08504802090 dolandırmaya teşebbüs

Kodla Büyü
biraz önce beni 08504802090 nolu numara ile arayıp, isminin ilknur olduğunu söyleyen bayan numaramı ortak çalıştıkları bankadan aldıkarını söyledi. dürekli faturalarımı düzenli ödediğim için bana dvdplayer göndereceklermiş. adresimi istedi. bende verdim. ardından kredi kartımda visa yazıp yazmadığını sordu. onuda söyledim. sonra sizin aradığımız kişi olup olmadığınızı bilmemiz için kredi kartı numaranızı söylemeniz gerekiyor dedi. hatta ilk dört rakamını söylemeyin dedi. bende hadi ordan başka kapıya dedim.. Lütfen dikkat edin bu tür şerefsizlere...

Bilgi için teşekkürler ,bu tür vakalar baya çoğaldı boş bulunup aldanacağım diye korkuyorum

Arkadaş bugün öğretmen arkadaşımın başına geleni anlatıyorum,

Sabah 6,45 te mesaj gelmiş, kredi kartı numarası mesela 4000 **** **** **** 4000 nolu kredi kartınızdan 17 dolar çekilmiştir, bu alışveriş sizin haberiniz dışında ise müşteri hizmetlerini arayın diye. Nese arkadaş arıyor müşteri hizmetlerini amerika kaynaklı bir siteden önce 21.000 dolar, sonra 15.000 dolar ve devam ediyor, çekmeye çalışılmış. Ancak limit yetersiz olduğu için bu büyük meblağları çekememişler. Tabi bu alışverişi hemen iptal ettirdi ve kartı kapattırdı. Benim tavsiyem bankanızdan gelen mesajları okumadan, sakın silmeyin. İyi günler...

Buna benzer bir olay da 1 yıl kadar önce benim başıma geldi. Telefon çaldı, telefonun ekranında 00 ile başlayan bir numara vardı. Telefonu açtım bir bayan merhaba dedi. Bende merhaba deyip karşılık verdim. Kadın sen kimsin dedi, ben de siz kimi aramıştınız dedim. Kadın seni aradım. Arkadaş arıyorum, benimle arkadaş olur musun dedi. Bende yanlış kapıyı çaldın burdan sana ekmek yok deyip telefonu kapadım.

Sonra yazılı ve görsel basında bu tür aramaların kontör tuzağı olduğu haberi sıkça yapılmaya başlandı.

Geri