10 Kasım ve Atatürk :: Hatırlatma

Kodla Büyü

hyrmens

Üye
Her 10 Kasım'da aynı hocam. Sarı Zeybek izletilsin mi? Türkiye'de Atatürk'ü sevmeyen insan düzeyi artık %70-80'ler seviyesine ulaştı. Herşey yasada yazıyor diye yapılıyor. Onların kafalarındaki yalnışlıkları düzeltmek için neler yapılabilir demek lazım önce.

Ben öğrencilerime buy hafta içinde "Aranızda Atatürk'ü sevmeyen var mı?" diye bir soru yönelttim ve yarısından fazlasının parmak kaldırdığını görünce şaşırdım, "seven demedim sevmeyen dedim" diye söyledim öğrencilerime "Evet sevmiyoruz hocam!!" dediler bana. Sonra bilinen yalnışlıkları düzeltmeye çalıştım. Öncelikle Atatürk hakkında konferanslar düzenleyin ve akıllarındaki yalnışlıkları düzeltmeye çalışın. Ama artık kalıplaşmış oldukları için ve hacıları sakallıları dinledikleri için çok zor.

İşte Öğrencilerimden aldığım dönütler
  • ....Atatürk müslüman değilmiş
    ....Atatürk kendi kızına bişeyler ...mış
    ....Atatürk son müslüman devletini yıkmış
    ....Atatürk öldüğünde toprak bile kabul etmemiş
    ....Atatürk Şeyh Said'i öldürmüş
    ....Atatürk tekkeleri ve medreseleri kapatmış
    ....Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet sisteminde özgür değillermiş

Gerçi Atatürk'ü sevmeyen öğretmenlerimiz de hiç azımsanamayacak kadar çok. Öğretmenlere de düzenlemen lazım öncelikle böyle seminerleri, ama artık Milli Eğitim'de kadrolaşma sonuca ulaşmaya başladığı için okul müdürüyle takışman muhtemeldir. Böyle bir konferans düzenlemeye çalıştın diye soruşturma bile geçirebilirsin artık

Evet öğrencilerim gibi düşünen öğretmenlerimiz de çok fazla artık ama tepki almak uğruna ekledim buraya yorumumu

Yazık başka diyecek yok .Çocuklarımıza neler aşılanmış . Ve ne yazık ki böyle düşünen bu çocukların anne ve babaları . Yazık benim güzel ülkeme

hyrmens' Alıntı:
Gerçi Atatürk'ü sevmeyen öğretmenlerimiz de hiç azımsanamayacak kadar çok. Öğretmenlere de düzenlemen lazım öncelikle böyle seminerleri, ama artık Milli Eğitim'de kadrolaşma sonuca ulaşmaya başladığı için okul müdürüyle takışman muhtemeldir. Böyle bir konferans düzenlemeye çalıştın diye soruşturma bile geçirebilirsin artık

Hocam aynen dediğiniz gibi kadrolaşmalar sonucu artık meb de üst düzey yöneticilerin çoğu o zihniyet kişiler.

Ayrıca öğretmenlerin yine önemli bir kısmının milli vatani değerlere bakış açısı da farklı. Asker öğretmenler olarak Burdur'da gördüğümüz acemilik eğitimi esnasında, bazı öğretmen arkadaşlar vatan , millet, bayrak ve şehitlerle ilgili okuduğumuz marşlara katılmaz sessizce söyler gibi yapardı. Görev aldıkları okullarda çocukları da kendileri gibi yetiştirirler.

Özellikle de Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet sisteminde özgür olmadığını iddia edenler için Neyzen Tevfik'in çok güzel sözleri var fakat burda yazmak uygun değil.

İnsan olanla iletişim, karşılıklı hoşgörü ve çok kültürlü bir yaşama evet. Ama bunlara "ya sev, ya terk et" arkadaşım. Atatürk olmasa ananızdan yine çıkardınız ama babanız kimdi bilemezdiniz!

