Şefler max kaç saate girer? (45,47,57)

Kodla Büyü

muallimim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir sonraki sene için ders saatleri ve diğer ayarlamaları yapıyoruz. Okulda haftasonu eğitim yok. Çok programlı lise. Bilişim Teknolojileri alanı- web programcılığı dalı. Başka okullara baktım.

Birisi diyor: ben 57 ye giriyorum.
Birisi diyor: 45 i aşamazsın.
Birisi: 47

En çok ne kadar ders ayarlanabilir bölüm şefine? (bir de atölye şefine ne kadar ayarlanabilir)

3 yıldır bigisayar bölüm şefliği yapmaktayım.
son yönetmeliğe göre geçen (yaz çıktı) bir bölüm-alan şefi zorunlu olarak 20 saat derse girer. Bunun yanında 10 saat bakım onarım adı altında ek ders alır. bunun haricinde 17 saat de ek ders ücreti alabilir. Yani 20 maaş karşılığı + 27 ek ders. Yalnış şefler öğrenci kişilik hizmetleri adı altında verilen ve sınıf öğretmenliği veya kol öğretmenliği yapıldığında yapıldığında alınan 2 saatlik ek ücreti alamaz. Bu bakımda bir meslek öğretmeni 29 saat ek ders alabilirken şef en fazla 27 alabilir.
Taölye veya dal şefleri 10 saat bakım onarim ek dersi yerine 6 saatlik bir ek ders alır. yine onlarda 20 + 27 şeklinde ücret alabilir.
27 maximum anlamında.

merhaba hocam,
bende alan şefiyim. alan şefinin aslında bir ayrımı yok. herhangi bir meslek öğretmeni haftada 47 saat derse girebilir. ayrıca ilave olarak herhangi bir yerde 10 saat daha derse girebilir. benim haftada 47 saat dersim var. haftasonu da okulumuzda yer alan yüzyüze eğitimi bilişim sınıfına da 10 saat dersim var. toplamda 57 saat derse giriyorum. hafta içi full. hafta sonu da pazar günü 10 saatim var.
sende max. 57 saate girebilirsin. 45,47 filan değil. max. 57 saat

adnan54' Alıntı:
3 yıldır bigisayar bölüm şefliği yapmaktayım.
son yönetmeliğe göre geçen (yaz çıktı) bir bölüm-alan şefi zorunlu olarak 20 saat derse girer. Bunun yanında 10 saat bakım onarım adı altında ek ders alır. bunun haricinde 17 saat de ek ders ücreti alabilir. Yani 20 maaş karşılığı + 27 ek ders. Yalnış şefler öğrenci kişilik hizmetleri adı altında verilen ve sınıf öğretmenliği veya kol öğretmenliği yapıldığında yapıldığında alınan 2 saatlik ek ücreti alamaz. Bu bakımda bir meslek öğretmeni 29 saat ek ders alabilirken şef en fazla 27 alabilir.
Taölye veya dal şefleri 10 saat bakım onarim ek dersi yerine 6 saatlik bir ek ders alır. yine onlarda 20 + 27 şeklinde ücret alabilir.
27 maximum anlamında.

diğer konularda haklısın hocam ama max. 57 saattir. tüm öğretmenler için kendi alanı için max. ders saatinden sonra ister bir kurs olsun veya başka bir yerde 10 saat daha derse girebilir. örneğin geçtiğimiz yıllarda 47 saat dersimin yanında meslek yüksek okuluna derse gitmiştim. maksimum 10 saat vermişlerdi. meb de çalışan bir öğretmen daha fazla alamaz diye.
bizim okulda 2000 yılından beri yüzyüze ve telafi eğitimi verilmekte. hafta içi akşam ve haftasonları gelen öğrencilere meslek lisesi diploması verilmesi programları bunlar. bir nevi açık lise. 8 yıldır bizim okulda uygulanıyo. maksimum 57 saat.

o yüzden maksimum 57 saat derse girilebilir.

