10 milyon tablet alinacakmis

Kodla Büyü
olum varya o 10 milyon tabletin kayıt-format tamir işi bizi bulmazsa gel yanıma..

Bu proje vestelin elinde patlayacak...
Şuan pilot okullardaki dağıtılan tabletlerdeki arızayı çözemeyen vestel 10 milyon tableti nasıl çevirecekmiş....

servisten gelen tabletler bile arızalı nasıl firma... Çok fena kazıklanıyoruz...
Servise tablet gönderiyorum şarj cihazları ile birlikte tekrar bana kablosu kopuk şarj cihazı ile birlikte geri gönderiyor... şuan öğrenciden tabletleri toplayım dolaba kilitliyorum artık servisede tablet göndermeyeceğim....

bi dükkan açsak arkadaşlar..
***tablet şarj cihazı 5 tl (çakması tabi)
***tablete format 25 tl
***program oyun yükleme 10 tl
***tablet kilit kırma 50 tl
***tablet tamir bakımı 40 tl
garanti beklemeyin 1 iş günü içinde tablet elinizde
vs. vs. valla köşe dönülür bu kadar tablet kimisine ekmek kapısı olur..

bote2002' Alıntı:
Bu proje vestelin elinde patlayacak...
Şuan pilot okullardaki dağıtılan tabletlerdeki arızayı çözemeyen vestel 10 milyon tableti nasıl çevirecekmiş....

servisten gelen tabletler bile arızalı nasıl firma... Çok fena kazıklanıyoruz...
Servise tablet gönderiyorum şarj cihazları ile birlikte tekrar bana kablosu kopuk şarj cihazı ile birlikte geri gönderiyor... şuan öğrenciden tabletleri toplayım dolaba kilitliyorum artık servisede tablet göndermeyeceğim....

Daha ihale yapılmadı hocam 29 nisanda yapılacak.
Ayrıyeten ilkokul ve ortaokul alt yapı ihalesi de 25 nisanda.

10 milyon azmış ya. Ben olsan ne kadar tablet üreticisi varsa ellerindeki tüm ürünleri alırdım. Yok kardeşim vizyon yok. Sonra neden büyük ülke olamıyoruz falan, büyük düşünmüyorsun ki. Hani biz büyük ülkeydik büyük düşünecektik. Yakıştıramadım. Ha bir de şimdi aklıma geldi. Ben olsam !!!, bakanlıkta birim oluştururdum. İkinci el ürün satan sitelerdeki tabletleri alması için 100 bilişim öğretmeninin görevlendirildiği !!! yeğitek tablet toplama şube müdürlüğü adı altında. Benim aklıma yattı.

Tamam vestel tabletler kötü kabul etmek lazım. Ama bizim insanlarımız kadar kendi malını kötüleyen bir millet yoktur. Samsung zamanında çok mu iyiydi şimdi dünya devi. Sony ilk yıllarında neymiş bir araştırın. Tamam kötü tableti olur kötü tv si olur eleştirin ama biraz daha vicdanlı olun.

ABİ KÖTÜ NAPALIM YALAN MI SÖYLEYELİM.PANELLERİNİ LG DEN ALDIKLARI HALDE MONTAJINI DAHİ BECEREMEYEN BİR FİRMA

Benim görev yaptığım okul pilot okulladan. İkinci dönem Vestel tabletler dağıtıldı. Şarj sorunu, harlanma(ekran üzerinde kabarcıklar oluşması) en çok rastlanan hatalar.
Bu hatalardan ders alınıp daha da iyi hale getirilmesi için ihalelerin kademe kademe yapılması lazım bence.
Yoksa sürekli arza kaydı...

Kolemans' Alıntı:
Tamam vestel tabletler kötü kabul etmek lazım. Ama bizim insanlarımız kadar kendi malını kötüleyen bir millet yoktur. Samsung zamanında çok mu iyiydi şimdi dünya devi. Sony ilk yıllarında neymiş bir araştırın. Tamam kötü tableti olur kötü tv si olur eleştirin ama biraz daha vicdanlı olun.
Hocam senin okulunda tablet dağıtıldımı... 150 tabletten hergün 7-8 tanesi arızalanıyor şimdi ne söyleyeceksin yani biz deneme tahtahtası olalım el birliğiyle vesteli kalkındıralım mı... Tamam vestel kalkınsın ama bu anlayışla 1 arpa boyu yol bile alamaz... Servisten gelen tabletler arızalı olur mu. Kutusuyla servise tablet gönderiyorum kutunun içini boşaltıp sadece tableti arızasını düzeltmeden geri gönderiyorlar... Bu acemilik değil soygunculuktur...

