Şok Genelge

Kodla Büyü

folikAsit

Aktif Üye
ŞOK GENELGE
Milli Eğitim Haber ~ 09 Ekim 2012 ~ Gündem

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye’deki eğitim sisteminin çıtasını yükseltmek amacıyla, yedi aydır aralıksız olarak sürdürdüğü çalışmalarına hız verdi. Çalışmalar kapsamında Bakanlık tarafından 81 ile gönderilen genelgeye göre, öğrencilerin “E” şıkkında görmeye alışık oldukları “hiçbiri” seçeneği, bundan böyle “B” şıkkında olacak. Eğitim sistemindeki en son değişiklikle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla dün öğlen saatlerinde bir basın toplantısı düzenleyen Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER, "gerek bizim bakanlığımız döneminde, gerekse bizden önceki dönemlerde eğitim sistemimizde süren reformlara bugün bir yenisini daha eklemenin haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Evladım dinle burayı!" sözleriyle başladığı konuşmasında, "Hiçbiri" seçeneğinin taşınmasının arkasında yatan esas nedenler ve yaşanan süreç hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle son 15 yılda eğitim sisteminde pek çok köklü değişikliğin yapıldığını hatırlatan Bakan DİNÇER, konuşmasına şöyle devam etti: "En arka sıradaki üçlünün yerleri de dahil olmak üzere her şeyi değiştirdiğimiz halde maalesef gelinen nokta ortada. Hala yüzbinlerce öğrencimiz sınavlarda sıfır çekiyor. 'Değiştirmediğimiz bir şey kalmış olmalı ki bu çocuklar bu halde' diyerek 8 ay evvel bakanlığımız bünyesinde bir araştırma komisyonu kurduk. Komisyon tarafından mayıs ayı başında sunulan rapor bugüne kadar eğitim sistemimizde sabit kalan tek şeyin E şıkkındaki 'Hiçbiri' seçeneği olduğunu işaret edince radikal bir karar alarak önümüzdeki öğretim yılından itibaren bu seçeneği B şıkkına almaya karar verdik. Tüm milli eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olsun..." İlk etapta 3000 şık değiştirilecek Bakanlık olarak şık taşıma sürecinin kolay geçmeyeceğinin ve yaşanabilecek uyum sorunlarının da farkında olduklarının ısrarla altını çizen Bakan DİNÇER, "Ama dayanışma içinde olursak, birbirimize inanırsak bütün bu güçlükleri aşacağımıza inanıyorum. İlk etapta 3000 adet şık değiştirilecek, öğrencilerin adapte olup olmama durumlarına göre sonraki aşamada 5000 adet sorunun şıkkını da değiştirerek okullara dağıtacağız. Öğrencilerimiz ve velilerimiz müsterih olsunlar lütfen. Yeni sistemle ile ilgili, hatta bu sistemin işlememesi halinde geçeceğimiz bir sonraki sistem ile ilgili tüm çalışmalarımızı yapmış durumdayız." diyerek, önümüzdeki günlerde daha yeni bir sisteme geçebileceklerinin de sinyallerini verdi. Sırada neler var? Toplantı sonunda, bakanlık olarak farklı projeler üzerinde çalışmaların halen sürdürüldüğüne de değinen DİNÇER, "Önümüzdeki yıllarda başarı oranının yükseltilmesi adına cevaplardaki doğru şık sayısının kademeli olarak önce ikiye, hatta üçe çıkarılmasının alt yapı çalışmaları sürüyor. Buna rağmen başarısız olmakta ısrar eden öğrencilerimizi de "Baba Beni Sanayiye Gönder" adını verdiğimiz projemiz kapsamında, bizzat devlet güvencesi ile elinden tutup sanayiye yerleştireceğiz." sözleriyle, ülkedeki eğitim kalitesini yükseltmekte ne kadar kararlı olduklarını gözler önüne serdi. ORTALIK ÇOK GERGİNDİ, GÜLÜMSETELİM DEDİK :) :) :)

http://milliegitimhaber.com/sok-genelge.html

Söyle oğlum samet hangi bakan daha sevimli :)?
A) Nimet ÇUBUKÇU
B) Hiçbiri
C) Hüseyin ÇELİK
d) Ömer DİNÇER
e) Erkan MUMCU

"en arka üçlünün bile yerini değiştirdik"
müthiş şimdi gülüyoruz ama yakında bu tarz bir çalışma olursa hiç şaşırmam. zaten değişmeyen birkaç şey kaldı onuda yaparlar

Geri