1 yazıcı 3 pc ye baglama

Kodla Büyü

eevrenunal

Üye
hocam işyerimde 1 yazıcı var ve bu yazıcıdan 3 kişi çıktı almak istiyoruz nasıl yapabiliriz bunu bilen varmı ? bu yazıcda ag girişi filan yok ama aramızda ag var nasıl gösterebilirim sizce yazıcı ufak lazer yazıcı bilgisi olan varmı

başlat denetim masası oradan yazıcı ve fakslar gir oradan gözüken yazıcıyı otomayik olarak ata de sorun kalmaz gibi eğer bilgisayarlar arasında ağ varsa tabi

hocam bilgisayarlar arası ağ kurun yazıcıyı bir makineye tanıtın ordan paylaşım verin yazıcıya..

arkdaslar ben girdim denetim masasından ama hiç bir şey gözukmuyor ne yapmam lazm diger 2 pc gördü yeni formatlamıstım pc yi ?

yazıcı ve fakslar kısmından ağdaki yazıcınızı ekleyin hocam...birde eğer o makine ağ bağlantısı türünde hiçbir şeyi görmüyorsa lan driverınızı bir kontrol edin bakalım düzgün tanıtmışmısınız..

başlat-yazıcı ve fakslar dedikten sonra yazıcı ekle bölümünü bulun daha sonra ağ üzerinden yazıcının bağlı olduğu bilgisayarın yerini ve yazıcıyı belirtin. varsayılan yazıcı olarak atadıktan sonra sıkıntı olmadan yazdırma işlemi yapabilirsiniz.

hocam ilk olarak bütün bilgisayralar aynı çalışma grubunda olursa iyi olur. Sonra yazıcıyı paylaşıma açmanız gerekiyor. Dnetim masasından yazıcı ve fakslara gelerek hangi yazıcıyı paylaşıma açacaksanız sag tıklayıp paylaşım ve günenlikten paylaşıma açın. Sonra yazıcının bağlı olmadıgı bilgisayarlardan yazıcı ve fakslar bölümünden sol tarafta yazıcı ekle seçenegi var ordaki yönergeleri takip ediniz. Paylaşıma açtığınız yazıcıyı bulursunuz. en son varsayılan yazıcı olarak eklerseniz olur.
Bu anlatılan karışık diyorsanız ögren tv de video anlatımı var hocam işinize çok yarar olmadı ben siteye ekleyebilirm

kolay gelsin

per_cey' Alıntı:
hocam ilk olarak bütün bilgisayralar aynı çalışma grubunda olursa iyi olur. Sonra yazıcıyı paylaşıma açmanız gerekiyor. Dnetim masasından yazıcı ve fakslara gelerek hangi yazıcıyı paylaşıma açacaksanız sag tıklayıp paylaşım ve günenlikten paylaşıma açın. Sonra yazıcının bağlı olmadıgı bilgisayarlardan yazıcı ve fakslar bölümünden sol tarafta yazıcı ekle seçenegi var ordaki yönergeleri takip ediniz. Paylaşıma açtığınız yazıcıyı bulursunuz. en son varsayılan yazıcı olarak eklerseniz olur.
Bu anlatılan karışık diyorsanız ögren tv de video anlatımı var hocam işinize çok yarar olmadı ben siteye ekleyebilirm

kolay gelsin

aynen bende böyle kullanıyorum

Geri