İşte elimize geçecek fırsat:

Arkadaşlar her okula BTR kadrosu istiyorsak bu kararı aldıysak talep olarak, Bu ihaleden sonra dernek olarak bir karar alıp BTR kadrsou verilmez ise BTR görevlendirmlerini kabul etmeyeceğimizi toplu bir şekilde bakanlığa iletirsek ve bu sözün arkasında toplu olarak durabilirsek istediğimize kavuşuruz norm olayımız çözülür ayrıca da atanamayan arkadaşlarımız atanır bizim de tayinlerimiz kolaylaşır.

Kolemans' Alıntı:

Kötü kalitede mal üreten zamanla kendini düzeltebilir kabul edebiliriz.

Servis ve garanti hizmetlerindeki kötülüğün savunulacak tarafı yok. Etkileşimli tahtaların kurulmasından 6 ay geçmeden çoğunda donanımsal, dış tasarımındaki adilikten kaynaklı sorunlar oluştu. Okulda kullanılacağı düşünülerek yapılmamış. Tahtanın kendi kendine bozulması dışında ; yerinden çıkan, kırılan aksamın her türlü arızası garanti kapsamı dışında. Okullar en basit temizlik hizmetini bile sağlamakta güçlük çekiyor. O kadar servis ücretini nasıl ödesinler . Vestel garanti kapsamına bir düzenleme yapılmazsa 2017 ye kadar o tathaların çoğu çöpe gidecek.

Garanti kapsamı benzer olursa tabletlerin akıbeti de pek farklı olmayacak

ismailt' Alıntı:

Arkadaşlar her okula BTR kadrosu istiyorsak bu kararı aldıysak talep olarak, Bu ihaleden sonra dernek olarak bir karar alıp BTR kadrsou verilmez ise BTR görevlendirmlerini kabul etmeyeceğimizi toplu bir şekilde bakanlığa iletirsek ve bu sözün arkasında toplu olarak durabilirsek istediğimize kavuşuruz norm olayımız çözülür ayrıca da atanamayan arkadaşlarımız atanır bizim de tayinlerimiz kolaylaşır.

Çok beklersin hocam, bakın neler gördüm, ben orayı yazacağım haberiniz olsun puanım çok yüksek(KOca bir yalan)
Okul Müdürüne söyleyip o okula BTR öncesi kendi görevlendirmesini yaptırmaya çalışanlar
Orayı yazmazsanız sizi res'en görevlendirirler çünkü bir tek orası boş(daha listeler yayınlanmış tercihler yok ama birden hepsi dolu oluyor işte) boş kalan okulda çok uzak...vs geyikleri.
Hocam sizin puan kaç? hımm, orayı yazmasanız biz oraya arkadaş ayarladık uzun zamandır birlikte çalışıyoruz! siz kimsiniz? şey, kem küm, müdür müdür(nerenin müdür !)
bunu dönem başında teklif ettm ve edenler oldu, herksin bir maaş kredisi çıktı, bir dönem dik dursaydık herkes istediğini alırdı, gerçi alan aldı kalan saflar, neyse hak istiyorsanız işte fırsat herkesin borcu var, sadece bir iki ay, yok ya ne diyorum adam batar, iflas eder, atanamamış adamlara, ileride çıkacak norm olaylarına bakan yok, neyse gözümüzü kapatmış bu deveyi güdüyoruz bakalım hendeğe ne zmaan düşeceğiz.

Türkiyede uygulanan pilot projeler dahil kaç okulda tablet uygulaması eğitim sistemine tam adapte edilerek kullanılıyor

Bir tek okul ismi bulamazsınız varsa biz kullanıyoruz diye yazın

hiç bir okulda bugüne kadar akıllı tahtalarla birlikte tam sınıf kontrolü sağlanmış bir uygulama yok

Türkiyenin en başarılı öğrencilerinin kazandığı fen liselerinin kaçında akıllı tahtalar hali hazırda kurulu
ve tam olarak kullanılıyor

Türkiyede kaç tane eğitim fakültesinde "bu yeni eğitim sistemine! uygun" akıllı tahtalarla ve tablet üzerinden eğitim vermek üzerine öğretmen yetiştiriliyor... (bir tane bile yok)

aksine tablet dağıtıllan pek çok okulda dağıtılan tabletler çocukların elinde oyun makinesi haline geldi.