shnbrs' Alıntı:
merhaba hocam,
bende alan şefiyim. alan şefinin aslında bir ayrımı yok. herhangi bir meslek öğretmeni haftada 47 saat derse girebilir. ayrıca ilave olarak herhangi bir yerde 10 saat daha derse girebilir. benim haftada 47 saat dersim var. haftasonu da okulumuzda yer alan yüzyüze eğitimi bilişim sınıfına da 10 saat dersim var. toplamda 57 saat derse giriyorum. hafta içi full. hafta sonu da pazar günü 10 saatim var.
sende max. 57 saate girebilirsin. 45,47 filan değil. max. 57 saat
sayın hocam sizin bahsettiğiniz mesai saatler idışarısında yapılan derslerdir. Bende bazı zamanlar Halk Eğitimde kurs veriyorum haftada 10 saat o durumda 20+27+10 = 57 olur.
Bazen hizmetiçi eğitim de veriyorum haftada 25 saat o zaman 20 + 27 + 25 = 72 saat olur.

tabii ki hocam. haklısınız. mesai saati dışındaki zamanlarda dahil. arkadaşın sorduğu buydu sanırım. ben öyle anladığım için bu cevabı verdim. tabii ki mesai saati içince toplam 50 saat zaman içince maksimum 47 saat. mesai saati dışında da 10 saat daha toplam 57 saat. sürekli olduğu için dahil ettim.
sizin dediğiniz hizmetiçi vs. sürekli değildir. dolayısıyla onlar için bi kısıtlama yok bildiğim kadarıyla. ama benim dediğim sürekli. eğitim-öğretim yılı boyunca devam eden dersler.

yönetmelik açık hocam hafta içi şefler için max. 20+27 diğer leri 20+29 dur. fazlalık 2 saat de şeflerin alamadığı rehberlik hizmetinden..

hizmetiçi kurslar hafta sonu telafi vs. bu saatlerin dıındadır..

aslında fiilen girdiği toplam ders sayısı 44'tür 3 de ders dışı hazırlıktan gelir

hocam ben okulumda atölye şefiyim:
maaş karşılığı : 20
koordinatörlük : 20
şeflik ; 6
ders dışı hazırlık: 2
-----
toplam ek ders 28
ancak şefler maksimum 27 alması lazım.
fakat bize 26 saat ek ders veriyorlar.
bu uygulama doğrumu bilgisi olan varmı. 27 olması için 30 saat ek derse girmeniz lazım diyor bölüm şefi. bizim okulda bu işlerle bölüm şefi ilgileniyorda.

mavera' Alıntı:
şeflik ; 6
-----
toplam ek ders 28
bu uygulama doğrumu bilgisi olan varmı. 27 olması için 30 saat ek derse girmeniz lazım diyor bölüm şefi. bizim okulda bu işlerle bölüm şefi ilgileniyorda.
hocam ek dersiniz derse hazırlık ve sınıf öğretmenliği hariç 24 saati aşamaz. yani siz 20+6'dan 24'ü aştığı için 2 saati alamazsınız dolayısıyla 2 saatde derse hazırlıktan gelir 26 alabilirsiniz. şeflere zaten sınıf öğr ödenmediği için bunu aşamazsınız. dersiniz 30 saat olursa derse hazırlık 3 saat alısınız ama bu kez 20 saat işletme alamazsınız. şeflerin durumu bu.

arkadaşlar bize yeni müfettiş geldi. söylenen aynen şudur.
şefler 30 saat fiilen teorik derse ancak +3 saat Ders dışı hazırlık planlama olabilir . ilgili yönetmelik derki planlama bakım onarım ve işletmeler için DDHP verilmez. dolayısı ile 46 dan fazla alınmaz. öğretmenler için ise eğer fiilen 30 saat derse girmiyor ise onlarda maksimum 48 alabilir.

cuneyturgun' Alıntı:
şefler 30 saat fiilen teorik derse ancak +3 saat Ders dışı hazırlık planlama olabilir . ilgili yönetmelik derki planlama bakım onarım ve işletmeler için DDHP verilmez. dolayısı ile 46 dan fazla alınmaz. öğretmenler için ise eğer fiilen 30 saat derse girmiyor ise onlarda maksimum 48 alabilir.

