•Ev ortamında yazıcıdan fotoğraf basımı

Kodla Büyü

COBOL

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Bilgisayarına yüklediği fotoğrafları yazıcıdan yada yazıcı üerindeki SD karttan bastıran varmı?
Yani Dijital fotoğraf makinaları güzel hepimiz kullanıyoruz.Basıyorsunuz düğmeye ve bunlarla çekilen fotoğraflarda güzel.Hayatımızın anlık kesitlerini kaydediyorlar.Ama bunları fiziksel olarak ileri zamanlarda görmekte gerek.
Ben iki yöntem izliyorum.
1-Fotoğrafları DVD slayt haline getiriyorum.Fon müzik eşliğinde DVD üzerinde TV de seyrediliyor.
2-Genelde 10x15 kartlara bastırıyorum.
Elimdeki kartlar başka yazıcı modeli başka duruma düştü.Yazıcı çıktısı fotoğraflar fena değil ama, Sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var.Optimal bir yazıcı yada basılan kart markaları yada özellikleri konusunda;
•MAT fotoğraf kağıtlarımı (ipek katkılı olanlarda var) daha iyi?
yoksa
•GLOSSY (parlak) mı --(fotoğrafçılardaki gibi yüzey parlaklığını yapamadım nasıl yapılıyor?Yapan birine rastladım ama sormayı unuttum)daha iyi?
HANGİSİ ? :?:
Ayrıca yazıcı çıktısı olarak yaptığınız ayarlar varsa sevinirim.

Bu arada yazıcımın EPSON SX 215 olduğunu bu modelin kart yuvası bulunduğunu renkli mürekkep püskürtmeli yazıcı olduğunu ve ayrıca kartuş resetleme derdi olmadığını ;deryalar kadar çıktı alındığınıda belirteyim.
Yalnız fotoğraflar için kaliteli mürekkep tercih etmek gerekiyor o da 500 fotoğraf baskısında 10-15 TL fiyat farkı yaratıyor.Siyah mürekkebi yarım litrelik 27 TL diğerleride aynı fiyat ama yarım litre almanız gerekmez tabiki malum renkli az harcanıyor.
EPSON SX 110 -ve 215 tavsiye ederim.Lazer yazıcı ile uğraşmayın.renkli fotoğraf fotokopi ve dökümanlarınız için en ucuz çözüm bu derim.İlgilenenler olursa bu yazıcının çip reset vs. derdi olmadığınıda terar belirteyim.
Yazıcı ve helede renkli scannerli yazıcı ile ilgilenenlerie ucuz maliyetli çıktı nasıl alınır açıklarım.

Teşekkürler hocam ben de bu aralar fotoğraf baskısıda yapabilen yazıcı almayı düşünüyordum, bir araştırma yapmadım henüz aklımda bulunsun tavsiyeniz.

valla hocam 10 x 15 kartlara makul fiyatlarda ( 50 krş) baskı yapan fotoğrafçı çok ve sanırım siz evinizde baskı yapıyorsunuz.

Bir fotoğrafı Fotoğraf stüdyosunda var olan minilab'dan alamadıktan sonra evde yazıcıdan fotosmartdan v.s aklınıza gelen her tür püskürtme cihazlardan sonra isterseniz maliyeti 05Ykr olsun fark etmez. Örneğin bu saydıklarımızı 1 ay süre ile güneş ışığına bırakın minilab'dan çıkan baskı solmaz, ama diğerleri meredeyse uçar.

Geri