiniz. Bizim şuan reddettiğimiz maddeler, yarın sizin de mağdur duruma düşmenize sebep olamaz mı? Nihayetinde hepimiz 6-12 aylık görevlendirmelerle çalıştırılıyoruz. (Verdiğiniz örneği yanlış buluyorum. Siz il koordinatörü değil; BT öğretmenisiniz aslen, yani 6.sınıf öğrencisi)

Ayrıca sunucusu olduğunuz bu program boyunca isteseydiniz bize söz hakkı verebilirdiniz; ya da sorunlarımızı sahneden bir kaç cümle ile bile olsa dile getirebilirdiniz. Bu konuda size çok kırıldım, bilin. Ama yapmadınız. Soru almayarak yapısını koruduğunuz Bilgilendirme Toplantısını, üst makamdakilere ödül vererek ihlal ettiniz. BT öğretmenlerini sadece alkışlatmak ve etkinliğinizi Twitter'da TT listesine sokmak için kullandığınızı düşünüyorum. Açıkçası orada kendimi kullanılmış hissettim. EBA üzerinden paylaşılacak bir video ile orada yapılan sunum çok daha rahat imkanlarla da verilebilirdi. O kadar okulun bir gün boyunca BTRsiz kalmasına da neden oldunuz ve de derslerin boş geçmesine.

Sayın hocam; BTR olarak okulumuzun ve okulumuzdaki öğretmenlerin, görevimizle ilgili her türlü sorununu çözmeye zorunlu olduğumuz gibi; sizler de bizim yaşadığımız sorunlarla ilgilenmelisiniz.

- "Hocam sizin sorununuz bilgisayarla veya Fatih projesi ile ilgili değil; MEB ile, Talim Terbiye ile, Maliye ile, Yeğitek ile ilgilidir. Beni ilgilendirmez, kendi başınızın çaresine bakın" diyorsunuz anladığım kadarıyla.

Ben 2. dönem BTR görevlendirmesi istemeyeceğim, bundan sonra bu şartlar altında istemeyi de düşünmüyorum.
Sizin BT öğretmenlerinin haklarını korumadığınızı ve sadece kendi bulunduğunuz konumu sağlamlaştırmaya çalıştığınızı düşünüyorum. Kendinizden üst makamdakilere karşı gereken saygıyı gösterirken; sorumlu olduğunuz öğretmenlere karşı kayıtsız kalıyor ve bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyorsunuz.

Umarım söylediklerimi bir dost eleştirisi olarak algılar ve bundan sonra yapacaklarınızla beni yanıltırsınız.
Görevinizde başarılar. Sağlıcakla kalın.

denizci' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
miraz' Alıntı:

bunlar sizin sorununuz beni ilgilendirmez diyorsunuz yani!!!

Hocam örneği dikkatli okursanız kendimi 5. sınıf öğrencisi yerine koymuşum ve 6. sınıf öğrencileri ile ilgili bir sorundan bahsediyorum okulun doğası gereği her 5. sınıf öğrencisi birgün 6. sınıf öğrencisi olur yani verdim örnekte bunlar sizin sorununuz beni ilgilendirmez diye birşey yok sadece karşımdaki öğretmen o sırada evladım 6. sınıf öğrencileri nerede demez mi diyorum?
Bence siz farklı yorumlayarak manipüle ediyorsunuz?

Aynı soruyu size de sorayım 5. sınıf öğrencisi gelip 6. sınıflarla ilgili soru sorsa siz evladım 6. sınıftaki abilerin gelsin der misiniz/ demez misiniz?

miraz' Alıntı:
@ist_koord:
İlçe koordinatörünün görevlerinden biri, (bildiğim kadarıyla) BT Rehber öğremenlerinin çalışmalarını düzenli bir şekilde yürütmesinde koordinasyonu sağlamak ve yaşadıkları sorunların çözüme kavuşturulmasına yardımcı olmaktır.