Ben aynı fikirde değilim.
29 saat fiili derse giriyorum. Bunun 20 saati maaş karşılığı. 9 saati ek ders
ek ders=9
koordinatörlük=10
Egzersiz=6
Toplamda 25 saat yapar. Ders dışı hazırlık ve planlama da şöyle hesaplanır. Her on saate bir ders dışı planlama ücreti verilir. yani +2 saat demek oluyor bu. Buda toplamda 25+2 saat yapıyor. Fakat benim okulumda bunu 26 saat olarak hesaplıyor. Bence bu yönetmeliğe aykırı. Benimle aynı fikirde olan varmı? Veya ben hesaplamada nerde hata yapıyorum.

haskan80' Alıntı:
cuneyturgun' Alıntı:

Ben aynı fikirde değilim.
29 saat fiili derse giriyorum. Bunun 20 saati maaş karşılığı. 9 saati ek ders
ek ders=9
koordinatörlük=10
Egzersiz=6
Toplamda 25 saat yapar. Ders dışı hazırlık ve planlama da şöyle hesaplanır. Her on saate bir ders dışı planlama ücreti verilir. yani +2 saat demek oluyor bu. Buda toplamda 25+2 saat yapıyor. Fakat benim okulumda bunu 26 saat olarak hesaplıyor. Bence bu yönetmeliğe aykırı. Benimle aynı fikirde olan varmı? Veya ben hesaplamada nerde hata yapıyorum.
hocam ek ders yönetmeliğinde 20 saat maaş karşılığı + 24 saat ücret + derse hazırlık esastır. dolayısı ile senin 9+10+6=25 yaptığı için 24'ten fazlasını veremez. 29 saatten dolayı da 2 saat derse hazırlık alırsın 24+2=26 saatten fazla ücret alamazsın.

ticaret meslek lisesinde şefim bu yıl ilk defa öğretmen olmadığı için 40 saat fiilen ders verdiler.Bu mümkünmü verebilirlermi? 40 saat derse girersem 10 saat şeflik +14 saat korrdinatörlüğümün hiçbir önemi kalmıyor dolayısıyla..

anadolu teknik lisesinde görev yapıyorum. bu sene bölüm şefliği için başvurmamı istediler. ben de dilekçemi yazdım bugün.
30 saat de ders aldım. müdür yardımcımız 4 saat koordinatörlük vericez dedi.

30 saat ders + 4 saat koordinatörlük alırsam haftada 27 saat ek ders alabilir miyim bölüm şefi olursam?
benim hesabıma göre oluyor.

sehzade84' Alıntı:
anadolu teknik lisesinde görev yapıyorum. bu sene bölüm şefliği için başvurmamı istediler. ben de dilekçemi yazdım bugün.

30 saat ders + 4 saat koordinatörlük alırsam haftada 27 saat ek ders alabilir miyim bölüm şefi olursam?

30 saat ders + 4 saat koordinatörlük + 10 saat da planlama bakım onarımdan toplamda 44 saat dersin olur, 2 saat da DDHP gelir ve 47 yapar hocam. 20' si maaş karşılığı, 27 saat ek ders alırsın. Hesabın doğru hocam..

suatguzel' Alıntı:
sehzade84' Alıntı:

30 saat ders + 4 saat koordinatörlük + 10 saat da planlama bakım onarımdan toplamda 44 saat dersin olur, 2 saat da DDHP gelir ve 47 yapar hocam. 20' si maaş karşılığı, 27 saat ek ders alırsın. Hesabın doğru hocam..

teşekkür ederim hocam.

