Şu fotoğrafa bakar mısınız?

Kodla Büyü

habbe

Süper Üye
Süper Üye
Ben bu fotoğraf karesine hayran kaldım. Sizin görüşleriniz?

Ekli dosyalar

• develer.jpg
    develer.jpg
    247.8 KB · Görüntüleme: 1,730
İlk bakışta gerçek develeri aradım, siyah siyah görünce :idea: :+1:

Nat. Geographic 2005 Şubat sayısında yayınlanmış. Sanırım ödüllü bir fotoğraf.

Nedense böyle şeyler bana çok abartıldığı kadar mükemmel gelmiyor.
Daha doğrusu bu resimde çeken kişinin ekstra bir katkısı yok bence. Hani "o an" denen fotograflardan biri sadece.
Herşey doğal. Sadece özellikle o saati ayarlayıp çekmekle uğraşmadıysa , dediğim gibi " o an"da oradan havadan geçiyor olmasıyla çekilmiş bir fotograf.Şans.

BaRBaRYaN' Alıntı:
habbe' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
yalnız fotoğrafta manüpülasyon (PS ile oynama) var sanırım...

Hocam oynama olduğunu olduğunu sanmıyorum. Adam ünlü bir fotoğrafçı. http://www.georgesteinmetz.com/
..
ünlü bir fotoğrafçı olması fotoğrafları ile oynamadığı anlamına gelmez. Bakınız aynı kişinin başka bir fotosu. sizin linkinizden alıntıdır..
STNMTZ_20020901_01.JPG
[/quote]

Haklısınız ama Nat. Geographic'te yayınlanmış bir fotoğraf. Üzerinde oynanmış olabileceğine pek ihtimal vermiyorum.

habbe' Alıntı:
Haklısınız ama Nat. Geographic'te yayınlanmış bir fotoğraf. Üzerinde oynanmış olabileceğine pek ihtimal vermiyorum.
Manüpülasyon demek kötü bir şey demek değildir hocam. Bazen fotoğrafın etkisini arttırmak için yapılacak ışık level ayarlamaları , focus ayarlamaları vb.. şeyler de manüpülasyona girer. Kaldıki bir fotoğrafın ödül alması için el değmemiş olmasına gerek yok, özünü koruduğu sürece bu tarz manüpülasyonlara bir çok yarışmada izin vardır...

Geri