100000 TL civarı sıfır araç alsanız ne alırdınız?

Kodla Büyü
Ford minder dizelde otomatik seçeneğindeki yok düz vites aldınız galiba, hayırlı olsun hocam. Muhtemelen sizde benim gibi araştırdınız. Otomatik düşünmediniz mi? Neden bu tercihi yaptınıZ?

Çok araştırdım. Benim için otomatik olmaması önemli değil. Passat la arasında gittim geldim ama mondeo passata gore üst sekment diye bilirim. Çok güzel araba. Birde fordun 2. El garantisi var.

Hocam otomatik olmazsa olmazın değilse tiguan 1.6 dizel trendline 101.000 comfortline 109.000. 100000 gibi rakamlara çıkıp c sınıfı bir araba almak büyük hata olur. Suv veya d sınıfı bir araç alın bence.

Re: Ynt: 100000 TL civarı sıfır araç alsanız ne alırdınız?

bidene' Alıntı:
Zenginin maşı züğürdün çenesini yoruyor :mrgreen:
Sence Öğretmenler ikiye ayrılıyor. Zengin ve züğürt.
Hepsi performansa göre 3-5-15 bin esnek ve değişken aylık alıyor.

Yada senin her zaman ısrar ettiğin gibi.Öğretmenler zengin.Maaşları iskonto edilmeli.
Şahsi düşüncemdir.
Senin öğretmen olduğundan her zaman kuşku duymuşsundur. Öğretmenlerin zengin olduğunu her defasında forumda belirterek ne yapmaya çalışıyorsun? Anlamadım

muran' Alıntı:
Arkadaşlar, para konusunda eleştiren ve ikinci el araç tavsiye eden arkadaşlar 1600 motor olacak ve sıfır olacak. Bu konuda yorum yaparsanız daha faydalı olur. Örneğin Scoda Octavya otomatik vites sunrooflu Gül'ler donanımlı yerine Vw passat dizel manuel trendine baz donanımlıyı tercih ederim gibi. Yorum yapan arkadaşlara teşekkürler...

yılda maksimum kaç km yapıyorsunuz? 10-15 bin bandında ise 150 hp lik octavia ya da superb mantıklı seçim olacaktır. yeni nesil turbo benzinli araçlar hem ekonomi hem güçlü. 1.4 tsi leon fr ın şehiriçi yakıt değerleri 6-6.5 civarında üstelik daha ilk bakımı yapılmadı bakımdan sonra bir miktar daha düşecektir.
150 hp lik tsi motorlarda act teknolosi olduğu için bir miktar daha ekonomik olabilir.
www.arabalar.com.tr/skoda/superb/2016/1-4-style

http://www.arabalar.com.tr/skoda/octavi ... -style-dsg

o kadar parayı bir araca verecek olsam bu araç kesinlikle premium bir araç olurdu

COBOL' Alıntı:
bidene' Alıntı:
Zenginin maşı züğürdün çenesini yoruyor :mrgreen:
Sence Öğretmenler ikiye ayrılıyor. Zengin ve züğürt.
Hepsi performansa göre 3-5-15 bin esnek ve değişken aylık alıyor.

Yada senin her zaman ısrar ettiğin gibi.Öğretmenler zengin.Maaşları iskonto edilmeli.
Şahsi düşüncemdir.
Senin öğretmen olduğundan her zaman kuşku duymuşsundur. Öğretmenlerin zengin olduğunu her defasında forumda belirterek ne yapmaya çalışıyorsun? Anlamadım
iftirayı ve goygoyu bırak kobol ben nerde öğretmenleri ikiye ayırdım. sen kendi ezikliğinle kendini öğretmenlerden ayırma.
benim öğretmen olup olmadığımı sorgulamak senin haddin bile değil. hadi hodri meydan ben ispatlarsam öğretmen olduğumu sen istifa edecek misin meslekten. delikanlıysan çık karşıma kuşkularını bir kenara bırak hesaplaşalım.
benim öğretmenlerin zengin olduğumla ilgili her defasında belirttiğim mesajları çık göster adamlığını görelim. hadi forum arşivi duruyor. bul o mesajları.
burada çanak mesajlar yazıp saçmalamaya gerek yok.
bu iftiralarını ispatlamadan bence çıkma karşıma..
adamın babadan ev kalmıştır zamanında kira vermiyordur ev alma gayesi yoktur belki karı koca maaşla eski arabayı satıp arabayı yeniliyor. bankalar kredi veriyor adam tek maaşla mı alıyor arabayı. bir kendinize gelin. ne demek oluyor mesleğin ne bu arabayı nasıl alıyorsun. adam hepinizi nüfusunamı aldı evine girip çıkan paranın hesabını tutuyorsunuz. benim okulumdada var öğretmen 90-100 bin liralık arabaya binen.
hadi onu bırakın karı koca çoğunun altında çift araba var siz hangi ülkede yaşıyorsunuz. arkadaş ben ankaradayım bulunduğum yerde evler 250-300 binden başlıyor bunların hepsi mi hırsız nasıl almış evi..
herkesi kendinizle bir tutmayın insanlar hesabını biliyor boğazından gezmesinden kısıp fedakarlık yapıp bir şeyler alıyor. insanların hesabına karışmayın.