Ekli dosyalar

• egitimde_tablet.jpg
    egitimde_tablet.jpg
    199.8 KB · Görüntüleme: 741
  • egitimdet.jpg
    egitimdet.jpg
    181.8 KB · Görüntüleme: 741
  • egitimde_tablet_donemi_tommiks_.jpg
    egitimde_tablet_donemi_tommiks_.jpg
    141.5 KB · Görüntüleme: 741
patari' Alıntı:
ismailt' Alıntı:

Çok beklersin hocam, bakın neler gördüm, ben orayı yazacağım haberiniz olsun puanım çok yüksek(KOca bir yalan)
Okul Müdürüne söyleyip o okula BTR öncesi kendi görevlendirmesini yaptırmaya çalışanlar
Orayı yazmazsanız sizi res'en görevlendirirler çünkü bir tek orası boş(daha listeler yayınlanmış tercihler yok ama birden hepsi dolu oluyor işte) boş kalan okulda çok uzak...vs geyikleri.
Hocam sizin puan kaç? hımm, orayı yazmasanız biz oraya arkadaş ayarladık uzun zamandır birlikte çalışıyoruz! siz kimsiniz? şey, kem küm, müdür müdür(nerenin müdür !)
bunu dönem başında teklif ettm ve edenler oldu, herksin bir maaş kredisi çıktı, bir dönem dik dursaydık herkes istediğini alırdı, gerçi alan aldı kalan saflar, neyse hak istiyorsanız işte fırsat herkesin borcu var, sadece bir iki ay, yok ya ne diyorum adam batar, iflas eder, atanamamış adamlara, ileride çıkacak norm olaylarına bakan yok, neyse gözümüzü kapatmış bu deveyi güdüyoruz bakalım hendeğe ne zmaan düşeceğiz.

Hocam tek maaşım eşim çalışmıyor. Kiradayım memleketimden uzağım ailelerimizden destek felan aldığım da yok.Eşimin öğrenim kredi borcunu ödedim şimdi kendiminkini ödüyorum.Bir çocuğum var okula gidiyor.Gelelim okuldaki durumuma.Geçen sene ilk defa görev yaptığım en kalabalık en merkezi okulda formatörlük seçtim bin pişman oldum.Aldığım ekders burnumdan geldi.Bu sene formatörlük seçmedim.19 saat dersim var.Formatörlük seçmedim ama her bilgisayar işini, bana getirmeye çalıştılar yok projeksiyon bozuldu yok mouse bozuldu yok bilgisayar açılmıyor.Hepsine hocam ben artık o işlere bakmıyorum idareye gidin dedim.Çok streslendim idare tavır yapmaya çalıştı ama dik durmaya çalıştım.Ekdersim yok ama artık herkes alıştı ve benim de öğretmen olduğumu anladılar artık ben de öğretmenim.

pilot okuldayım hocam ankaradaki görüşmelere giden eğiticiler fatih projesinin yerleşmesiyle bizim görevlendirme sorununun çözüleceğini ayrıca arızalı gelen tabletlere şuan hiçbirşey yapamıyoruz yazılımsal ve donanımsal, yazılımsal olan bazı sorunları çözme yetkisi verilecek kalan arızalı tabletleri servise gönderecekmişiz. bt sınıfları dersliklere dönüştürülmüşken bt dersi geri gelmez bazıları tabletlerde ders işleriz diyor ama saçma tabletler dandik ayrıca kısıtlı kullanım var.

fason olarak samsung a yaptirip yillarca kullanmak yerine vestele yaptirip haftada bir servise yollamak hoslarina gidiyor birilerinin demekki

ismailt' Alıntı:

hocam haklılık payınız var ama suan bt rehber öğretmen kursları açıldı. atama yapılmayacağını diğre branşlardaki fazlalaıkları bu şekilde değerlendirileceği söyleniyor. seneye okulda 3 kişi olcaz. ben Kabul etmezsem onlar fırsatı değerlendirirler...

bir kişi
evet biz tableti eğitim sistemine tam adabte olarak kullanıyoruz desin

Yok muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu?

hani anladımödediğiniz vergilerinize acımıyorsunuz
fakültede geçen yıllarınıza emeğinize
ömrünüzün kalan "öğretmenlik!" yıllarına da mı acımıyorsunuz...

Geri