•Çok fonksiyonlu renkli yazıcı tavsiyesi...

Kodla Büyü

COBOL

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM
Yıllardan bu yana kullandığım HP 1510-C yazıcım artık çalışmıyor.Birçok arızası var.yeni yazıcı almayı düşünüyordum.
HP-1510-C-YAZICI-TARAYICI-RENKLI-BASKI__30016426_0.jpg

=======ÇOK FONKSİYONLU RENKLİ YAZICI İÇİN HANGİ HP MODELİNİ TAVSİYE EDERSİNİZ========
---Tercihan HP-Tarayıcısı üzerinde çok fonksiyonlu (fax özelliği gereksiz)
---Mümkünse İki kartuşlu ( siyah ve renkli ) olmalı Özellikle kartuşları önemli
---Kartuşlar üzerinde püskürtme deliklerinide taşıyan model olmalı.
-------Daha önemlisi ev de enjektör ile doldurulup kullanılabilmeli.Yani kartuş bittiğinde tekrar orjinal kartuş derdi olmamalı.
Kendi evinde çok fonksiyonlu yazcısını kartuşunu kendi doldurarak kullanan arkadaşlarımında tecrübe ve önerilerini bakliyorum.

Arkadaşlar 1-2 hafta içinde çok fonksiyonlu mürekkepli bir yazıcı almam lazım.
(evde reset sorunu oolmadan kartuşunu enjektörle doldurabileceğim.
Tavsiyelerinize cidden ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkürler.

HP OFFİCEJET 6500 mdeli tavsiye ederim. kartuş dolumu da kendiniz yapabilirsiniz.

Okulda kullanıyorum Epson sx-405. 4adet kartuşu var. Her dolum yapıldığında kendi kendini resetleyen kartuşlarını alıyorsunuz internetten mürekkebiyle birlikte hiç sorun çıkarmadı şimdiye kadar.

Ben de aynı konuda araştırma içindeyim şuan ama mürekkep derdiyle uğraşmamak için lazer yazıcı alsammı diye düşünüyordum, siz niye mürekkep püskürtmeli düşündünüz veya artık lazer alsak daha iyi olmaz mı, gerçi siz kendiniz dolduracaksınız anlaşılan ama onunla da uğraşmak istemedim ben açıkçası..

Her iki yazıcı modeli önerisi için teşekkürler
Kartuşların üzerinde nozzle (püskürtme delikleri) bulunuyormu acaba?Zamanla tıkanan bu delikler yazıcının üzerinde ise yazıcı kullanılmaz hale geliverir.
:cry:
Yani kartuş deyip geçmemek lazım.İki model kartuş var.
1-Depo kartuş ( nozzle yani kağıda mürekkebin püskürtüldüğü kısım makine içinde olan ve sadece depo görevi gören kartuşlar.)
2-Nozzle delikleri ve deposu birarada kartuş üzerinde olan.
Aradığım model 2. tip yazıcılar
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lazer yazıcıların üzerinde kombine scanner olanları pahalı ve heleki renkli scannerli olanları felaket pahalı.

Yinede kartuş reset derdi olmayan renkli kartuşlu çok fonksiyonlu yazıcı almam lazım acilen. :cry:
Ama kartuşlarını evde enjektörle dolum yapabileceğim ve orjinal kartuş derdi olmayan çok fonksiyonlu bir HP yazıcı için tavsiye bekliyorum.

Güncelleme yapmak durumundayın.
ACİL TAVSİYE BEKLİYORUM.
Kartuşu dolabilen yazıcılar için sizlerden öneri bekliyorum.Aradıklarım artık mağazalarda satılmıyor.
YAZICI ALMAK İÇİN SON SAATLERİM

Dün HP c4680 modelini aldım. Vatan bilgisayardan aldım. Ayrıca 4 BG Toshiba flash bellek hediyeli. Kullandım baya güzele benziyor.

Güle güle kullanın sayın hocam. ve Maalesef bende dün vatan bilgisayar adana mağazasındaydım.
Üç tür yazıcı var
1- şeritli
2-Laser
3-Kartuşlu - Ama hepside en son modellerdi ve 200 TL nın üstünde olan lüx modeller idi.Bunların kartuşlarının yeniden dolduğunu vede yenisininde ucuz olduğunu zannetmiyorum.
Açıkçası Laser alın diyorlar ama scanersiz laser
Her yer nettop bilgisayar doluydu.Sanırım en çok onlar satılıyor.

Geri