1 günde 3 bilgisayar

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar perşembe günü 3 bilgisayarım bozuldu. kasayı açıyorum ama ekrana görüntü gelmiyor. ekranın ışığı yanıp sönüyor. daha öncede 2 bilgisayarım böyle idi. onlarda hala bekliyo. ramı söküp takın dediler ama garanti dışı kalıyo sonra . ne yapayım başka bi çözümü varmı.

Hocam güvenli kipte açıp ekran çözünürlüğünü değiştirmeyi bir denesene.

Ve/Veya masaüstü sağ tık> özellikler > ayarlar > gelişmiş > monitör'den ekran yenileme sıklığını azaltın.

Güvenli kipte açmayı denediniz mi? Ona göre başka ihtimallerde düşünebiliriz. kasa rutin işlemlerini yapıyor ve windows açılmış hissi veriyor mu size? Yani harddisk lambaları birkaç kez uzun uzun yanıp en sonunda söndü, ilk açılışta tek bir bip sesi geldi mi? Daha fazla detay lazım.

Kolay gelsin.

hocam kasayı aç dedikleri gibi ramleri deiştir ve kasanın içi tozlu ise temizle mhtemelen düzelecektir. Benim exper bilgisayarlar da aynı şeyler oluyor zaman zanam. bu yöntemi uyguluyorum tekrar çılışıyorlar...

ctrl+z' Alıntı:
hocam kasayı aç dedikleri gibi ramleri deiştir ve kasanın içi tozlu ise temizle mhtemelen düzelecektir. Benim exper bilgisayarlar da aynı şeyler oluyor zaman zanam. bu yöntemi uyguluyorum tekrar çılışıyorlar...

Hocam belki ramlik bir işi yok, belki sadece ekran frekansı ve çözünürlüğü yani bunu anlamak için biraz soru sormak gerekiyor eğer öyle ise neden ramlerle uğraşmaya gerek kalsın, garanti dışı kalsın.

güvenli kipde açmayı hiç denemedim. bip seside dikkatimi çekmedi. ama bilgisayara açılıyo fakat ekrana görüntü gelmiyor gibi. hiç bir yazıda çıkmıyor. sizce bu bilgisayar güvenli kipde açılırmı.

Hocam ilk açılıştan itibaren mi görüntü yok?

Ben windowsa girişte görüntünün gittiğini zannettim.

Bios'un post mesajlarını(siyah ekranda, ilk açılışta) göremiyorsanız maalesef güvenli kipte de açsanız sorun çözülmez ki zaten görüntü hiç olmadığından açamayacaksınız(işlem yapamayacaksınız) :)

Sanırım sorunu ben yanlış anladım.

Garantinin bozulmasından endişeleniyorsanız sanırım labı kuran şirketle irtibata geçmeniz bu durumda en mantıklısı olacak, çünkü sorun donanımsal görünüyor. (Eğer ilk açılıştan itibaren hiç bir görüntü göremiyorsanız) Hoş büyük ihtimalle arkadaşların dediği gibi ramleri ve ekran kartını yeniden söküp takmak sorunu çözecektir.

güvenl kipte açılmaz, kasa çalışıyor gbi görünüp monitör ışığı yanıp sönüyor di mi?
kasayı açmaktan başka çare yok, ya da garantiye yollucan.

hocam söylediğin problem geçen benim evimdeki bilgisayarımda oldu, bios postları bile gelmiyordu
ben bios pilini çıkardım ve elektrik fişini çektim 15-20 dk sonra normal şekilde çalıştı
acayip bi problemdi, belki senin problemin de hallolur.

hocam bilgisyaarlar expermi experlerde böyle sorunlar olabiliyor bazen kendiliğinden düzeliyor bende güvenlik kartını yerinden oynatmıştım eğer experse kasayı açın güvenlik kartını biraz oynatın düzelirrr

Geri