Tiguanın dizeli henüz Türkiye'ye gelmedi. Aralıkta gelecekmiş. Qashgai ve Kadjarı test ettim. İçeri fazla ses alıyorlar. Octavya 1.2 ve 1.4 benzinli seçeceğini değerlendiriyorum. Act motor süperb de var. 1.2 110 Ps- 1.4 150 Ps ortalama yakıt tüketimleri 4.8 fabrika verisi ne yakar bilmem. Başlığı araçlarla ilgili açtım. Görüşlerinize önem verdiğim için. Kısır tartışmalar yapmayın lütfen. Bu tip araçları kullananlar görüşlerini yazarsa sevinirim.

Kıymeti kendinden menkul bir varlıksın sen.İspata ne gerek var? Kendin yazmışsın.
" öğretmen rahatlıkla bu 100 milyarlık arabaya alabilir diye" Kendi şerefini kendine ispatlamışsın.Bir de ankaralı olacak. Ev ile araba birmi?
Ev ihtiyaç, araba ise lüks tür.

Değerli hocam bence o fiyat aralığında tavsiyem c180 amg temiz ikinci el yada bmw 5.20D bayilerde çok uygun düşüyor.
Seni emekli edecek araçlar bunlar. Bİr daha mi geleceksin dünyaya :) Ben 5.20D almıştım geçen yıl. artık araç konusunda resmen 5.20D ve diğerleri diyosun.
şimdiden hayırlı olsun arkadaşım.

hocam octavia alacaksan 65.000₺ ye de alırsın. madem 100.000 vereceksen superb al bari.

Dizel tiguanın fiyatı sitesinde var. Bana bayi aralıkta gelecek dedi. Başka bayilerde satılıyor mu! Tiguan 150 act motoru test ettim. Gerçekten güzel. octavya stye modeli ile süberb stye modeli arasında 20000 TL fiyat farkı var. Octavya Full otomatik yerine süberb düz vites başlangıç paketi olsun dersek 3000 TL daha aza geliyor.

Önce öğretmen bu paraya araba alamaz de..
Sonrada 'omo oroboylo ov bor mo orobo lux' de bune çapsızlık tutarsızlık
Adam ister eve yatırır ister arabaya lüxe yatırır parayı.
Sana ne

bidene' Alıntı:
Önce öğretmen bu paraya araba alamaz de..
Sonrada 'omo oroboylo ov bor mo orobo lux' de bune çapsızlık tutarsızlık
Adam ister eve yatırır ister arabaya lüxe yatırır parayı.
Sana ne
Çapsızlık???
İşte kaliten hakkındaki yorumum》☆☆☆☆☆

Yahu espiri yapalım dedik konuyu nereden nereye getirmişsiniz. 100bin tl ye 2.El araba alınacak insan bir kere üst segmentten araba alır. Böyle arabayı almak mesele değil ondan sonraki kaskosu, otoparkı, yedek parçası bakımı mesele. Zenginin malı benim gibi züğürtün çenesini yorar evet ama bunlar bailı başına birer yük. Üye profilinin tamamına yakını devlet memuru olan bu forumda dışarıdan biri olsam bu konu başlığını görüp bırqkın zam yapmayı maaşlardan kesintiye bile giderim. He şimdi aynı şeyi diyeceksiniz babadan kalmıştır o şu bu? Yahu bizim milletimiz haticeye değil neticeye bakar. Meb bile kendi öğretmenine yattığı yerden para kazanıyor diye bakarken hatta haftada 15 saat derse giriyorlar derken iş mi şimdi bu? Bu arada araba arayan arkadaşımıza inşallah Allah gönlünüze göre verir.

Üst segment 2. el araba almaktansa sıfır dizel corolla alırdım, yada çok yakın bir zamanda(Eylül-Ekim Gibi) honda civic yeni kasa çıkartacak(1.5 turbo ve 1.6 dizel seçenekleriyle beraber) onu beklerdim.Sonuçta arabayı sadece almak yetmiyor bunun bakımı, parçası, 2.el değer kazanması, yakıt tüketimi bunları da düşünmek gerekiyor.

arkadaşlar burda biribirinize girmeyin ;
şu başlığı inceleyin derim;çok ilginç sonuçlar var;tabi hepsi gerçek olamaz ama..ayda 2000 - 2500 kazanıp BMW almaya niyetlenen de var ayda 15 - 20 bin kazanıp 15- 20 senelik arabaya binen de var..herkesin öncelikleri-yaşam tarzı-düşüncesi farklı...etrafımda ev-araba almayan ama dünya da 10 tane farklı ülke gezmiş arkadaşım da var...dediğim gibi herkesin kendi önceliği - kendi tercihi...

https://forum.donanimhaber.com/m_116991948/tm.htm

Geri