Aynı şekilde il koordinatörü de BT Rehber öğretmenlerin sorunlarının çözüm mercilerinden biridir. Yani bu onun da görevidir. Biz BTR Görev Esaslarında itiraz ettiğimiz noktaları ilçe koordinatörüne aktardık. Siz de itiraz edilen noktaları çok iyi biliyorsunuz. Yani bu sorunlarımızı üst kurumlara aktarmak ve çözüme kavuşturulmasını sağlamak acaba size de düşmez mi? Yani sizin en doğal yapmanız gereken görevlerinizden bir değil midir? Kaldı ki siz de BT öğretmenisiniz. Bizim şuan reddettiğimiz maddeler, yarın sizin de mağdur duruma düşmenize sebep olamaz mı? Nihayetinde hepimiz 6-12 aylık görevlendirmelerle çalıştırılıyoruz. (Verdiğiniz örneği yanlış buluyorum. Siz il koordinatörü değil; BT öğretmenisiniz aslen, yani 6.sınıf öğrencisi)

Ayrıca sunucusu olduğunuz bu program boyunca isteseydiniz bize söz hakkı verebilirdiniz; ya da sorunlarımızı sahneden bir kaç cümle ile bile olsa dile getirebilirdiniz. Bu konuda size çok kırıldım, bilin. Ama yapmadınız. Soru almayarak yapısını koruduğunuz Bilgilendirme Toplantısını, üst makamdakilere ödül vererek ihlal ettiniz. BT öğretmenlerini sadece alkışlatmak ve etkinliğinizi Twitter'da TT listesine sokmak için kullandığınızı düşünüyorum. Açıkçası orada kendimi kullanılmış hissettim. EBA üzerinden paylaşılacak bir video ile orada yapılan sunum çok daha rahat imkanlarla da verilebilirdi. O kadar okulun bir gün boyunca BTRsiz kalmasına da neden oldunuz ve de derslerin boş geçmesine.

Sayın hocam; BTR olarak okulumuzun ve okulumuzdaki öğretmenlerin, görevimizle ilgili her türlü sorununu çözmeye zorunlu olduğumuz gibi; sizler de bizim yaşadığımız sorunlarla ilgilenmelisiniz.

- "Hocam sizin sorununuz bilgisayarla veya Fatih projesi ile ilgili değil; MEB ile, Talim Terbiye ile, Maliye ile, Yeğitek ile ilgilidir. Beni ilgilendirmez, kendi başınızın çaresine bakın" diyorsunuz anladığım kadarıyla.

Ben 2. dönem BTR görevlendirmesi istemeyeceğim, bundan sonra bu şartlar altında istemeyi de düşünmüyorum.
Sizin BT öğretmenlerinin haklarını korumadığınızı ve sadece kendi bulunduğunuz konumu sağlamlaştırmaya çalıştığınızı düşünüyorum. Kendinizden üst makamdakilere karşı gereken saygıyı gösterirken; sorumlu olduğunuz öğretmenlere karşı kayıtsız kalıyor ve bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyorsunuz.

Umarım söylediklerimi bir dost eleştirisi olarak algılar ve bundan sonra yapacaklarınızla beni yanıltırsınız.
Görevinizde başarılar. Sağlıcakla kalın.

Hocam yazınızın kalanına geçmeden kavramsal yanılgıyı düzeltelim gelin 2012 yılından itibaren yapılan görevlendirmelerde ilçe koordinatörü diye bir kavram bulunmamaktadır.Görev esaslarını sizinle buradan paylaşıyorum.

