1 Mart ta yüzyüze eğitim başlıyor

Kodla Büyü
1-15 Mart arası 1.Dönem sınavları
15-31 Mart arası Sorumluluk sınavları (geçen seneki sorumluluklardan dolayı 2 hafta gerekiyor)
1-15 nisan 2.dönem sınavları
eeee yüz yüze dersleri ne ara yapacağız?

İşin bir diğer kısmıda konu kısımlarını incelediyseniz eğer ilk dönem konularını da kapsıyor. Yani tüm teoriler çıkarılıp hep uygulama olmuş görünüyor. Bu durumda yeniden yıllık planda hazırlamak gerekiyor.

1-15 Mart arası 1.Dönem sınavları
15-31 Mart arası Sorumluluk sınavları (geçen seneki sorumluluklardan dolayı 2 hafta gerekiyor)
1-15 nisan 2.dönem sınavları
eeee yüz yüze dersleri ne ara yapacağız?
Günde 8-9 saat olduğunu varsayarsak hocam günde 2 sınav kalan zamanlarda ders öyle görünüyor

18 hafta üzeriden hepsi yüzyüze, hatta hangi konuların anlatılacağını kendileri belirlemiş.

Hocam sınav haftası sınavları olan öğrenciler derse mi gelir?
Hocam öncedende ortak sınav haftası olmuyormuydu.8 saatlik bir günün 2 dersinde sınavı yapılıp diğer 6 ders işlenebilir. Öğrencinin gelip gelmeme durumunu o zaman göreceğiz. Katılım zorunlu değil deniliyor, ilk dönem bizim yüz yüze derslere %60-75 civarında katılım oluyordu

Meslekî Gelişim Atölyesi 2. dönem planı

Ekli dosyalar

• Meslekî Gelişim Atölyesi(2. dönem).pdf
    377.4 KB · Görüntüleme: 97
Yeni yayınlanan 2. dönem çerçeve öğretim programındaki uygulama esaslarının 2. maddesinde ihtiyaç ve imkan olması dahilinde ilave ders saatleri planlanabilir gibi birşey anlıyorum. Bununla bereaber derslerin tablolarında uygulama/konu kısmında belirtilen konuların çoğunun uygulama konusu olması yüz yüze olacağı sonucunu çıkarıyor gibi.

Ekli dosyalar

• çöp-2.png
    çöp-2.png
    205.7 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleme:
Benim anlamadığım nokta ilk dönem uzaktan da olsa anlatılan bir sürü konu yok sayılarak uygulama şeklinde tekrar anlatılsın deniyor. Boşuna mı o kadar gırtlak patlattık. Ayrıca bunların hepsi covid kuralları varken yüzyüze nasıl uygulama olarak anlatılacak? Bütün sınıflar aynı anda nasıl yüzyüze başlayacak? 40 kişilik sınıflarmız var. Ciddi anlamda böyle bir açıklama yapmaya nasıl karar verdiler anlayamıyorum...

Arkadaşlar bende meslek lisesine görevlendirildim bütün müdür yardımcısı arayıp hangi derslerin uygulamalı olduğunu söyle ders programı yapacağım dedi fakat çö programına bakınca kafam karıştı sanırım burada da yazılanlardan tam anlaşılmadığı o anladım. Tüm dersler gene aynı saatlerde yüz yüze verilecek herhalde değil mi mesleki gelişim de dahil

Merhabalar. Tüm dersleri okulda uygulama ihtimali neredeyse imkansız gibi. Zümre kararı ile bazı yüksek saatli derslerden birazı uzaktan eğitimle devam edilebilir. Bir de okulda 8 saat günlük ders saati olacağı söyleniyor. Taşımalı da yemek verilmeyeceği için. Bu konular her yerde mi aynı.

Bugün biraz başka okullardan da durum sorguladık. Şu an için hepsi yüzyüze durumu görünüyor.

Arkadaşlar meslek lisesinde çalışılıyorum. Geçen dönem bir kısmını yüz yüze bir kısmını uzaktan yaptık. uzaktan olan kısım malum verimsiz. Bu dönem bütün dersleri yüz yüze yapacağız. Online kısmına iş bırakmayacağız. zümre olarak bu şekilde karar almayı düşünüyoruz. Geriye dönük muhakkak telfi yapmak gerekecek.Bunu ayrı bir planlama ile telafi eğitimi olarak mı yapacağız, henüz belirlemedik. Bu hafta içi netleşecektir.

Sizlerden telafi eğitimi planlayan varmı acaba?

