12.01.2016 Tarihli Toplantı (İstanbul)

Kodla Büyü

miraz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
12 Ocak 2016 Salı günü İstanbul - Yenibosna'da YEĞİTEK Genel Müdürü'nün de katılacağı genel bir toplantı yapılacak BTR'ler ile.
Yegitek'e direkt olarak sesimizi duyurmak her zaman mümkün olmuyor malum. Bu toplantı, yaşadığımız zorlukları dile getirmek ve isteklerimizi belirtmek için yüz yüze bir fırsattır .
Toplantı EBA üzerine ama sanırım BTR mevzusu muhakkak açılacaktır. Eğer toplantıda bizlere söz hakkı verilirse neleri (az ve öz olarak) dile getirelim dersiniz?
Toplantıya katılacak arkadaşlar; yarın sesimizi duyuralım lütfen.

Ekli dosyalar

• toplantı_acil.jpg
    toplantı_acil.jpg
    428.2 KB · Görüntüleme: 2,047
aklımızdaki en büyük sorun olan norm olayını dile getirmek şart oldu hocam. zira ben 1 ay sonramı göremiyorum şahsen, çünkü her an resen atamam yapılabilir ve koca büyükşehir içinde kendimi aklımın ucundan bile geçmeyen bi yerde bulabilirm. Etkileşimli Tahtalar için ortaokul öğretmenlerine kurs planladım, bi kaç güne resen atamam yapılırsa onlarda ne olacak bilmiyorum ve şu anda planlama yapmayı durdurdum.. böyle bi ortamda verim bekliyorlar mı acaba binlerce BTR'den.

Ne yazık ki, bazen üzüm yemek yerine göz korkutmak amaçlı da bazı şeyler yapılabiliyor. Hayırlısı bakalım.

Umarım toplantıda sorunlarımızı dile getirip tartışabilecegimiz bir ortam olur.

Yeni yönetmelikteki işini yapmayan ftr nin görevden alınacağı bir daha görev verilmeyeceği gibi tehlikeli bir ibare var. Bu adam kayırmacılığın ve müdürlerin bizlere daha fazla görevimiz olmayan angarya yüklemesinin önünü açacaktır.

Görevlendirmele şartları daha ayrıntılı yazılmalı örneğin benim okulumda bina ortaokulun olduğu için 16 tahta 14 şube var fakat ortaokulun 7 ilkokul 7 şube. Yönetmeliğe göre 8 şube ölçüsüne takılıyorum.

Aslında söylenecek şey çok keşke imkanımız olsa da bizde gelebilsek

efendim bizim düşüncemiz bu ama siz daha iyisini bilirsiniz gibi cümleler sarfedilmezse istediğinizi söyleyin BİLİŞİMCİLERİN HAKKI ÖDENMEZ

Umarım "fatih projesi ve eba yurumuyor. Suçlusu da sizlersiniz" icerikli bir toplanti olmaz.

Arkadaşlar bu çok iyi bir fırsat, Dinçer ATEŞ öğretmen kökenli bir genel müdür ve kendisi iletişimde çok rahattır, derdimizi,sıkıntılarımızı rahat bir şekilde söyleyebilirsiniz. Toplantı esnasında olmasa bile daha sonra birebirde mutlaka yanına uğramanızı tavsiye ederim.

Hocam orada görevini yapmayan BTRye bir daha görev verilmeyecek ibaresini bir şartla kalmasını isteyin, Muayeneleri sağlıklı yapmayan, BTR görevlendirmelerini zamanında yapmayan vs eğiticilere bir daha görev verilmesin.

13 yıldır ülkede bir çok şey değişti. Bir bu uygulama düzeltilmedi. İkide bir iki madde değiştirerek iş yapıldığı zannediliyor ne yazıkki.

İyi ki dersim var. İyi ki pırlanta gibi öğrencilerim var. Yoksa erken yaşlanmama sebep olan TEGİTEKe tazminat davası açmam içten değil.

Traji komik olan, bu kadar dinamik bilişimci kadrosunu yıllardır heba etmeleri. Farkındamısınız sayın yetkililer, siber savaşların tam ortasına düştük! İşi ehline, bilişimi gençliğe bırakın da geleceğimizi kurtaralım.

