1 bilgisayardan 2 ses çıkışı almak

Kodla Büyü

recepata

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bir müdür arkadaşk sordu,
okul zil porgramı anfiye ses versin, winamp hoparlöre ses versin,

mümkün değil dedim ama yinede size sorayım,
1 bilgisayardan 2 ses çıkışı almak mümkünmü?

bu arada tek ses kartı var , oda onboard

Teorik olarak mümkün ama ..
Ses kartınız en azından streodur yani iki kanal sağ ve sol. bazı programların sesini sağdan bazılarını soldan çıkacak şekilde ayarlayabilecek bir yazılım bulursanız sağ hoparlorden winam sol danda zil yazılımının sesni çıktı verebilirsiniz.
Ses karyını 5.1 ise ozamana beş varklı çıkış var demektirki daha fazla yazılımı birbirinden ayıra bilirsiniz. :D

aklıma gelenler bunlar ama bilemiyorum ne derece uygulanabilir

bi ara bir arkadaş kart devresini falan çizmişti. forumda paylaşmıştı. Bi aratın isterseniz. 2 farklı ses kartı ile yapılabiliyor diye biliyorum.

Zil için külüstür bir kasa vardı onu ayarladım. Onlarla uğraşana kadar en mantıklısı zil bilgisayarının müstakil olması..

2. ses kartı takılacak.
windows ses ayarlarından hangi kartın kullanılacağı ayarlanır. büyük ihtimal zil programı bunu kullanır.

winamp özelliklerinden çıktı bölümünden resme göre takip ederseniz winampın hangisini kullanacağını ayarlayabilirsiniz

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    90.7 KB · Görüntüleme: 2,450
streo sesi 2 x monoya çevirip hoparlörleri bu 2 ayrı çıkışa bağlanır,programlardan biri sağ balans diğeri sol balans olarak seçilir. winampta sorun olmaz ama Zil programında balans ayarı varmı bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• dual-mono-adapter1.JPG
    dual-mono-adapter1.JPG
    13.1 KB · Görüntüleme: 2,363
Geri