Yazık başka diyecek yok .Çocuklarımıza neler aşılanmış . Ve ne yazık ki böyle düşünen bu çocukların anne ve babaları . Yazık benim güzel ülkeme

arkadaşlar bu tarz düşünceleri değiştirmek bizim elimizde biz 10 kasımda 29 ekimde ve tip milli bayramlarda işten kaçmak yerine daha renkli resimli videolu bir şekilde ve gerçekleri yansıtarak bu bayramları kutlamaya ve anma günlerinde o büyük insanı yada insanları daha güzel bir şekilde öğrencilerimize tanıtırsak öğrencilerimizin düşünceleri de yavaş yavaş değişecektir. (kötü düşünceler nasıl geliştiyse bunun yerine yenilerini getirmek ve bu düşünceleri söndürmek bizim elimizde )

hocam maraş dahil öte yandaysan doğrudur, işte sorun görevden kaçan öğretmen arkadaşlarda renklendirmeniz lazım olayı. o şeyleri söyleyen öğrencilerin kafasında niye soru işareti bırakıyorsunuz verecek cevabınız yok mu?

türkiye nereye gidiyor? yazık ülkemizi kuran geliştiren önderimize bu denli kötü anlamlar yükleme sonra açılım deyim ar şeye açılacağız yazık çok yazık....

Ben haftada 1 saat Atatürkçülük ve Vatan sevgisi işliyorum öğrencilerimle. Ne olursa kim ne tepki verirse versin

mseken' Alıntı:
hocam maraş dahil öte yandaysan doğrudur, işte sorun görevden kaçan öğretmen arkadaşlarda renklendirmeniz lazım olayı. o şeyleri söyleyen öğrencilerin kafasında niye soru işareti bırakıyorsunuz verecek cevabınız yok mu?
ben Kahramanmaraş lıyım fakat siz yanlış tanıyorsunuz Kahramanmaraşlıları Atatürk ü yanlış temsil eden kimseler bu işin en büyük sorumlularıdır.Atatürkçülük adı altında vatana ihanet etmeler millete kumpas kurmalar vs. vs . Bizim oralarda şu söz çok söylenir" Atatürk topraktan çıkıp gelse sahte Atatürkçüleri hepsinin kafasını vurur" .Bizim milletimiz Atatürk ü sever ama onun adını kullanarak kendi emellerine kavuşmak isteyenlerin de ensesindedir. Milliyetçi muhafazakar halkımız herşeyin farkında..

Bence olayları dah iyi analiz etmeliyiz. Atatürk ü anlatırken aceba yanlışlıklar yapıyormuyuz. Sonuçta Atatürkü çocuklarımıza insan üstü varlık gibi anlatmak ve sonra o çocuklar büyüdükçe hayal krıklıkları falan fialan. Atatürk tek başıan anlatmak da doğru değil bence yani onunla bütünleşen kazım karabekirleri fevzi çakmları çerkez etemleride anlatmak lazım. Günay doğuda tabi aileler Atatürkçe farklı ve alaycı anlatan insanlar çok. şunuda bilelim. sevgi zorla olmaz Atatürkü sevdirmek zorla olmaz bırakın seven sever sevmeyen sevmez. İnsalar Atatürkü sevmediklerinde atatürk kendi değerinden bir şey kaybettirmez

Ne zaman ki Mustafa Kemal de doğrularıyla yanlışlarıyla anlatılır, o zaman bu kargaşa son bulur...

Mescidi olan okula küfreden de Atatürkçü, Elmalılı Hamdi Yazır'ın Kur'an mealini okuyan da Atatürkçü.

Askerin siyasetle işi olmaz diyen de Atatürkçü, darbe yapalım bunları kovalım diyen de...

Hepsi kendince haklı, fazla uzatmaya da gerek yok bence...

Selametle...