Hocam bence de en büyük problemlerimizden biri bu . Akıllı tahta, tablet, akıllı telefon, internet kısacası altyapı olarak her imkan var fakat bunu faydalı yönde kullanabilecek beceri maalesef öğrencilerimizin büyük çoğunluğunda yok.
Liselerde ezelden beri Bilgisayara Giriş konularını işlemeye mahkum ediliyoruz maalesef. Tabii dersi müdüre seçtirebilirsek :D
Programlama ve tasarım ağırlıklı bir müfredat getirilmesi gerekiyor bence.

İstanbuldaki arkadaşlar şu btrdeki sorunları dile getirip özellikle dersin zorunluluğu konusunu dile getirmesini diliyoruz

Özellikle görevlendirmelerde (zaten kadro olmalı) müdür onayı kaldırılmalı. Bir de şu illerde açılan formatörlük kurslarının tamamen sonlandırılması gerektiği söylenebilir.

Norm olayı asli sorunumuz, kadro vermeseler bile, resen atama dışında tutmalılar bizi, hele liselerde 8 10 saat seçmeli dersle norm açılıyor 6 ay sonra norm fazlası !

Dersimiz seçmeli değil zorunlu Olmalı kodlama dersini zorunlu olarak getirilmeli. Orta okulda ders yükü 22 saatin üstünde olunca insan ister istemez formatörlük yapmakta zorlanıyor. 22 saat ders üstü 2. Norm açılmalı norm fazlası olsak bile resen olmamalı ilçe içinde mutlaka görevlendirme yapılmalı büyük şehirlerde bir ilçeden başka ilçeye gitmek çok zor olabiliyor km olarak bakılmamalı.

ben de katılacağım toplantıya...norm konusunu dile getiririz eyvallah ama bu konu daha çok talim terbiye ve maliye ile ilgili...çünkü her defasında mazeret olarak bunu öne sürdüler...muhtemelen yine aynı şeyi diyecekler...bi ara teknoloji bakanı kodlama dersi olmalı demişti belki ordan olaya girebiliriz...ama toplantı eba üzerine...bize eba yı tanıtın kullandırın gibi şeyler söyleyecekler...şahsen bizim okuldaki öğretmenler eba yı kullanıyor hatta eba benzeri kaynakları da kullanıyorlar ama eba ağırlıklı değil..ebadan daha iyi kaynaklar var..ama illa eba diye tutturmaları ilginç..

hocam ben edmodo kullanıyorum mobil cihazlar içinde uygulaması var bildirim gönderiyor vs. eba için tavsiye mobil uygulama yapsınlar. eba sosyal ağı kurulsun.

Toplantıya katıldım. Bize soru sorusu olan var mı diye soran olmadı. Sanki arka fon olarak kullanıldık. Tüm İstanbuldaki BTR lerin tek yerde toplanması biraz zorlayıcı oldu. Yapılan tanıtım EBA nın yeniliklerinin anlatılması ile ilgiliydi. Bu yenilikleri bir video ile anlatsalardı da bu kadar BTR yi çağırmasalardı. Neredeyse teknolojiyi en iyi kullanan öğretmen gruplarından olan BTR ler hala bir mekandan toplanarak toplantı yapılıyor. Telekonferans ya da internet üzerinden acaba bu toplantılar yapılamaz mıydı?

Tek vasıta ile 4 saatte gittik, 3 vasıta ile 2.5 saatte döndük. Bizim için yorucu bir gün oldu. Ama benim anladığım; Yeğitek müdürü, İl milli eğitim müdürü ve ilçe milli eğitim müdürü hepsinin orda olması ve bizlerin de orada olmamızı istemeleri fatih projesine verilen önemin görülmesini istemeleri ve tüm paydaşların bir araya gelmesi gibi değerlendiriyorum.