05 OCAK – 30 HAZİRAN 2015 TARİHLERİ ARASINDA GÖREVLENDİRİLEN FATİH PROJESİ EĞİTMENLERİ GÖREVLENDİRME VE ÇALIŞMA ESASLARI
1. İl/İlçe millî eğitim müdürlüklerine ve uzaktan eğitim merkezlerine (UZEM) görevlendirilen öğretmenler, görevlendirildikleri il millî eğitim müdürlüklerinin FATİH Projesi’nden sorumlu müdür yardımcısı/şube müdürü sorumluluğunda çalışacaklardır.
2. İl/İlçe millî eğitim müdürlüklerine ve uzaktan eğitim merkezlerine (UZEM) görevlendirilen öğretmenlere; eğitimlere hazırlık, planlama, yürütme faaliyetleri için il/ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından uygun çalışma ortamı sağlanacaktır. UZEM’lerde uygun çalışma ortamı sağlanamaması durumunda öğretmenler çalışmalarını il/ilçe millî eğitim müdürlüklerinden veya sağlanan uygun çalışma ortamlarından yürütebileceklerdir.
3. İl millî eğitim müdürlükleri tarafından, görevlendirilen öğretmenlere ilçe sorumlulukları eşit şekilde dağıtılacaktır.
4. Görevlendirilen öğretmenler sorumlu oldukları birimin mesai saatlerine tabidirler ve yıllık izinleri görev yaptıkları birimlerin çalışma esasları doğrultusunda belirlenir. Mesai saatleri içerisinde verilen FATİH Projesi kapsamındaki kurslarda, kurs onayında belirtilen saatler doğrultusunda çalışacaklardır.
5. Görevlendirilen Ek-1 listedeki öğretmenlere, mesai saatleri içerisinde yapılan hizmetiçi eğitim faaliyetleri için ayrıca ek ders ücreti ödenmeyecektir. Bu öğretmenler tarafından verilebilecek proje eğitimi başka bir eğitim görevlisine ek ders ücreti karşılığı verilmeyecektir.
6. Görevlendirilen öğretmenlerin öncelikli görevi, proje kapsamındaki kurslarda eğitim görevlisi olarak görev yapmaktır. Eğitim planlamaları; her öğretmenin görevlendirilme dönemi içerisinde en az 6 (altı) “FATİH Projesi-Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu” verecek şekilde yapılacaktır.
7. Görevlendirilen öğretmenler eğitim dışındaki zamanlarda FATİH Projesi bileşenleri kapsamında verilecek görevleri yürüteceklerdir. Ancak bu görevler eğitim görevlerini aksatmatmayacak şekilde planlanacaktır.
8. Bu öğretmenlere, FATİH Projesi kapsamındaki eğitimler tamamlanmadan farklı eğitim görevleri verilmeyecektir.
9. Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörü, FATİH projesi kapsamında yapılacak olan eğitimlerin planlanması, uygulanması ve proje bileşenleri kapsamındaki işlerin yürütülmesine yönelik koordinasyonu bağlı bulunduğu müdür yardımcısı/şube müdürü sorumluluğunda sağlar.
10. Bakanlık Makamından alınan onayla görevlendirilen Ek-1 listedeki öğretmenlere Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından tanımlanan FATİH Projesi kapsamındaki görevler dışında başka görev verilmez.
11. Görevlendirilen öğretmenlerin görevleri süresince yürüttüğü faaliyetlerle ilgili performansları, sorumlu müdür yardımcısı/şube müdürü, hizmetiçi eğitimden sorumlu müdür yardımcısı/şube müdürü, maarif müfettişi ve bilişim teknolojileri il koordinatöründen oluşan komisyon tarafından değerlendirilir. Yapılan değerlendirme sonunda yeterli performansı gösteremediği anlaşılan öğretmenlerin görevlendirilmemesi gerekçeleriyle birlikte teklif edilir.

Bakın şahsen ben bu konuyla ilgili değilim demiyorum ama siz bunu görev esasları üzerinden benim bir zorunluluğum yapmışsınız ya hangi görev esası onu belirtmenizi istiyorum.
Umuyorum ki bu söylediklerinizin sizin çıkarımlarınız olduğu konusunda buluşabiliriz.

Diğer yazdıklarınıza ayrıca itina ile cevap vereceğim.

