1. senaryonun veye 2. senaryonun 8 kazanımın tamanından soru sorma zorunluluğu var mı?

Kodla Büyü

turanhilal1071

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar örneğin 1. senaryonun veye 2. senaryonun 8 kazanımın tamanından soru sorma zornluluğu var mı

Hocam senaryolar üzerinde oynama veya değişiklik yapamıyoruz. Hangi senaryoyu seçtiyseniz o senaryoyu direk uygulamak zorundasınız.

Senaryolar hazırlanırken yıllık plana göre hazırlanıyor. Yani konular o tarihe kadar işlenmesi gerekiyor.

yetişmediyse peki son 1 ve 2 . kazanımlar
Olaki yetişmeme durumu olursa diye birkaç kazanım eksik kalacak şekilde senaryo oluşturulabilirdi.

Yani 3 senaryo var. Hepsini aynı yere kadar yapmak yerine birini bir kaç kazanım geride bırakabilirsiniz hazırlarken.

Asıl mantık bu ama senaryo işi mantıklı mı derseniz şahsen mantıklı bulmuyorum. Kafama yatmayan birçok noktası var.

Nasıl zorunlu oluyor ?
ben 2 hafta raporluydum. şimdi 2 hafta da temel kodlama kursuna görevlendirdiler. anlatamadığım konuları mı sorcam.

bir senaryomuz eksikti. madem senaryo var hani bunun filmi ?:D

Biz il zümresinde senaryoları hazırlarken son iki hafta olmayacak şekilde senaryoları hazırladık.
O bu şu bir etkinliğe, bir tatile, başka bir sınava illaki bir iki ders takılıyor , öğretim programında zaman zaman geri kalıyoruz.

Bence senaryo olması iyi çünkü bazı okullarda bazı öğretmenler kafalarına göre konu anlatıyorlar. Kafalarına göre soru soruyorlar. Engellenmiş oldu.

Eleştirdiğimiz noktalar olsada gerçek bu.

Raporlu veya görevli izinli öğretmenler için illâ bir çözüm vardır ve olmalı. İlk defa uygulanan bir yöntem oldupu için bazı bilinmezleri var. Okul milli eğitimden görüş isteyebilir..

Biz il zümresinde senaryoları hazırlarken son iki hafta olmayacak şekilde senaryoları hazırladık.
O bu şu bir etkinliğe, bir tatile, başka bir sınava illaki bir iki ders takılıyor , öğretim programında zaman zaman geri kalıyoruz.

Bence senaryo olması iyi çünkü bazı okullarda bazı öğretmenler kafalarına göre konu anlatıyorlar. Kafalarına göre soru soruyorlar. Engellenmiş oldu.

Eleştirdiğimiz noktalar olsada gerçek bu.

Raporlu veya görevli izinli öğretmenler için illâ bir çözüm vardır ve olmalı. İlk defa uygulanan bir yöntem oldupu için bazı bilinmezleri var. Okul milli eğitimden görüş isteyebilir..
Kafama gore anlatiyorum evet, 1.mufredattaki konuları begenmiyorum, cunku cocuklar dinlemiyorlar sıkılıyorlar 2.yillik planin cevre sartlarina gore degistirilebilecegini dusunuyorum. 3. ders kitabimiz bile yok 4. B.t. sinifimiz bile yok.
Bilisim dersini yillardir umursamadilar bir kenara attilar, simdide kimse bizden standart beklemesin, bizim alanda yillardir herkes kendini farkli alanlarda gelistirdi ve farkli tecrubeler edindi, haliyle herkes farklı anlatacak.

Geri