ARKADAŞLAR OKULUM TİCARET MESLEK LİSESİ TAM GÜN TAM YIL KAPSAMINDAYIZ.34 SAAT DERS , 16 SAAT KOORDİNATÖRLÜK, 10 SAAT ŞEFLİK,3 SAAT DDPVB YANİ ORTALAMA 18 SAAT FAHRİ GİRECEĞİM.
1. TAM GÜN TAM YIL KAPSAMINDA 10 SAAT ÜCRET ALABİLİRMİYİM.(http://www.memurlar.net/common/documents/945/sss.pdf)
Azami ek ders görevi vE ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere;
Ders yılı içinde;Herhangi bir nedenle dönem içinde derslerin yapılamadığı günler için
düzenlenen Yetiştirme Kurslarında ve Programlarında, Tam Gün Tam Yıl Eğitim
Uygulamasında, Açıköğretim kurumları öğrencilerinin yüz yüze eğitim
uygulamalarında görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada kaç saat ek ders
ücreti ödenir?
Yönetici ve öğretmenlere fiilen derse girmeleri kaydıyla haftada 10 saate kadar ek ders
ücreti ödenir. (Md: 8)
2.KOORDİNATÖRLÜK GÖREVİNİ KABUL ETMEME HAKKIM VARMI.

atabeymehmet1 hocam açık lise vb toplam işletmeniz 16 saati geçemez.
+10 u açık lisenin işletmeden veya dersten alabilirsiniz .ama örgündeki işletmeniz ile toplamda 16 yı geçemez.

Arkadaşlar 6 veya 7. derecede maaşlar ne kadar yatıyor bazı illerde farklılık olduğu söyleniyor. Bu değişim neden?

mygold' Alıntı:
mavera' Alıntı:
şeflik ; 6
-----
toplam ek ders 28
hocam ek dersiniz derse hazırlık ve sınıf öğretmenliği hariç 24 saati aşamaz. yani siz 20+6'dan 24'ü aştığı için 2 saati alamazsınız dolayısıyla 2 saatde derse hazırlıktan gelir 26 alabilirsiniz. şeflere zaten sınıf öğr ödenmediği için bunu aşamazsınız. dersiniz 30 saat olursa derse hazırlık 3 saat alısınız ama bu kez 20 saat işletme alamazsınız. şeflerin durumu bu.

evet doğru 24 saati aşamaz,

her 10 saat için 1 saat hazırlık ödeneği ödenir. bu ücret maksimum 3 saat olabilir 30 saat derse girilirse 3 saat alınır. ama 30 saatten az derse giriyorsa bir öğretmen maksimum ek derside düşer. bir öğretme yada şef farketmez 20 saat maaşı karşılında derse girer bunun dışında 24 saat daha ek ders görevi verilebilir. toplam 44 saatlik ders içindeki bir fiil ders olan miktarın her 10 saati için 1 saatlik hazırlık ve planlama ödeneği ödenir.

mesela
bu 44 saatlik dersin 10 saati şeflik 14 saati koordinatörlük 20 saatide maaş karşılığı bir fiil ders olsa.
20 saatlik maaş karşılığının her 10 saati için 1 saat planlama alır +2 saat ek ders
10 saat şeflik doğrudan ek ders ama planlama ödenmez +10 saat ek ders
14 saat koordinatörlük doğrudan ek ders ama planlama ödenmez +14 saat ek ders
toplam 26 saat ek ders

koordinatörlük 15 saat verilemez çünkü ek ders yönetmeliğine göre 20 saat maaş karşılığı dışında 24 saat ek ders görevi verilebiliyor. eğer koordinatörlük 15 saat verilirse toplam dersi 45 saat yapar. (20 maaş - 10 şeflik - 15 koordinatörlük toplam 45) yönetmeliğe göre öğretmende idarede öğrencide velide istese bile 44 saatten fazla ders görevi verilemez. fazla giren varsa yanlış hesaplanıyordur.

bir teknik öğretmen 29 şef ise 27 saate kadar ek ders ücreti alabilir ancak bunun 3 saati hazırlık ve planlama için verilir hazırlık ve planlama ücretini alabilmek içinde bir fiil derse girmek gerekir. şeflik, koordinatörlük, rehberlik, kulüp için verilen dersler bir fiil ders sayılmıyor ve planlama ücreti ödenmiyor. planlama ücretini tam alabilmek için mutlaka en az 30 saat doğrudan derse girmek gerkiyor. eğer 30 saatten az derse girdiği halde 27-29 saat ek dersücreti alan birileri varsa fazla ücret alıyor demektir.

Peki alan şefleri ekdersi 27 saate tamamlayabilmek için başka bir okulda derse girebilirmi?

Geri