0x00000000124 error

Kodla Büyü

Internet

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Biliyor musunuz?
bu mavi ekran donanım (kitlenme) hatasıdır.

Sistemim AMD Phenom'dur soğutma sistemi kuvvetli değil, ısınma problemi var. HDD den de kırt kırt ses geliyor,

emin olmak için soruyorum, bu hata tam olarak nereyi işaret ediyor, şimdi boşuna masraf yapmayayım_

Aslında HDD 2 tane, biri 750 lik ve sanırım ses ondan geliyor, sürekli ona torrent indiriyorum.

ama benim korkum ısınma sonucu anakarttın ram ile alakalı bir tasarrufu mu, biliyorsunu ram bozulmaz, üüüfff bilmiyorumm

Format atarken farkli bolumleri ayarla bicimlendir format at.tikirtilar cok fazla ise kucuk bir ssd bagla sistemi kur digerini yedek yap derim

Internet' Alıntı:
Aslında HDD 2 tane, biri 750 lik ve sanırım ses ondan geliyor, sürekli ona torrent indiriyorum.

ama benim korkum ısınma sonucu anakarttın ram ile alakalı bir tasarrufu mu, biliyorsunu ram bozulmaz, üüüfff bilmiyorumm

Hocam hatayı incelemedim ancak. Ram veya slotundan kaynaklı hata olabilir. Çift ram var ise birbirini tetikliyor dahi olabilir.
Deneme amaçlı ses çıkartan hddyi bir süre kullanmadan deneyebilirsiniz.
Soğutma deneme imkanınız var ise, klima vantilatör vs masraf etmeden deneyebilirsiniz.
Disk ve ram taraması yapabilirsiniz.

Aklıma gelenler bunlar idi. İyi çalışmalar.

Şimdi Komple HDD leri yeniden Acronics Disk Dedector ile sildim tamir ettim ve sıfırladım, o HDD den gelen kırt kırt sesleri gitti,

Yedeklediğim 700 GB veriyi de şimdilik diğer HDD de bekletiyuorum bir müddet böyle deneyeceğim. kurtuldum gibi,

inanın internettte gezinirken de o hatayı alıyordum, oyun oynarken de, tabi şimdilik oyun kurmadım ancak en kısa sürede onu da deneyeceğim, iyi çalışmalar.

Geri