Hocam merak ediyrm bransiniz nedir cok aktifsiniz burada simdi neden sormadiginizi anlatiysnz bazi yazilarinizda yeni yazinin sikinti yaratmadigini sorun cozmede yazi neyse onu uygularim havasinda bu gorunuse gore istanbulda gorev isteyeceklere yada sikinti ciktiginda nasil yardimci oluysnuz merak ediyrm

Hocam biraz karışık yazmışsınız ama
branşım ile ilgili Ege Üniversitesi BÖTE mezunuyum sık sık yazdım gene yazayım liseden sınıf arkadaşım en yakın arkadaşım izmir'de BT öğretmeni erkek kardeşim rize'de BT öğretmeni(henüz aday öğretmen) buradan nereye gitmek istediğinizi de merak ettim açıkçası,
burada neden sormadığımı anlatmadım salonda 357 tane BT öğretmeni var şu anda sorunu yaşayanların öncelikle sorunu anlatması gerekmez miydi? diye soruyorum,
o salondaki 357 öğretmenin anlatması gerekmezdi öncelikle siz anlatmalıydınız diyorsanız bunun ne kadar dürüst bir tutum olduğunu da ayrıca konuşalım,

çıkan yada çıkacak sıkıntıyı açıkça yazarsanız yardımcı olabilir miyim yada nasıl yardımcı olabilirim açıklamaya çalışırım.

ist_koord' Alıntı:
Bakın şahsen ben bu konuyla ilgili değilim demiyorum ama siz bunu görev esasları üzerinden benim bir zorunluluğum yapmışsınız ya hangi görev esası onu belirtmenizi istiyorum.
Umuyorum ki bu söylediklerinizin sizin çıkarımlarınız olduğu konusunda buluşabiliriz.

Diğer yazdıklarınıza ayrıca itina ile cevap vereceğim.

Görev esaslarınızı, sizı yazınca okudum. Evet kağıt üzerinde bir zorunluluğunuz olmadığı yazıyor. Siz sanırım alışkanlıktan olsa gerek her şeyi sadece resmi sınırlarla ele alıyor, öyle yorumluyor ve ona göre çıkarım yapıyorsunuz göreviniz gereği.

BTR'nin, BT sınıfında bulunan PC ler ve okuldaki ET'ler dışında olan bilgisayarlarda (idari odalar, rehberlik servisi, öğretmenler odası vb...) meydana gelen herhangi bir sorunu çözme zorunluluğu var mı?
Diyelim ki müdür yardımcısı karne çıkaracak ve bilgisayar açılmıyor. Ya da müdürün yazıcısında bir sorun oluştu.Öğretmenler odasındaki PC'ler internete bağlanmıyor vb..
Eğer sizin bakış açınızla yaklaşırsak; BTR nin "Benim görev esaslarımda yazmıyor, servis çağırın yada ne haliniz varsa görün" demesi gerekiyor. Halbuki bence BTR bu arızaları elinden geldiğince çözmelidir. Çözme bilgi ve becerisi varsa; çözmek zorundadır. Okuldaki işleyişin sürmesi ve devletin menfaati için yapılması gereken insani bir davranıştır bu, yazılı görevi olmasa da zorunlu doğal görevidir.

Evet, BTR'nin sorunlarının çözümünün, il ve ilçe koordinatörünün en doğal görevi olduğunu ve bunun çözümünü sağlamaya mecbur olduğunu ben kendi kanaatimle çıkardım. Hala da aynı görüşteyim. (Ayrıca bizler ilçe koordinatörüne "ilçe koordinatörü" diyoruz. Resmiyette adı farklı olabilse de hala BTR dediğimiz gibi.)

Size yönelik yaptığım diğer eleştiri ve suçlamalara itina ile yazacağınız cevaplarınızı bekliyorum.

Konuya dahil olmak istemezdim ama miraz hocama sonuna kadar katiliyorum. ist_koord adina samimiyet eksikligi var kanimca. Istese herhangi bir btr arkadas konuyu genel mudure acabililecekse koord. arkadas da acabilirdi. Bu arada istanbulda degilim, gorevlendirme yazisi benim adima cok sorun degil, ama magdur arkadaslar adina uzuldum. O toplantidaki ortami az cok hayal edebiliyorum. Anladigim kadariyla genis katilimli bir odul toreni havasinda bir ortam vardi.

Geri