1 KASADAN DUMAN ÇIKMIŞ. AMA 11 BİLGİSAYAR İPTAL.

Kodla Büyü

badem46

Site Gezgini
Arkadaşlar geçen gün 5. sınıflar BT Sınıfına girdiklerinde bir öğrenci bilgisayarı açmak için kasadaki power düğmesine bastığında kasanın arkasından duman çıkmış. öğrenciler diğer bilgisayarları açmaya çalıştıklarında onlarda açılmamış. 20+1 exper lab. elektrik gidip geldiğini söyleyenler var. 8 bilgisayar çalışıyor ama. bu 8 bilgisayar neden bişey olmamış? Yanmış ise nerelere başvurmam lazım? garanti süresinin dolup dolmadığını da bilen yok (araştırıyoruz). eğer dolmuş ise ne yapmamız gerekiyor? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Hocam öncelikle okulunuzda müdür de okula kurulan labın evrakları vardır.Kuruluş tarihine bakın.Sanırım 3 sene garanti kapsamındalar...Ama yine de il eğitici formatöründen yardım alın bu konuda...Sonra arıza.meb.gov.tr adresine ilgili arızaları eğer hala arıza kapsamındaysa bildirin...1 ay içinde en geç size dönmeliler...Yoksa işi kendiniz çözün...Eğer arıza kapsamında değil ise okul kendi imkanları ile yaptırmak durumunda ve büyük ihtimalle powersupply lar yanmış ve hatta anakartlarda da kısa devre ve yanma söz konusu olabilir.Geçmiş olsun.Kolay gelsin.

BTS Destek hattı Ankara numarası vardı bende orayı aradım. elektrik kesintisi der demez hemen ilgili yere bağladılar. Daha sonra ilgili yerdeki şahıs bana ram leri sök yeniden tak dedi. Dediğini yaptım ama işe yaramadı. 3 yıllık garantisi var diyor müdür yardımcısı ama garantinin resmi evrağı yok şu an. Garanti kapsamında ise halen nereye başvurmam gerekli arkadaşlar?

badem46' Alıntı:
BTS Destek hattı Ankara numarası vardı bende orayı aradım. elektrik kesintisi der demez hemen ilgili yere bağladılar. Daha sonra ilgili yerdeki şahıs bana ram leri sök yeniden tak dedi. Dediğini yaptım ama işe yaramadı. 3 yıllık garantisi var diyor müdür yardımcısı ama garantinin resmi evrağı yok şu an. Garanti kapsamında ise halen nereye başvurmam gerekli arkadaşlar?

Hocam isterse 20 yıllık garanti olsun ELEKTRİK KESİNTİLERİ ve VOLTAJ DALGALANMALARI gibi nedenler GARANTİ DIŞIdır. Bunun önmelini birey yada kurum olarak sizin almanız beklenir. Kesintisiz Güç Kaynağı, Korumalı Priz Kullanımı vb. şekillerle. Sen yinede şansını dene ama ELEKTRİK KESİNTİSİ lafını duyunca KULLANICI HATASI diyerek hiç ilgilenmezler bence

valla güç kaynağı yokmu pcerde..Allaha emanetmi çalışıyorlar..siz daha çokkkk beklersiniz.geçmiş olsun

hocam bir iki tanesinde önce deneseniz bi ramleri çıkarıp taksanız. bazen elektrik kesintisinde işe yarıyor. allah yardımcınız olsun

Elektrik kesintisinden kaynaklanan problemler garanti kapsamının dışında olduğunu yeni duydum. Tüm bilgisayarları güç kaynağı yok. Sadece ana bilgisayarın güç kaynağı var. O zaman bizim TEDAŞ ile uğraşmamız gerekecek desenize. Ama arkadaşlar diğer 8 bilgisayarda neden bu sorun oluşmadı bunu da anlamış değilim. Betül hocam ramleri çıkarıp taktım işe yaramadı.

Geri