Atatürk'ün gençliğe hitabesinin daha bir anlam kazandığı dönemdeyiz. Herkesin onun ideallerini anlaması dileğiyle...Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

KAYIBEY' Alıntı:
Atatürk'ün gençliğe hitabesinin daha bir anlam kazandığı dönemdeyiz. Herkesin onun ideallerini anlaması dileğiyle...Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

Çok doğru diyorsun hocam. 10. Yıl Nutku şu an olan herşeyi özetliyor

öğrencilerin Atatürk'ü tanımadığı bir ortamda yine sevip sevmiyoruz diye fikir beyan etmeleri bile önemli aslında.Öğrencileri düzeltmek için öğrencilerin kaldıkları yerler gözden geçirilmeli. Malum yaş ağaçları güzel güzel eğecek çok yer var ülkemizde ve eğiyorlarda... Abuk sabuk saçma salak düşüncelerle dolduruyorlar gençlerin beyinlerini.. Bana göre Atatürk'ü sevmeyenin bu devletten maaş almaya hakkı yok.. Liderini kötüleyen kabullenemeyen daha kaç ülke vardır bizim gibi acaba merak ediyorum.

Atatürkü kendi görüşleri için kılıf olarak kullananlar yüzünden soğudu insanlar ..adam dine karşı ama Atatürkü kullanarak bunu yapıyor bunu yaparkende Atatürkü kendisi gibi göstermeye çalışıyor...
Atatürkün din düşmanı olmadığını açıklamak istiyorsanız aşağıdaki videoyu gösterebilirsiniz...
http://www.facebook.com/video/video.php ... 9064011358

ne demişler " namuslular da namussuzlar kadar cesur olmalı"
Atatürk'ü sevmeyen insanlar çok çalışıyorlar hocam, O'nu unutturmak için, çocuklarımız O'ndan nefret etsinler diye....
Yaptığı şeylerin altına hep bi yanlış koymuşlar, bir de Atatürk'ü kullanarak abuk subuk şeyler yapanlar var tabiii
bunlar da o namussuzların ekmeğine yağ sürmüşler
çocuklarımızın durumu içler acısı malesef, Allahtan daha çok beterleşmemiş bir bölgede yaşıyorum, yoksa kahrımdan ölürdüm herhalde
yine de herzaman Atatürk'ü dilimden düşürmem, her zaman savunurum ....
sanıyorum şu aralar çocuklarımıza okutabileceğimiz en güzel kitap ŞU ÇILGIN TÜRKKLER olur...
o kadar güzel anlatılmış ki ağlamadan duramıyor insan, neler yapılımış, bu millet neler çekmiş, ne oyunlar dönmüş, ama Atam ve O'nun yanındaki sadık vataanseverler sayesinde kurtulmuşuz.
şimdi yine aynı durum :cry:
tarih tekerrürden ibarettir ama tarih bize bir Atatürk daha verir mi bilemem
O'nu seviyor ve özlüyorum ..

valla benim öğrencilerimin % 100 e yakını seviyor. özellikle kız öğrencilerim daha fazla seviyor sebebide her fırsatta bu sıralarda özgürce eğitim görmelerini ATATÜRK'e borçlu olduklarını hatırlattığım için...

Sizde her fırsatta öğrencilerinize ATATÜRK sayesinde hangi hakları kazandıklarını hatırlatın. Özellikle bayan öğretmenlerim bakın siz şuan öğretmenseniz, oy kullanabiliyorsanız, başbakan bile olabiliyorsanız bunu ATATÜRK'e borçlusunuz. Eğer ATATÜRK'ün sayesinde özgürce öğretmenlik yapıp hala onu sevmiyorsanız, sevdirmiyorsanız sizin sevdiğiniz bir liderin olduğu ülkelerde vardır orda öğretmenlik yapıp, yaşayabilirsiniz ama dikkat edin size sürücü ehliyeti bile vermeyebilirler.

Geri