Merhabalar. Tüm dersleri okulda uygulama ihtimali neredeyse imkansız gibi. Zümre kararı ile bazı yüksek saatli derslerden birazı uzaktan eğitimle devam edilebilir. Bir de okulda 8 saat günlük ders saati olacağı söyleniyor. Taşımalı da yemek verilmeyeceği için. Bu konular her yerde mi aynı.
Bizde bu durumu göz önünde bulunduruyoruz hocam dersler 30 dk olduğu için 13:30 da bitiyor yemek arası vermeye gerek kalmıyor bu şekilde olunca.

Arkadaşlar meslek lisesinde çalışılıyorum. Geçen dönem bir kısmını yüz yüze bir kısmını uzaktan yaptık. uzaktan olan kısım malum verimsiz. Bu dönem bütün dersleri yüz yüze yapacağız. Online kısmına iş bırakmayacağız. zümre olarak bu şekilde karar almayı düşünüyoruz. Geriye dönük muhakkak telfi yapmak gerekecek.Bunu ayrı bir planlama ile telafi eğitimi olarak mı yapacağız, henüz belirlemedik. Bu hafta içi netleşecektir.

Sizlerden telafi eğitimi planlayan varmı acaba?
Hocam yeni bu döneme özel çerçeve öğretim programını inceleyin. Orada 1. Dönemin telafisine dönük uygulama konuları mevcut zaten.

Her okulun koşulları farklıdır tabii bir şey diyemem ama normalde yazıda bahsedilen çerçeve öğretim programına göre yapılacak yüz yuze egitimde uzaktan verilecek konu yok maalesef tamamı yüz yüze yapılması gerekiyor.

Çerçeve öğretim programı nihai kararsa, zümre kararı ile bunun üzerinde değişiklik yapmak mümkünmü değilmi? Herkesin kafası karışık, tamamı yüzyüze diyende var ki çöp onu söylüyor, zümre kararı ile uygulama-teori ayıracağız diyende, bu mümkün mü?

mumkun ikiside zumre kararı diyor okulların durumları aynı değil cok kucuk bir alanda bir cok öğrenciyle risk almak istemiyor bakanlık topu zumrelere okullara atmış durumda.bizde hepsi uygulama değil okul imkanları musait degil ikişer ogretmen giriyor derslere

Zümre kararı alıp, idareye onaylatıp, bununla ilgili ücret vs onayı alabilen varsa yapsın zaten. Ben mümkün olmadığını düşünüyorum. Yoksa ben de tamamen yüzyüze olmasını istemiyorum şu durumda...

Çerçeve öğretim programı nihai kararsa, zümre kararı ile bunun üzerinde değişiklik yapmak mümkünmü değilmi? Herkesin kafası karışık, tamamı yüzyüze diyende var ki çöp onu söylüyor, zümre kararı ile uygulama-teori ayıracağız diyende, bu mümkün mü?
Hafta sonu birkaç arkadaşımla görüştüm tamamını alan var, yarı yarıya alan var. Zümreye atmanın amacı zümre ne karar alırsa doğrudur demek bence. Nereden bu kanıya kapıldın derseniz; bir arkadaşım biz ilk dönem yarı yarıya yaptık ama idare başka illerde farklı uygulamalar duymuş bakanlığı arayıp görüş sordu bakanlık sizinki de doğru onlarınki de doğru. İlin durumuna göre zümre kararı bağlayıcıdır demişler. Çerçeve öğretim programının uygulama esasları 4. Maddesi "tavsiye edilir" ile bitiyor. Allah herkese kolaylık versin.

biz yüz-yüzeyi sınıf bazında maksimum 8 saat olacak şekilde zümre kararı almayı düşünüyoruz, çerçeve öğretim programında buna engel olan bir madde varsa da bilmiyorum. bizim uygulamamız bu şekilde olacak.

12.02.2021
Sayı : E-83203306-10.03-20619760
Konu : Ortaöğretim Kurumlarında İkinci Dönem Yüz Yüze Eğitim ve Diğer Uygulamalar
"....
3- 12. sınıflarda 01 Mart 2021 Pazartesi günü itibarıyla yüz yüze yapılacak dersler, öğrencilerin merkezi sınavlara ilişkin beklenti ve ihtiyaçları da dikkate alınarak haftada en az 16, en fazla 24 saat olacak şekilde eğitim kurumu müdürlüklerince belirlenerek planlanacaktır. "

böyle bir madde var...

Ekli dosyalar

• 12.02.2021 tarihli ve E-83203306-10.03-20619760 sayılı yazı.pdf
    112 KB · Görüntüleme: 15
Geri