only61' Alıntı:
ben de katılacağım toplantıya...norm konusunu dile getiririz eyvallah ama bu konu daha çok talim terbiye ve maliye ile ilgili...çünkü her defasında mazeret olarak bunu öne sürdüler...muhtemelen yine aynı şeyi diyecekler...bi ara teknoloji bakanı kodlama dersi olmalı demişti belki ordan olaya girebiliriz...ama toplantı eba üzerine...bize eba yı tanıtın kullandırın gibi şeyler söyleyecekler...şahsen bizim okuldaki öğretmenler eba yı kullanıyor hatta eba benzeri kaynakları da kullanıyorlar ama eba ağırlıklı değil..ebadan daha iyi kaynaklar var..ama illa eba diye tutturmaları ilginç..
Onur Hocam;

Öncelikle bir konuyu açıklığa kavuşturalım norm ile ilgili Sayın YEGİTEK genel müdürüne birşey sormanın bir esprisi olmaz bu konu temelde Personel Genel Müdürlüğüne ait bir mevzu.

Okuldaki öğrenci size hocam matematik sınavları çok zor bunları 4 tane yapalım daha kolay olur demekle YEGİTEK genel müdürümüze norm işini çözelim demek aynı gibi düşünün :)

İkinci konu dersin içeriği ve müfredat BT dersinin içeriği veya kodlama eğitimi ile ilgili Sayın YEGİTEK genel müdürüne birşey sormanın da esprisi yok o kısımda dediğin gibi Talim Terbiye'nin işi.

İşin ilginci bizler teknolojiye aşina bir zümreyiz ve web siteleri bas bas İstanbul İl Müdürümüzün Talim Terbiye Kurulu Başkanı olacağını söyledi, esas onun yanına gidilse daha sağlıklı olurdu.

esdiyare' Alıntı:
Toplantıya katıldım. Bize soru sorusu olan var mı diye soran olmadı. Sanki arka fon olarak kullanıldık. Tüm İstanbuldaki BTR lerin tek yerde toplanması biraz zorlayıcı oldu. Yapılan tanıtım EBA nın yeniliklerinin anlatılması ile ilgiliydi. Bu yenilikleri bir video ile anlatsalardı da bu kadar BTR yi çağırmasalardı. Neredeyse teknolojiyi en iyi kullanan öğretmen gruplarından olan BTR ler hala bir mekandan toplanarak toplantı yapılıyor. Telekonferans ya da internet üzerinden acaba bu toplantılar yapılamaz mıydı?
Sayın hocam;

Bu sistemlerin ana hedefi kimdir öğrenci,
eğer bir arka fona ihtiyaç olsaydı sizleri o canım ilçelerinizden sadece fon olun diye yorar mıydık,
o okuldaki öğrencileri doldurun salona derdik 800 kişilik salonu komple doldururduk,
yada bakırköy-bahçelievler-küçükçekmece 250 öğretmen gönderin derdik gene dolardı o salon,
sadece arka fon olun diye çağırılmış olmanız bu açıklamadan sonra hala size mantıklı geliyor mu??

İkinci kısım bu toplantı daha küçük bir salonda 39 ilçe müdürü ile kolayca yapılırdı,
yada Milli Eğitimin kendi binasında 39 ilçe müdürü 39 şube müdürü toplanırdı olur biterdi,
akşamın bilmem kaçına kadar o salonda yapılacak diye yok kürsüsü yok giriş yönlendirmesi uğraşılmazdı,
Sizlere de bir video gönderilirdi hatta gerek bile yok çünkü hep söylüyorum teknoloji öğretilmez deneyerek öğrenilir,
burada esas soru şu
O ZAMAN İLÇE MÜDÜRLERİNE, ŞUBE MÜDÜRLERİNE
KİM "Bu salonda bulunan BT REHBER Öğretmenler bu işleyiş için çok önemli diyecekti"

Lütfen biraz daha düşünelim yorum yapmadan.

Deyinki hocam biz bilişim öğretmenleri olarak bu görevlendirme yazısı ve koşullatından memnun değiliz. Müfettiş bile derse giremezken ben nasıl derse girebilirim. 8 sınıftan az okula görevlendirme yok alt sınır var ama üst sınır konmamış. Ayrıca 100 saate Btr olunuyorsa 100 saatte Rehber öğretmen de olunur açın kursunu boş olan nice okullar Rehber öğretmene kavuşsun.... ve daha nelerrr nelerrr...

Geri